Skocz do zawartości

Motueka


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia

Odmiana: uniwersalny

Średnia zawartość alfakwasów: 6.5 - 7.5%

Krótki opis:

aromat cytrusów i owoców tropikalnych

 

 

używał ktoś i napisze swoje wrażenia?

 

Ja używałem 100g na 20L (50 na chmielenie whirpoolowe i 50 na cichą), aromatu tropikalnego brak, cytrusy bardzo delikatne, sporo za to aromatów drzewiastych i w zapachu i w smaku (takich jakby od kory) ale nie wiem czy to efekt chmielenia tym chmielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już myślałem że nic dziwnego że drzewiaste nuty :)

Kiedyś piłem śiwtnego Brown Ale w Pradze na Strahovie i był chmielony Bravo, Chinookiem i właśnie Motueką i miał bardzo silne tropikalno-cytrusowe nuty. Chciałem zrobić coś w ten deseń ale wyszło drzewiasto, ale nie wiem dlaczego.

 

Próbował ktoś Motueke do chmielenia na zimno albo do whirpoola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 lat później...

Aromat bardzo egzotyczny, tropikalne owoce, może trochę kiwi, mango, kwiatki, gdzieś daleko wanilia, brak cytrusów i sosny, nie wyczułem pieprzowych przyprawowych aromatów. Aromat zdecydowanie bardziej subtelny i że tak powiem rześki, świeży, wietrzny.

Na 20l w moim NZIPA dałem 400g łącznie, aromat wyrazisty, na bank to nie to samo co germańskie melony i mandarynki, dużo bardziej intensywny, czuć że to nie wyrosło na naszym kontynencie. 
Uwaga na goryczkę ! Niestety tutaj długo, zalega, nie przyjemne doznania. Szczerze to gorszej goryczki nie miałem. 
Ostatecznie to nie amerykańska nowa fala, ale też nie europejska, intensywnością bije znane mi eksperymenty z Europy.

Edytowane przez LukBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.