Skocz do zawartości

Warzenie weny - Browar Zamkowy Cieszyn


Rekomendowane odpowiedzi

Czas zacząć coś od początku. Uwarzyłem dzisiaj pierwsze piwo po 258 dniach przerwy. Bałem się ,że będę warzył coś z puszki. Ale nie wypada więc uwarzyłem ciemnie, słodkie piwo. Dlaczego takie?

Po pierwsze muszę rozmnożyć drożdże, naturalnie nie sztucznie w słoiku. Drugi powód mniej istotny, to piwo smakuje wielu osobom z kręgu moich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale nie wypada więc uwarzyłem ciemnie, słodkie piwo. Dlaczego takie?

Po pierwsze muszę rozmnożyć drożdże, naturalnie nie sztucznie w słoiku. Drugi powód mniej istotny, to piwo smakuje wielu osobom z kręgu moich znajomych.

To wcale nie jest powód. Powód jest taki że chcesz w końcu wygrać Grand Championa 2010 porterem! :cool: Nie z nami takie numery Wena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wypada więc uwarzyłem ciemnie' date=' słodkie piwo. Dlaczego takie?

Po pierwsze muszę rozmnożyć drożdże, naturalnie nie sztucznie w słoiku. [u']Drugi powód mniej istotny, to piwo smakuje wielu osobom z kręgu moich znajomych.[/u]

To wcale nie jest powód. Powód jest taki że chcesz w końcu wygrać Grand Championa 2010 porterem! :cool: Nie z nami takie numery Wena :)

No nie wiem czy Porter ma szansę na Grand Championa

to tak jakby GŻ strzeliła sobie gola do do własnej bramki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Championa wybiera niezależne, zresztą ostatnio głównie "obcokrajowe" Grand Jury.

Jeżeli padnie na porter bałtycki, to Grand Championem będzie porter bałtycki - to oczywiste.

 

 

GŻ mogłaby w tej sytuacji ewentualnie zrezygnować z warzenia w Cieszynie portera na korzyść zwycięskiego piwa spośród pozostałych 5 kategorii. Ale nie sądzę by się tak migała i uwarzyłaby zapewne Portera Brackiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek gratulację od początkującego dla mistrza Weny.

 

Choć jeszcze nie próbowałem bo do najbliższej Almy baaardzo daleko to gdzieś tam na mnie czeka, dzięki uprzejmości Tomek-Pasieka, który zdobył to piwko dla mnie, a pocztą rodzinną do mnie dotrze na święta. Jak miło będzie przy choince, choć cierpliwość moja na wielką próbę wystawiona jest. Zazdroszczę ty, którzy mieli tą przyjemność zdobycia i spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek gratulację od początkującego dla mistrza Weny.

 

Choć jeszcze nie próbowałem bo do najbliższej Almy baaardzo daleko to gdzieś tam na mnie czeka, dzięki uprzejmości Tomek-Pasieka, który zdobył to piwko dla mnie, a pocztą rodzinną do mnie dotrze na święta. Jak miło będzie przy choince, choć cierpliwość moja na wielką próbę wystawiona jest. Zazdroszczę ty, którzy mieli tą przyjemność zdobycia i spróbowania.

Nie ma za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nagroda dla Grupy Żywiec - Best Integrated Corporate Relations Campaign

Dział Spraw Korporacyjnych Grupy Żywiec otrzymał nagrodę Best Integrated Corporate Relations Campaign za projekt Bracki Koźlak Dubeltowy. Nagroda została przyznana podczas spotkania 70 przedstawicieli działów Corporate Relations Grupy Heineken z całego świata.

 

Jury jednogłośnie doceniło unikalność projektu oraz komunikację i skuteczność osiągnięcia celów. W konkursie startowało ok. 50 innych projektów. Nagrodę z rąk Seana O?Neila dyrektora Group Corporate Relations odebrał Grzegorz Szczepański, Dyrektor ds. Korporacyjnych Grupy Żywiec oraz Sebastian Tołwiński, Rzecznik Prasowy.

Bracki Koźlak Dubeltowy ? Grand Champion Birofilia 2009 ? trafił do sprzedaży 6 grudnia do 27 sklepów Alma w całej Polsce. W dniu premiery do stoisk z koźlakiem z Cieszyna ustawiały się kolejki (relacje z rozpoczęcia sprzedaży można zobaczyć na youtube). W mediach Bracki Koźlak Dubeltowy zaistniał jako polskie Beaujolais Nouveau, a pierwszego dnia sprzedaliśmy 7, 771 butelek. W ciągu kilku dni do profilu ?Festiwal Birofilia? na Facebooku zapisało się ponad 500 fanów.

Bracki Koźlak Dubeltowy to najbardziej zyskowny projekt Grupy Żywiec w przeliczeniu na hektolitr. Nagroda bardzo cieszy. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni ze słów uznania środowiska piwowarów domowych. Ikona piwowarstwa domowego, dr Andrzej Sadownik stwierdził ?Taka współpraca pomiędzy dużą firma piwowarską, a piwowarami amatorami jest unikalna na skalę światową?. Ponadto założone pod koniec stycznia Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zaproponowało współpracę Grupie Żywiec, która została członkiem wspierającym, a na siedzibę stowarzyszenia wybrano Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie.

W tym roku, 18 -19 czerwca 2010 r., na terenie Browaru w Żywcu, odbędzie się piętnasta edycja Festiwalu Birofilia - największej w Europie imprezy dla kolekcjonerów akcesoriów piwnych i piwowarów domowych. Ujawnione zostały już kategorie, w jakich będą startować piwa domowe (pierwsza kategoria ? jako hołd dla Żywca Portera ?pozostaje niezmienna):

I. Porter Bałtycki (18-22°Blg)

II. Strong Scotch Ale (Wee-Heavy) - (17-25°Blg)

III. Weizenbock - (16-18°Blg)

IV. Milk Stout (11,5-14,5°Blg)

V. Belgijskie Pale Ale (12-13°Blg)

VI. Monachijskie Jasne (11-12,5°Blg)

Grand Champion Birofilia 2010, wybrany 19 czerwca w Żywcu, zostanie ponownie uwarzony w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie. Do sprzedaży w całej Polsce trafi dokładnie 6 grudnia 2010.

__________________

BRACKIE-jednym słowem piwo!

Kopia tekstu z browar.biz autor Żywiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pierwsza kategoria ? jako hołd dla Żywca Portera ?pozostaje niezmienna" :beer:

Już to raz prostowałem.

Organizatorom KPD chodzi o popularyzację Portera Bałtyckiego jako stylu, a nie konkretnej marki.

Autor komunikatu trochę się zagalopował :beer:

 

Choć akurat osobiście uważam Portera z Cieszyna za aktualnie najlepszy polski spośród komercyjnych :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.