Skocz do zawartości

Warzenie weny - Browar Zamkowy Cieszyn


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:smilies:

 

Widzę BIELOK, że jesteś gotów na wszelkie poświęcenia.

Wena, koźlaki lubię bardzoooooooooo ........... a nie kupić takiego rarytasu :) Jestem nemal pewien że gdy 2 miesiaće temu patrzyłem na mapę z placówkami sklepóe Alma, widziałem że w B-B była projektowana placówka - na dziś dzień nie ma po niej sladu na stronie Almy :)

bedzie trzeba gdzieś jechać po piwko niestety ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i powoli zbliża się finał. Dzisiaj zaczęła się filtracja doppelbocka.

hehe, to nie wszystkim posmakuje ;)

Nie powiedziane, ale raczej na pewno piwo na tym straci, a nie zyska. Co nie oznacza, że mimo tego może być bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą będzie jedna z niecodziennych okazji porównać smak piwa Weny przed i po filtracji przy warzeniu w profesjonalnym browarze - zobaczymy czy filtracja i pasteryzacja to takie "zło" czy raczej składniki z którym normalnie warzą browary swoje "tyskacze" są tak nędzne.

 

A kto nie próbował prosto z tanku w Cieszynie niech żałuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą będzie jedna z niecodziennych okazji porównać smak piwa Weny przed i po filtracji przy warzeniu w profesjonalnym browarze - zobaczymy czy filtracja i pasteryzacja to takie "zło"

W tym przypadku konieczność, bez filtracji doppelbock dojrzałby dopiero gdzieś po 6 miesiącach najmarniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam iż to będą dwa różne piwa. Ta sam receptura nie jest gwarantem iż smaki się powtórzą ;)

Przecież to wiadomo już dawno.

Powtórz piwo tym samym sposobem , domowym sposobem. :)

Jak by nie było piwo jest znakomite, choć filtrowanego nie piłem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem dlaczego mój doppelbock wygrał. Dostałem z Niemiec Salvadora czyli doppelbocka Paulanera. Mój jest minimalnie jaśniejszy, niemiecki ma taki zapach jakby skarmelizowany cukier. Najważniejsza sprawa to smak i jest w moim odczuciu identyczny. Mam jeszcze próbki więc porównam jeszcze tego trzeciego z Cieszyna. Z tego co już mogę powiedzieć to Bracki kolor ma identyczny z Paulanerem. Smak się okaże po filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powoli zbliża się finał. Dzisiaj (przyp. 21.10.br.) zaczęła się filtracja doppelbocka. W piątek zostanie rozlany do butelek 0,33 litra. Etykieta już sie drukuje, kapsle też. Dalsze informacje w przyszłym tygodniu.

Podobno rozlew ma być 30.10.br.?

Na półkach Almy pojawi się najprawdopodobniej 06.12.br. (jak już wspominała Dori).

Cena oczywiście nie jest jeszcze upubliczniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :smilies:

 

Na półkach Almy pojawi się najprawdopodobniej 06.12.br. (jak już wspominała Dori).

Cena oczywiście nie jest jeszcze upubliczniana.

to chyba po to żeby uniknąc larma : dlaczego tak drogo? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dychacz pęknie?

Za 0,33? W zwykłej butelce?

Obstawiam, że nie pęknie.

 

Ale wiecie co? Może lepiej nie obstawiajmy. Po co podpowiadać. :smilies:

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.