Skocz do zawartości

[Piwny Garaż] Stone Ruination IPA


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

najwyraźniej wszystko co czytałem o Mitch’u to prawda


Wiem, że czekacie na wpisy o tematyce egzotycznej :) Materiału mam już od groma, a chcę mieć jeszcze więcej. Zajmę się jego ogarnianiem po wtorku jak już wrócę do Polski. A na razie piwo, które jest w Tokio elegancko dostępne. Nawet nie wiecie jak ciężko było mi darować sobie kupno piw ze Stone. Ale cóż – tylko japońskie piwa ;)


Stone Brewing to, razem z Goose Island i Firestone Walker, browar którego obecności w Polsce mi brakuje. Jedyna możliwość, by spróbować tych cymesów to prywatny import/szmugiel/kontrabanda. Szczęśliwie nieoceniony Majk jeździ ostatnio po świecie i jest to jeden z momentów, kiedy mam w zasięgu jeszcze więcej niesamowitych piw.


Stone już pojawiał się u mnie na blogu. Nie będę ukrywał, że uwielbiam ich szatę graficzną i elaboraty wypisywane w bardzo specyficzny sposób na butelkach. Już nie mówiąc o samej postaci gargulca.

stone 1


Piana: Średnio bujna, dosyć szybko łączy się w większe pęcherze. Opada do cienkiej warstwy.

Barwa: Jasny bursztyn, opalizujące.

Zapach: Mango, cytrusy, marakuje, brzoskwinia, żywice, herbata. Absolutnie wszystko związanego z amerykańskimi IPA jest na swoim miejscu. Nie jest to jednak kakofonia aromatów z której trzeba wyławiać poszczególne składowe. To wręcz idealnie zgrany chór.

Smak: Niesamowite, ale jakimś cudem to piwo smakuje szyszką chmielową. Pierwszy akord składa się z solidnej słodowości oraz praktycznie od samego początku chmielu. W drugim wychodzą lekkie nuty karmelowe, owocowe estry i już solidne cytrusy i żywice. Finisz wytrawny, jest kontynuacją feerii chmielowych aromatów i smaków. Goryczka wysoka, ale krótka i przyjemna. Alkohol pojawia się dopiero w żołądku.

stone 2


Cudowne piwo. Wspaniałe, zbalansowane, przemyślane w każdym najdrobniejszym szczególe. Goryczka mocna, ale nie męczy. Co więcej chmielowość jest najlepsza jaką kiedykolwiek próbowałem. Jak Mitch dokonał takiego aromatu i smaku to przechodzi moje pojęcie.



Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.