Skocz do zawartości

Grzdyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś 2 miesiące temu uwarzyłem mojego pierwszego Pilznera z Browamatora, wszystko poszło ok fermentacja burzliwa 21 dni potem cicha 14, i nie wiem co sie stało czy mnie zamroczyło czy co hehe ale zabutelkowałem to piwko dodajac glukozy i odstawiłem od razu do piwniczki gdzie mam około 5 stopni Celcjusza..a miałem dopiero po nagazowaniu odstawić piwko do takiej temp by sobie leżało. Doszło do tego ze po miesiącu spędzonym w piwnicy piwo nie ma gazu..... co teraz mam robić by miec gaz??? odstawiłem piwko do temperatury około 15 stopni tam gdzie fermentowało , mam pytanko czy drożdże jeszcze żyja i ruszą czy juz lipa ????pozdrawiam, mam na koncie 18 warek a taki błąd nigdy mi sie nie zdarzyło nie miec gazu wiec pytam, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli butelkami zamieszać i czekać

Nieeee nie wolno mieszać butelkami !!! jak chcesz strzelające butelki to proszę bardzo :)

Dlaczego nie wolno podniesie drożdże wymiesza i w cieple zaczną pracować, przecież ilość cukru się nie zwiększy aby zrobiły się granaty, przynajmniej tak mi się wydaje jeśli się mylę to powiedz o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się kolegi Franc - przeczytał na jakimś blogu że w fazie re-fermentacji obracać butelkami aby sie lepiej nagazowało - kolega tak zrobi i...je-bu-dup !

Temat był kilka razy omawiany.

Wyobraź sobie sytuacje : leżysz z wzdęciami i innymi problemami gastrycznymi w ciasnej kapsule i co chwila niewidzialna ręka obraca tę kapsułę - fajnie by ci było ? :smilies:

Piwo to nie szampan aby go obracać ;)

 

Edit - znalazłem http://www.piwo.org/topic/7557-wybuch/ poczytaj caly wątek.

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.