Skocz do zawartości

Etykiety - gdzie i jak zrobic


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam zabawę w PhotoShopie i następnie wydrukowanie etykiet w formie naklejki w firmie poligraficznej (koszt 1m2 to 50 zł i pomieści nawet ponad 250 naklejek). Powlekane naklejki wytrzymują spokojnie wyparzanie i zmywarkę. Do tej pory nie musiałem zmieniać/przyklejać naklejek, które wydrukowałem we wrześniu.

 

W PhotoStock znajdują się zbiory fajnych ikonek, które z fajnym efektem można wykorzystać w etykiecie.

 

O to efekt

post-3033-0-16846800-1333647536_thumb.jpg

post-3033-0-61267600-1333647542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno mnie nie było. Tak jak napisałem na pierwszej stronie robię etykiety w Paint.NET

Odgrzebałem kilka starych etyiet, które przesyłam. Nie są one zbyt piekne ale za to w miare zabawne :)

 

Etykiety drukuję na papierze samoprzylepnym. Wycięcie 40 sztuk zajmuje 5 minut, przylepianie jest łatwiutkie i długo się trzymają. Przy zmywaniu łatwo schodzą, tylko trzeba troszkę poszorować.

post-1811-0-47725700-1333654686_thumb.jpg

post-1811-0-00009400-1333654700_thumb.jpg

post-1811-0-20610800-1333654708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje drukuje na normalnym papierze i przyklejam na najzwyklejszy klej w sztyfcie, w zupełności to mi wystarcza.

 

Tutaj jeszcze jedna "Cadowa" etykieta (to wypełnienie niebieskie i czerwone w rzeczywistości wygląda normalnie ;))

lcsU.jpeg

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś patent macie żeby pod wpływem wilgoci nie odchodziło ale moczone w wodzie żeby łatwo zeszło. Jak kleje na biurowym to w piwnicy odpadają a jak na papierze samoprzylepnym to w wodzie trzeba się pomęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś patent macie żeby pod wpływem wilgoci nie odchodziło ale moczone w wodzie żeby łatwo zeszło. Jak kleje na biurowym to w piwnicy odpadają a jak na papierze samoprzylepnym to w wodzie trzeba się pomęczyć.

 

Naklejka powlekana (takiej jaką ja używam) - pod wpływem wody nie moknie i się nie rozmywa, a wystarczy dłużej pomoczyć we wrzątku by ewentualnie łatwo odkleić. Łatwiej zrobić neutralną główną etykietę a następnie dla danego zastawu z tyłu przyklejam zwykłą naklejkę do kopert kupioną w Saturnie za 50 zł (2500 etykiet) - nie bawię się za każdym razem w tworzenie indywidualnej etykiety. Etykieta z tyłu pełni funkcję informacyjną a z przodu reprezentacyjną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipozo, naklejki nie muszą być powlekane, żeby wytrzymywać mycie itd. Ostatnio projektowaliśmy etykiety na wina do sklepów, jeden z projektów przygotowanych przez grafika przepadł,a mi się akurat spodobał na piwo. Troszkę przerobiłem, efekt poniżej (tak, wiem, że jest błąd). Wydrukowane i wycięte na firmowych ploterach. Koszt za 1m2 to 40 zł netto - dowolnie wycięty kształt (na zdjęciu nie widać ale rogi są półokrągłe - wklęsłe), wystarczy odkleić z podłoża i przykleić na butelce. Ważne, żeby drukować na ecosolvencie lub UV a nie solvencie, który nie może mieć kontaktu z produktami spożywczymi.

429125_301125986613271_185170221542182_869327_517004595_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dużo, mogę wydrukować i mniejsze nakłady. Kwestia rozłożenia na folii. ten 1mkw to takie min. opłacalności druku, mogę i wydrukować 5 naklejek, ale cena bedzie taka sama. Poza tym zazwyczaj drukuje się coś jeszcze.., można dorzucić kilka naklejek, ale wtedy raczej nożyczki a nie wycinanie na ploterze. Filipozo o 2500 szt. mówił o etykietach na listy, na 1 mkw etykiet na piwo zmieści się pewnie ok 50-100 szt. (nie sprawdzałem, zleciłem 50 szt.)

Edytowane przez koven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy te na stronie Coopersa można przystosować do wielkości butelek?bo niestety po wydrukowaniu są dość małe na butelki 0,5L

ewentualnie jak to powiększyć w jakimś programie bo w graficznych to znam się jak świnia na gwiazdach albo i jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te na stronie Coopersa można przystosować do wielkości butelek?bo niestety po wydrukowaniu są dość małe na butelki 0,5L

ewentualnie jak to powiększyć w jakimś programie bo w graficznych to znam się jak świnia na gwiazdach albo i jeszcze gorzej

 

Ja tez nie znam się na grafice ale zrobiłem tak....wyszukałem w necie tło w tym przypadku fakturę starego papieru ściągnąłem fajne czcionki na kompa i w zasadzie to wszystko, no może wtopienie tego rycerzyka zajęło ni trochę czasu. I jest myślę fajna obwoluta.post-1888-0-76726200-1334868744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ciężko się doczytać. Trochę mi to zajęło, ale czy tam nie ma błędu w ogóle?

Choć jak tak sobie myślę to jest to etykieta, którą po dwóch takich piwkach będzie się ciekawie interpretowało na imprezie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nic nie wiem

Zrobiłem jedną na szybko bez uzupełniania. Zapisane w pdf. Otwarłem w ps. rozmiar jednej etykiety w przybliżeniu wychodzi 7x8cm. Nie jest mała choć automatyczne ułożenie zupełnie nie opłacalne do druku. Podeślij mi ten Twój plik to zobaczę co z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

jeśli ktoś by chciał prowadzić dokładną ewidencję butelek to polecam program Free Barcode Label Design Application firmy IDAutomation link do darmowej wersji. program jest o tyle ciekawy, że można stworzyć etykiety z numerem warki/butelki - wykorzystuje do tego prostę bazę danych (chyb też jest możliwość podpięcia zewnętrznej bazy). myślę, że łatwy w obsłudze, zanim przeszedłem na kegi to używałem go dość często...

np:

post-1886-0-64079300-1337543226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałem z jedno edytora proponowanego w tym wątku http://www.beerlabelizer.com/ jedyna wada to taka iż nie czyta polskich znaków...

A druga etykietka z strony http://www.beerlabelbuilder.com/ zawiera już polskie znaki i więcej opcji edycji.

post-3981-0-10842300-1337543531_thumb.jpg

post-3981-0-50889600-1337543587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę robić sam jednak. Jeśli ktoś nie ma cierpliwości to Photoshopa - polecam Microsoftowy Publisher. Prosty, pozwala łączyć kształty, grupować, ustawiać kolejność. W razie konieczności grafiki jednym klikiem pozwala zmienić białe tło na przeźroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.