Skocz do zawartości

Warzenie weny - Browar Zamkowy Cieszyn


Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczęło sie przygotowywanie mojej warki Doppelbock - Grand Champion Żywiec 2009. Byłem wczoraj na pierwszym spotkaniu w Browarze Zamkowym w Cieszynie. Po pierwszej rozmowie ustaliliśmy zarys warzenia, konieczne surowce ilość warek i sposób konfekcjonowania. Czekamy na decyzję Grupy Żywiec co do dalszych działań. Jedno co mogę stwierdzić osoby, które zajmują się całością czyli Dyrektor Zarządu Browaru Cieszyn p. Janusz Konieczny, Kier. d/s produkcji p. Dominik Szczodry oraz p. Michał Peschak nadzorujący całość za strony Grupy Żywiec to fachowcy w branży. I co najważniejsze sprzyjający piwowarom domowym. Po pierwszym spotkaniu jestem pełen optymizmu. Będziemy pić piwo piwowara domowego uwarzone w prawdziwym browarze. O szczegółach w późniejszym czasie. Foto relacja oczywiście będzie, jest już w trakcie przygotowywania.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i zaczęło sie przygotowywanie mojej warki Doppelbock - Grand Champion Żywiec 2009. Byłem wczoraj na pierwszym spotkaniu w Browarze Zamkowym w Cieszynie. Po pierwszej rozmowie ustaliliśmy zarys warzenia, konieczne surowce ilość warek i sposób konfekcjonowania.

To warek będzie więcej niż jedna?

Podaj więcej szczegółów, jestem bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wena nic się nie chwalisz, a tymczasem Grzegorz Zwierzyna podał dziś na browar.biz że:

Bracki Kożlak Dubeltowy będzie gotowany w 32 tygodniu, fermentacja ok. 10 sierpnia, a piwo będzie gotowe na koniec września, początek października czyli w sam raz na planowaną giełdę w cieszyńskim browarze. Tak więc jest szansa, że termin imprezy (2-3 października) zbiegnie się z premierą tego piwa

http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=838804&postcount=22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Widze że się zaczyna dziać :/

Mam nadzieję że się spotkamy jakąś fajną ekipa na giełdzie :) ?

Wena było by super gdybyś miał ze sobą swojego koźlaka moża by było porównać z tym który uwarzy browar w Cieszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiadomości z BA, że surowce bedą na koniec lipca. Niestety drożdże muszą się trochę rozmnożyć. Czyli warzenie 33 tydzień. Potem fermentacja i leżakowanie to tak na połowę października może już będzie. Jak będzie coś wiadomo to na pewno napiszę. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuj, informuj!! Od ogłoszenia wyników, co wchodzę na piwo.org, to zastanawiam się, kiedy zakosztuję twego piwa. Jak będzie tworzył się komitet kolejkowy do kupna tego dzieła, to pamiętaj, że stałem zaraz za tą Panią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbyła się pierwsza warka. Trwało to trochę dłużej niż w domu. Sama filtracja to ponad 4 godziny. Wszystko zakończyło sie sukcesem. Jutro będe miał wyniki badań najważniejsze analizy. W piątek następne dwie warki. Relacja foto w trakcie przygotowania. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale DORI sie pospieszyłaś wyprzedziłaś mnie o całe 42 sekundy. JK

Ja myślałam, że Ty taki szybki jesteś... napisać odpowiedź w 42 sekundy to jest COŚ :)

 

Cieszę się, że wszystko idzie według planu :) Już nie mogę doczekać się degustacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbyła się pierwsza warka. Trwało to trochę dłużej niż w domu. Sama filtracja to ponad 4 godziny. Wszystko zakończyło sie sukcesem. Jutro będe miał wyniki badań najważniejsze analizy. W piątek następne dwie warki. Relacja foto w trakcie przygotowania. JK

Wena gratuluję i czekam na te fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori!Szykuj ogród pod pole namiotowe,stoły,ławy bo piwowarzy zjadą tłumnie na degustacje.Do Cibie najbliżej od browaru.TO JEST ŻART!.:)

Nie ma problemu, ogród mam duży, namiotów trochę się zmieści, ławy też się znajdą :) Więc zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.