Skocz do zawartości

To HERMS or not to HERMS


seler

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Zabieramy się z kumplem do wwybudowania urządzonka w celu usprawnienia warzenia.

 

Wiadomo, naczytaliśmy się o hermsach rimsach braumeisterach, trochę tego jest.

Wczoraj wwymyśliłem sobie taki układ jak poniżej, domyślam się że ktoś już na pewno takie coś ćwiczył i podpowie gdzie jest błąd w logice:

 

Dok2.jpg

 

Wydaje mi się że ma to parę zalet:

- uproszczenie instalacji i automatyki

- niższy koszt

- możliwość zrobienia dwóch warek prawie-na-raz (pierwsza się gotuje druga zaciera) dzięki czemu mniejsza pojemność jednostkowa

 

Ale gdzie są wady, bo na pewno są skoro standardowo wszyscy robią herms/rims...

 

pozdr

 

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest herms ani rims

z tego co widzę nie ma tu 'recyrkulacji'

 

to jest modyfikacja klasycznego systemu trzy kotłowego - przy czym HLT zastąpiłeś podgrzewaczem przepływowym.

Bardzo podobna modyfikacja jest spotykana na forum - podgrzewacz przepływowy jest zastąpiony bojlerem ( przerobionym tak aby nie było problemu z podgrzaniem do temperatury 80-90 stopni )

 

Wydaje mi się, że możesz mieć problem z kontrolowaniem temperatury wody na wyjściu z podgrzewacza przepływowego. To może sprawiać problemy przy wysładzaniu.

Jeśli planujesz wysładzać w sposób 'ciągły' to brakuje jeszcze 'deszczownicy'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest to herms, właśnie dlatego tytuł wątku ;) bo skoro można prościej to czemu wszyscy robią hermsy więc szukam powodu.

 

Schemat jest uproszczony, wiadomo deszczownica, zawory może filtry.

 

Podgrzewacz przepływowy powinien dać radę podgrzać na 70-80stopni, więcej do wysładzania nie potrzeba oczywiście stabilnosć tej temperatury może być kwestią.

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem i piszę to z perspektywy osoby która była zafascynowana HERMS'em i sporo na ten temat materiałów zobaczyła ale przy jednoczesnym brakiem jakiegokolwiek doświadczenia

 

1) Systemy re-cyrkulacyjne sterowane automatycznie dają lepszą powtarzalność

2) mówi się że re-cyrkulacja sprzyja dużej klarowności ( filtruje się od samego początku recyrkulacji )

3) podobno re-cyrkulacja sprzyja wzrostowi wydajności

4) HLT jest magazynem ciepłej wody, możesz nie wiele większym nakładem energii zacierać kilka piw albo/i użyć wody do wysładzania - więc na papierze energetyczny plus dla HERMS'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz przepompowac brzeczke bezposrednio do kadzi warzelnej musisz to robic tak aby mloto i maka nie zostala zassana, a tak sie stanie na 100% mimo ze bedzie tam sito.. no chyba ze uzyjesz 400 mikronow.

 

HERMS jest zajebisty ale moim zdaniem tylko ze stali KO.

Edytowane przez eslord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem i piszę to z perspektywy osoby która była zafascynowana HERMS'em i sporo na ten temat materiałów zobaczyła ale przy jednoczesnym brakiem jakiegokolwiek doświadczenia

 

1) Systemy re-cyrkulacyjne sterowane automatycznie dają lepszą powtarzalność

2) mówi się że re-cyrkulacja sprzyja dużej klarowności ( filtruje się od samego początku recyrkulacji )

3) podobno re-cyrkulacja sprzyja wzrostowi wydajności

4) HLT jest magazynem ciepłej wody, możesz nie wiele większym nakładem energii zacierać kilka piw albo/i użyć wody do wysładzania - więc na papierze energetyczny plus dla HERMS'a

 

Ten system też miałby być sterowany automatycznie, ma być pełna profeska a nie prowizorka.

Odnośnie tej klarowności naczytałem się że ponoć przez to piwa wychodzą płaskie - rzecz wsumie niesprawdzalna.

 

Pomyślałem teraz że możnaby to w sumie jeszcze uprościć i zamiast przepływowego podgrzewacza, wwykorzystać warzelny do nagrzania wody do wysładzania która byłaby przepompowana do małego zbiornika (30% zaciernego) tuż przed filtracją i stamtąd do wysładzania...

 

Pytanie czy lepsze podwójne dno czy sito/pojemnik jak w baumeisterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.