Skocz do zawartości

wąż do piwa


kuna

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni próbuję znaleźć coś w tym temacie, ale jakoś bez skutku.

Przymierzam się do pierwszego kegowania piwa. Praktycznie cały potrzebny sprzęt mam uż skompletowany i paradoksalnie utknąłem na wężykach.

 

Średnica króćca na reduktorze to 8mm, z takimi wężykami nie ma problemu. Można je kupić nawet w pierwszym z brzegu sklepie budowlanym.

Problemem są króćce na szybkozłączkach od pepsi - średnica 7mm.

 

Jakich wężyków używacie w swoich instalacjach? Jak rozwiązaliście problem dwóch różnych średnic? Jakieś redukcje?

A jeżeli korzystacie z węży 7mm (myślę, że dałoby się je naciągnąć na krócieć 8mm) to gdzie kupiliście taki wężyk zbrojony? Nigdzie nie mogę znaleźć (są 6mm a potem 8mm).

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo praktycznie tylko węże (i napełnienie butli co2) dzielą mnie od kegowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż piwny - standard to 3/8 cala. Osobiście wykorzystuję do co2 i do wyjścia piwnego. Taki: http://www.beerservi...did=236&lang=pl

 

Polecam skontaktować się z kolegą Wesołym i nie zapomnij o zaciskach do węża.

 

Jeżeli chcesz do samego co2 to ten ze sklepu budowlanego jakiś wystarczy i zwykłe opaski. 1-2 mm różnicy to żaden problem.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marketach budowlanych są węże na metry, zbrojone z atestem (widelec i łyżka). Firma Cellfast, 10bar, puszczam wrzącą brzeczkę, używam tylko takich do wszystkich piwnych spraw. Jest nie do zniszczenia, wyparzam, zalewam piro itd.Jeżeli pomerdałem temat (kegów nie znam) to proszę nacisnąć opcję 'zgłoś' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.