Skocz do zawartości

Warzenie weny - Browar Zamkowy Cieszyn


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako "młody adept" tej dziedziny jestem pod wrażeniem tego co się dzieje.

Wena mam nadzieje że bedzie okazja, żeby tego piwa pokosztować.

Dzisiaj poszła warka nr.V full sierpniowy księżycowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy każdej warce potrzebna jest Twoja obecność???

Bo jeśli tak to lepiej czasowo zamieszkać w Cieszynie ;):);)

Śledzę ten wątek, bo bardzo mnie interesuje. Wena, dość często jesteś w browarze w Cieszynie. Z Chorzowa masz 75 km. Zastanawiam się jak by to wyglądało, gdyby wygrał piwowar np. z Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAPAJAK zażratowałem z tymi 600km - chociaż to byłaby prawda, gdyby ktoś z Gdańska wygrał.

Byłem na pierwszym spotkaniu organizacyjnym w celu uzgodnienia receptury. Teoretycznie mogłem odpuścić bo p. Dominik Kier produkcji wszystkiego dopilnował. Przeliczył ze skali mikro do skali makro. To tylko 450 razy większa warka niż moja. Ale nie zaznałbym spokoju gdybym nie śledził wszystkiego. Pierwsze z czystej ciekawości jak sie to dzieje w skali makro, drugie coś chciałem podpatrzyć, aby sie nauczyć czegoś nowego. Jak dotychczas uważam wszystko za udane. Mam jeszcze kilka wątpliwości i pytań, ale to we wtorek coś się dowiem nowego. Dziękuje za zainteresowanie. Niestety mam ostatnio wiele różnych problemów i małop czasu, ale fotorelacja będzie na pewno. Jestem już w trakcie przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Piwo będzie dystrybuowane przez markety Alma. Dobry wybór :)

Jestem wsciekły :|

co to za sklepy ;) w mojej 200tyś pipidówie nie ma takiego ;)

nawet pod najbardziej oczywistym adresem www.alma .... nie ma ich strony, będę musiał prosić kogoś kto ma sklep blisko żeby mi kupił :) szajse ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale DORI sie pospieszyłaś wyprzedziłaś mnie o całe 42 sekundy. JK

He, macie te same myśli, tylko Twoja wypowiedz była obszerniejsza. ;)

 

Gratuluję uwarzenia normalnych warek, a nie miniaturowych :) W końcu warzysz na miarę Mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta Napisała:

"Wena zdobywał już nagrody w żywieckim Konkursie Piwa Domowego. W minionych latach jurorzy docenili m.in. jego Portera Chorzowskiego. Zdobywał także nagrody na konkursach w Krakowie i na Słowacji. Okazuje się, że warzenie piwa nie jest tylko domeną mężczyzn. - W tym roku podczas konkursu bardzo dobrze wypadły panie - zapewnia Tołwiński"

No toż przeciesz chodzi o Dori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na spotkaniu dowiedziałem sie o planach degustacyjnych koźlaka. Jak wszystko będzie ok to warka zlana zostanie w tym tygodniu do leżakowania. Po ok 50dniach leżakowania przelew do butelek i kegów. Próba generalna planowana jest na 03-10-2009 w czasie giełdy birofilów w Zamkowym browarze w Cieszynie. Mam nadzieję, że wszytko sie uda jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy trafię w Almie na koziołka.

Produkcja zaczęła się kilka dni temu. Akurat była odpowiednia faza Księżyca, co według niektórych podobno dobrze wróży warzonemu piwu.

Oczywiście to mit ale która faza księżyca jest odpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy trafię w Almie na koziołka.
Produkcja zaczęła się kilka dni temu. Akurat była odpowiednia faza Księżyca, co według niektórych podobno dobrze wróży warzonemu piwu.

Oczywiście to mit ale która faza księżyca jest odpowiednia?

Zdaje się pełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to mit ale która faza księżyca jest odpowiednia?

eee tam mit :) Nie wywalaj do kosza lat doświadczeń . Kapustę też się kisi w odpowiednim terminie. Coś w tym jest.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.