Skocz do zawartości

Twoje codzienne piwo domowe


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś przeczytałem felieton foto scooby_brew z warzenia swojego tzw. house ale - czyli codziennego piwa, które zapewne służy do codziennego, spożycia jako proste "stołowe" piwo. Pomyślałem sobie, że to fajna sprawa, znaleźć sobie piwo, które będzie łatwe w odbiorze, szybkie do zrobienia i spożycia, takie które często warzymy i zazwyczaj prawie przez cały rok jest na stanie browaru. Oczywiście nie chodzi mi o piwo stricte w tej samej recepturze ale raczej o "rodzaj" piwa.

 

Jestem ciekaw czy macie i robicie takie piwo, które spełnie takie zadanie ?

 

Domyślam się, że jest to raczej domeną piwowarów, którzy natrzepali już w życiu sporo warek i teraz głównie opierają się o swoje ulubione przepisy, plus jakieś nowe eksperymenty ale osobiście już od jakiegoś czasu myślę o opracowaniu sobie takiego piwa, mam już wstępne koncepcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna 11-tka wg schematu 5% jasny karmel, 15% wiedeński lub 10% monachijski, 80 lub 85% pilzneński. Nachmielone do 28-30 IBU co tam mam pod ręką. Robię to do kega i w butelki, czasem z jakimś młodzieżowym chmielem, czasem więcej na aromat, a czasem mniej. Takie piwo służy mi też do rozruszania drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że takie piwo jest jeszcze przede mną, ale póki co, to już 3 sezon warzę lekkiego stouta, 10 blg, po którego sięgam właśnie codziennie. Tegoroczny był wyjątkowo udany, ponieważ przefermentowałem go na płynnych, niestety już się skończył i trzymam tylko butelki przeznaczone na konkurs. Na szczęście ostał się jeszcze jeden keg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randi Mosher ma w "Radical brewing" rozdział "Basic drinkers"... mo kojarzył się on z mild/bitter/desitka... ale w rozdziale tym pojawiają się i piwa >15Plato.

jednym z piw o których pisał że najczęściej powtarzał i warzył w domu było "Chanterelle ale", doprawione wyciągiem (%) z kurek (grzybów: pieprznika jadalnego)

 

Miałem w planie (w następnym sezonie) spróbować doprawić tak jakąś desitkę/jasne pełne z nadzieją na odjechane, ale codzienne piwo... ale właśnie sprawdziłem że jego przepis to 20,5Plato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory była to jakaś odmiana koelscha, na German Ale, lub jakaś szkocka 70. Na lato zawsze lubię mieć Grodziskie. Teraz chyba powoli przesiadam się na główny nurt i zawsze pod ręką będę miał lekkie Pale Ale (11-12 BLG) albo jeszcze lżejsze American Wheat, co nie znaczy, że zrezygnuję ze wcześniej wspomnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach lata staram się mieć zawsze w lodówce jakieś APA. W tym roku będzie pewnie zamiennie z AW. Najlepiej rozlane do butelek 0.33L, bo tyle mi wystarczy. Chmielenie różne żeby się nie zanudzić.

 

W zimie jakoś nie czuję potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego bardzo skromnego doświadczenia wynika - amerykańska pszenica. Osobiście robiłem je 3 razy i zamierzam więcej. Poza tym piłem kilka takich piwek z łódzkiego depozytu i wszystkie mi podeszły. Najfajniejsze w nim było to, że po trzech albo czterech tygodniach od uwarzenia moje nadawało się do picia (butelkowane po dwóch tygodniach fermentacji - jak hefe weizen). Na pewno jeszcze będę powtarzał, eksperymentując z chmieleniem - zwłaszcza na goryczkę i drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde piwo jak jest dobre może być codziennym :) jak jest pszeniczniak świeży to idzie jak woda ,jak stout wyjdzie dobry też mogę co dziennie pić ,ba nawet z porterem tak mam ,może to przez to że w ciągu tygodnia dziennie jest jedno góra dwa piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.