Skocz do zawartości

Ekspres ciśnieniowy do kawy


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Dorosłem do kupna lepszego ekspresu do kawy - czy możecie cos polecić, wybór jest stanowczo za duży.

 

Z tego co się dowiadywałem odpadają ekspresy z automatyką, podobno dają wyraźnie gorszy smak. Chciałbym jednak jakiś w miarę wygodny w obsłudze, szybko nagrzewający się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam forum

caffeprego.pl

 

jednak tych automatów bym nie przekreślał - wyraźnie gorszy smak to przesada

a wyrażenia "w miarę wygodny w obsłudze" - a ekspres kolbowy - na pewno nie idą w parze!!!

 

pamiętaj że przy kolbowym - uzyskasz wprawdzie lepszą kawę - ale np. 1 na 5, do tego kalibrowanie młynka do każdego rodzaju kawy, eksperymenty z ubijaniem, kanalikowaniem itd.

Do tego konieczny zakup młynka (drogiego), tampera itp. itd. - jeśli się jednak zdecydujesz - to może Gaggia - model już sam musisz wybrać, do tego dobry młynek (800-1000 zł)

 

Gdybyś jednak zdecydował się na automat - to Jura lub Nivona - kawa super, dobre systemy spieniania mleka, powtarzalność, wygodna obsługa - do tego dobrą kawę (np. Bazzara) i można szaleć :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, faktycznie to forum zawiera wszystkie potrzebne mi informacje.

 

Prawie już się decydowałem na ekspres kolbowy Gaggia - z paru źródeł juz mi go polecali; ale skoro młynki sa tak drogie, to może jednak kupię jakiś tańszy automat np. Nivony.

 

Przy okazji czytania forum zobaczyłem ekspres za 7 tys $, domowy, kolbowy, bez automatyki. Co on może w sobie mieć, żeby kosztowac tyle forsy. I jaki fanatyk takie rzeczy kupuje. Wtedy koszt filiżanki kawy robionej w domu wyniesie jakieś 3-5 zł i to pod warunkiem używania go przez jakieś 10 lat.

 

Kolejny raz przekonuję się, że piwowarstwo to hobby tanie i niekłopotliwe dla rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam Nivony i jestem bardzo zadowolony, w zasadzie to to samo co dużo droższa Jura,

po okresie gwarancji można się pokusić o usunięcie ogranicznika z młynka - można wtedy

jeszcze drobniej mielić i uzyskać coś zbliżonego do kolbowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadowoliłam się modelem 710. Serii 6xx nie brałem pod uwagę.

Modele 710-725 różnią się tylko wyświetlaczem LCD, kolorystyką, chromowaniem.

Dopiero model 740 ma "coś" więcej - jest cichszy i ma podgrzewaną tackę alu na filiżanki.

Doskonałe porównanie modeli Nivony jest na tej stronie:

 

www.alfamarket.pl/nivona

 

bez tego ciężko się połapać, czym się różnią poszczególne modele, a cenowo różnią się znacznie :smilies:

i warto się zastanowić, czy warto przpłacać za wygląd itp. - bo mechanicznie cała seria, no może oprócz najdroższej 740 - nie różni się wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.