Skocz do zawartości

Warzenie weny - Browar Zamkowy Cieszyn


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na browar.biz zdjęcie już zniknęło. A u nas jest :)

 

Czepię się jednak logo u dołu, dlaczego tam jest Grand Champion "Birofilia 2009". Co to ma być. A my jeździmy po dziennikarzach, że takie bzdury piszą. Myślałem, że to jest Festiwal Piw Domowych, a nie Birofilia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na browar.biz zdjęcie już zniknęło. A u nas jest :)

 

Czepię się jednak logo u dołu, dlaczego tam jest Grand Champion "Birofilia 2009". Co to ma być. A my jeździmy po dziennikarzach, że takie bzdury piszą. Myślałem, że to jest Festiwal Piw Domowych, a nie Birofilia.

No cóż -widocznie Grupa Żywiec chce promować Giełdę Żywiecką i Festiwal Piwowarów jako Birofilia. Ta nazwa już niejednokrotnie się pojawiała w doniesieniach prasowych, stworzono nawet stronę http://www.festiwal-birofilia.pl/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym;-)

 

Z jednej strony GŻ ma wesprzeć stowarzyszenie, bezinteresownie.

 

Z drugiej - to co napisałaś, "widocznie" ktoś tam (XXX) (chce promować) coś tam , wymógł jakąś presję, coś zasugerował, na coś się nie zgodził, cos dofinansował. za czymś się opowiedział.

 

Staram się chłodno do tego tematu podejść, tylko niestety chyba za długo już pracuję dla korporacji.

 

pzdr

flood

Edytowane przez flood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym;-)

 

Z jednej strony GŻ ma wesprzeć stowarzyszenie, bezinteresownie.

 

Z drugiej - to co napisałaś, "widocznie" ktoś tam coś tam, wymógł jakąś presję, coś zasugerował, na coś się nie zgodził, cos dofinansował. za czymś się opowiedział.

 

Staram się chłodno do tego tematu podejść, tylko niestety chyba za długo już pracuję dla korporacji.

 

pzdr

flood

Ale nikt nie pisał , że bezinteresownie. Zostanie to marketingowo wykorzystane.

Wiadomym jest wszem i wobec, że główną nagrodę w konkursie piw domowych w Żywcu ufundowała GŻ. Czy komuś stała się krzywda z tego powodu? Czy ktoś ucierpiał, że wymyślili taką, a nie inną nazwę? Czy piwowarstwo domowe na tym straciło? Moim zdaniem nie, wręcz przeciwnie.

Ja też pracowałam/pracuję dla korporacji. Znam te mechanizmy od środka - coś za coś - tylko póki co to my piwowarzy amatorzy raczej zyskujemy. Oni póki co zyskują przychylniejsze spojrzenie z naszej strony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie pisał , że bezinteresownie. Zostanie to marketingowo wykorzystane.

.

dori - tego chyba też nikt do tej pory wprost nie napisał?

 

Wiadomym jest wszem i wobec, że główną nagrodę w konkursie piw domowych w Żywcu ufundowała GŻ.

To prawda. Za krótki jestem żeby to oceniać. I osobiście cieszę się że coś takiego miało miejsce. Cały czas PEACE ( bo warzę głównie dla siebie i najbliższych)

 

Czy komuś stała się krzywda z tego powodu? Czy ktoś ucierpiał, że wymyślili taką, a nie inną nazwę? Czy piwowarstwo domowe na tym straciło? Moim zdaniem nie, wręcz przeciwnie.

nie, nie nie, i jeszcze raz nie, na koniec - masz rację, o domowym zrobiło się głośno

 

Ja też pracowałam/pracuję dla korporacji. Znam te mechanizmy od środka - coś za coś - tylko póki co to my piwowarzy amatorzy raczej zyskujemy. Oni póki co zyskują przychylniejsze spojrzenie z naszej strony....

I tu moje wątpliwości

co zyskujemy.........., poczułem się członkiem wspólnoty domowych..

Na to pytanie nikt wciąż nie jest w stanie odpowiedzieć, co my warzący w domu możemy zyskać. Czy chcemy coś zyskać? Albo CO chcemy zyskać?Kto wie co domowi chcą zyskać?

Rok temu byłem w Węgierskiej Górce na wakacjach, i po raz pierwszy w życiu piłem Brackie. BARDZO DOBRE piwo. Przecież to nie oznacza że mam polubić wszystkie produkty KORPORACJI. Flagowego nie lubię, nie dotykam. Powinienem korporacji dać dobrą notę?

 

Temat chyba do przeniesienia, bo się w offtop wdałem, może niepotrzebnie, takie tylko nocne przemyślenia po...

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że i tak tak po części rozmawiamy o Koźlaku Weny to tylko skończę. Ja też nie polubię Żywca, Warki czy Desperadosa i w tym się zgadzamy. Ale nie uważam, że wszystko co zrobi koncern jest z gruntu złe, dlatego z przyjemnością napiję się Doppelbocka z Cieszyna :).

 

PS

Jeśli ktoś chce porozmawiać o Stowarzyszeniu zapraszam do innego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mikołajki w samo południe rozpocznie się sprzedaż Koźlaka we wszystkich Almach.

Oto wiadomość od Sebastiana Tołwińskiego, Rzecznika GŻ

Szanowni Panstwo,

 

Miło mi poinformować, że Bracki Kozlak Dubeltowy uwarzony według receptury Jana Krysiaka z Chorzowa w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie będzie dostępny tylko i wyłącznie w sieci sklepów "Alma" - do wyczerpania zapasów.

 

Koźlaka będzie więc można kupić w całej Polsce we wszystkich 28 sklepach "Alma".

 

We wszystkich tych sklepach sprzedaż rozpocznie się już 6 grudnia 2009 r. (niedziela, "Mikołajki") dokładnie o godz. 12:00.

 

Na ten dzień przygotowaliśmy dla kupujących specjalną ekspozycję Brackiego Koźlaka Dubeltowego z hostessami, które z przyjemnością opowiedzą niesamowitą historię tego wyjątkowego piwa.

 

Każdy z 28 sklepów "Alma" wystawi na sprzedaż jedynie ok. 1000 szt. Brackiego Koźlaka Dubeltowego.

Chętnie posłuchałabym tych opowieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mikołajki w samo południe rozpocznie się sprzedaż Koźlaka we wszystkich Almach.

Oto wiadomość od Sebastiana Tołwińskiego, Rzecznika GŻ

Każdy z 28 sklepów "Alma" wystawi na sprzedaż jedynie ok. 1000 szt. Brackiego Koźlaka Dubeltowego.

28 x 1000= 28000 butelek, a gdzie pozostałe 42 tysiące? :rolleyes:

 

Jeszcze bawiąc się liczbami. 1000 szt po 24 szt w kartonie daje niecałe ok. 42 kartony, czyli jak mniemam na każdy sklep przypadnie jedynie paleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.