Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Lakeside Beerworks z Kommetjie

Recommended Posts

Być w RPA i nie odwiedzić Przylądku Dobrej Nadziei, to się po prostu nie godzi. Przylądek ten, to nie tylko symbol Afryki, ale również piękne krajobrazy, pocztówkowe miasteczka Fish Hoek i Simon’s Town oraz doskonałe do rekreacji piaszczyste plaże. Jednak poczułbym się nie swój, gdybym podczas tej wycieczki nie odwiedził jedynego czynnego, w tym czasie, browaru na tej ziemi. Dzięki ich piwom, wędrówka na najdalszy zachodnio-południowy skrawek Afryki, przebiegła dość przyjemnie a i kąpiel w chłodnym Atlantyku była odrobinę przyjemniejsza.

DSC09487

Zapraszam w was do niewielkiej miejscowości Kommetjie, gdzie od lipca 2013 roku funkcjonuje browar „Lakeside Beerworks”. Browar został założony przez dwóch piwowarów domowych w niewielkim magazynie zlokalizowanym w przemysłowej dzielnicy, w którym to wcześniej funkcjonował nieczynny już browar o nazwie „Valley Brewery”. Całość sprzętu warzelnego jak również wszystkie zbiorniki dedykowane do fermentacji i leżakowania zostały odkupione od poprzednich właścicieli tego miejsca. Niewielka powierzchnia browaru poniekąd wymusiła zainstalowanie małych naczyń warzelnych, obliczonych na trzy hektolitrowe wybicie.

Mimo niewielkich mocy, browar nie zaprzestaje zaskakiwać swoich klientów swoją ofertą. W ich portfolio odnajdziemy nie tylko amerykańskie style, tak popularne także i w tym kraju, ale również gatunki wywodzące się ze starego kontynentu. Ofertę otwiera Pale Ale (4,5% alk.) i belgijski Wit, nie wiedzieć czemu nazwany Hefe-Weizenem (5,0% alk.), a zamykają takie cuda jak Red Ale (4,5% alk.), APA (4,5% alk.) oraz IPA (6,6% alk.).

Aktualnie browar rozlewa swoje wyroby do beczek, które trafiają do kilku piwiarni zlokalizowanych w okolicach Cape Town oraz do butelek o pojemności 0,44l., które są sprzedawane wyłącznie na miejscu, w godzinach funkcjonowania w browaru.

Pamiętajcie proszę, wybierając się do Cape Point, warto uprzednio zatrzymać się w Kommetjie, gdzie zaopatrzymy się w odpowiednią ilość płynów przed długim i męczącym marszem do upragnionego celu, jakim jest bez wątpienia Cape Point. Nie pożałujecie!

DSC09492

.

DSC09488

.

Po lewej komora leżakowa, po prawej komora fermentacyjna.

Po lewej komora leżakowa, po prawej komora fermentacyjna.

.

Rzut na cały browar

Rzut na cały browar

.

Proces mycia butelek

Proces mycia butelek

.

Linia rozlewnicza

Linia rozlewnicza

.

Red Ale

Red Ale

.

Pale Ale

Pale Ale

.

Wit

Wit


2689 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.