Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Cape Brewing Company z Paarl

Recommended Posts

Okolice Paarl, kojarzą się nam przede wszystkim z pięknych krajobrazów, z śródziemnego klimatu oraz z licznych upraw winorośli. Jednak kilka lat temu zrodziła się tutaj jeszcze jedna atrakcja turystyczna, która przyciąga rzesze turystów. Jest nią turystyka kulinarna. Liczne winnice oraz fermy rolne, oferujące swoje wyroby z mleka, mięsa, owoców i warzyw, tworzą z tego miejsca istne zagłębie małych wytwórców wszelakiego dobra. Jednak do niedawna, do pełni szczęścia brakowało tutaj browaru, który produkowałby piwo z poszanowaniem wszystkich piwowarskich tradycji. Na całe szczęście ta bolesna luka została wypełniona z końcem 2012 roku.

DSC09106

W tym to właśnie czasie, tuż przy słynnej winnicy Fairview, powstał z inicjatywy szwedzkiego koncernu piwowarskiego Abro, browar “Cape Brewing Company”, którego podstawowym celem było spopularyzowanie piwa wywodzącego się w linii prostej ze starego kontynentu.

Na ten cel zaadaptowano stary magazyn służący niegdyś jako skład wina. Gruntowny remont tego miejsca przyniósł nie tylko blask ale również instalację warzelną pochodząc od Kaspar Schulza. Sprytnie zagospodarowana przestrzeń budynku browaru, pozwoliła zainstalować 30 hektolitrowa warzelnię, dwanaście 90 hektolitrowych unitanków, linie rozlewniczą oraz sporej wielkości pub w jednym pomieszczeniu. Dzięki takiego rozwiązaniu, można naprawdę poczuć, że jest się w browarze. Nie dość, że można poczuć aromat gotowanej brzeczki, to dodatkowo przy odrobinie szczęścia poczuć zapach fermentującego piwa oraz słodki dźwięk linii rozlewniczej.

W chwili obecnej browar produkuje rocznie 14 tysięcy hektolitrów piwa. Na wielkość produkcji składają się takie piwa, jak: Pilsner (5,2% alk.), Lager (5,1% alk.), Krystal Weiss (5,0% alk.) oraz Amber Weiss (5,4% alk.). Dodatkowo browar tworzy osobny piwowarski byt kryjący się pod marką „Jack Black”, dedykowany piwom nowofalowym. Na tą działalność składają się piwa, takie jak: Pale Ale (5,4% alk.), Amber Ale (6,0% alk.) oraz IPA (6,6% alk.).

Cała produkcja trafia do beczek i butelek o pojemności 0,44l, które są dostępne na szerokim rynku w prowincji zachodnio-przylądkowej. Ze względu na mocne powiązania ze szwedzkim kapitałem, piwa te trafiają również na szwedzki rynek.

Mimo, że wszystkie ich piwa są warte poznania, w naszym przekonaniu na szczególną uwagę zasługują piwa Amber Weiss oraz Pale Ale. Pale Ale, lekkie i orzeźwiające. Idealnie wpasowujące się w tamtejszy klimat. Natomiast ich pszenica, wspaniale nawiązuje do swoich bawarskich odpowiedników. Nic tylko pić, pić……

DSC09090

.

DSC09094.

DSC09103

.

DSC09092

.

DSC09104

.

Amber Weiss

Amber Weiss

.

Pilsner

Pilsner

.

Lager

Lager

.

Od lewej Amber Ale i Pale Ale

Od lewej Amber Ale i Pale Ale

.

Krystal Weiss

Krystal Weiss

.

IPA

IPA


2675 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.