Jump to content

Recommended Posts

Pamiętam fajne, przyjemne piwa z Browaru Belgia w Kielcach. Niestety po zlikwidowaniu browaru takich piw już nie było. Składnikiem w jakimś % mogła być kukurydza i wszyscy nazywali te piwa 'kukuryźniki' . Wykonałem takiego 'sikacza', słynnej 'Ceraty' w sklepie nie kupi się, jedynie podróbki domowe :), totalna amatorszczyzna, wszystko na oko, recepturka . Jeśli macie doświadczenia z kukurydzą piszcie śmiało :) , piwo za jakiś czas powtórzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepis wyglada mi na typowe cream ale.

A ja w tym bardziej widzę Lite American Lager, z dużym udziałem kukurydzy, na Californian Lagerach

Edited by korzen16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed warzeniem szukałem info o kukurydzy, płatkach, grysiku, na blogu Dori pytanie zadałem itd. Niechętnie używany dodatek, mało jest o nim. Makaron, u Ciebie jest ryż, faktycznie podobna recepturka, dopiero teraz przeczytałem. Za jakiś czas napiszę o tym kukuryźniku. Podczas zacierania czuć było chrupkami ale potem już normalny zapach piwnej brzeczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja robiłem mildy z udziałem mąki kukurydzianej, ok 10%. Przepis tu. Mąka bardzo ładnie się "rozpuszczała" w zacierze, zero gródek. Piwa wyszły bardzo dobre, ale w następnym razem zamienię kukurydzę na owies. Tak by sprawdzić i porównać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie ma w sieci 'clone browar Belgia' , smaków było co najmniej 10. Od najsłabszej ceraty po smakowe a na końcu wg mnie najlepsze 'mocne' , Palm też było fajne ale tylko na masowych imprezach , inwazja mocy czy promocja Belgii w różnych miejscach. Nieistotne tematy z przeszłości... Sikacz mój ma szansę na powtórkę, może przy następnym dodam odrobinę więcej chmielu i podniosę blg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.