Skocz do zawartości

Odpadło dno z fermentatora


wolf83

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym odpadło mi dno z fermentatora. Jedyny plus tego taki iż nie było już w nim już piwa. Dno się rozszczelniło.

Porównałem 2 fermentatory. Tańsze fermentatory mają dno doklejane, natomiast droższe są wykonane jednolite wraz ze ściankami i nie ma prawa być takiego przypadku. Teraz wychodzę z założenia co tanie to drogie. Muszę zakupić nowy fermetnator, a może jakąś beczke? Lub gar 30 litrowy (tylko trzeba go przerobić - klapa wraz z otworem?). Przestrzegam przed tego typu zjawiskiem, bo szkoda aby wylało się piwo dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym odpadło mi dno z fermentatora. Jedyny plus tego taki iż nie było już w nim już piwa. Dno się rozszczelniło.

Porównałem 2 fermentatory. Tańsze fermentatory mają dno doklejane, natomiast droższe są wykonane jednolite wraz ze ściankami i nie ma prawa być takiego przypadku. Teraz wychodzę z założenia co tanie to drogie. Muszę zakupić nowy fermetnator, a może jakąś beczke? Lub gar 30 litrowy (tylko trzeba go przerobić - klapa wraz z otworem?). Przestrzegam przed tego typu zjawiskiem, bo szkoda aby wylało się piwo dołem.

Skoro jesteś z Leżajska to powinieneś kupować fermentor w Rzeszowskim Alepiwo a tam są tylko dobrej jakości rzeczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jak stary miałeś ten fermentor?

 

U mnie w dwóch sklepach obecnie fermentor kosztuje ~17zł. Ciężko oczekiwać od takiej rzeczy, żeby wytrzymywała przez 10 lat 25L nacisku, piro, ACE i jeszcze czasem wrzątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałeś i ile kosztował ten klejony?

Przyglądałem się swoim -każdy ma widoczne miejsce łączenia dna ze ściankami,pewnie jest to zgrzewane ,ale strach mnie przeleciał :)

Ja swoje kupowałem w dwóch sklepach dla piwowarów a jeden w Praktikerze-wszystkie takie same-białe 30L cena ok 20zł

Czy te przeźroczyste też są z dwóch części?może ktoś,kto ma może się przyjrzeć?

Co sądzicie o takich beczkach?

http://piwopiweczko.pl/-Beczka-na-zacier-kiszenie-30L,255.html

tańsze od spiedla :)Ciekawe,czy klejone

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałeś i ile kosztował ten klejony?

Przyglądałem się swoim -każdy ma widoczne miejsce łączenia dna ze ściankami,pewnie jest to zgrzewane ,ale strach mnie przeleciał :)

Ja swoje kupowałem w dwóch sklepach dla piwowarów a jeden w Praktikerze-wszystkie takie same-białe 30L cena ok 20zł

Czy te przeźroczyste też są z dwóch części?może ktoś,kto ma może się przyjrzeć?

Co sądzicie o takich beczkach?

http://piwopiweczko....ie-30L,255.html

tańsze od spiedla :)Ciekawe,czy klejone

 

 

Dany fermentator posłużył mi na .... 3 warzenia. :| Fakt dałem za ten fermentator ok 18zł więc cudów się nie spodziewałem.

A zakupiłem go w sklepie internetowym (nazwy nie podam z tego względu iż może źle wpłynąć opinia na dany sklep).

Patrzyłem już na beczki do kiszenia kapusty :) Każda jedna jest wykonana z całości. I w taką beczke zainwestuje :)

Może posłuży mi na więcej jak na 3 warzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już żeby nie śmiecić na forum - czy ktoś się spotkał z CZARNYM (nieprzeziernym) fermentorem?

Tak pytam, bo skoro światło szkodzi piwu, to aż dziwne, że takowego ustrojstwa nie mogę nigdzie spotkać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się spotkał z CZARNYM (nieprzeziernym) fermentorem?

 

Nie, ale skoro fermentujesz w pełnym słońcu to może zainwestuj w beczkę na kapuchę one są zwykle niebieskie ale dość grube są też wersje czarne.

Chyba, że nie wystawiasz fermentora na słońce to nie masz się za bardzo czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się spotkał z CZARNYM (nieprzeziernym) fermentorem?

 

Nie, ale skoro fermentujesz w pełnym słońcu to może zainwestuj w beczkę na kapuchę one są zwykle niebieskie ale dość grube są też wersje czarne.

Chyba, że nie wystawiasz fermentora na słońce to nie masz się za bardzo czym przejmować.

 

Nie wystawiam, ale w sumie czasem są chwile, kiedy taka nieprzezierność byłaby pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie - czy przezroczyste fermentatory tez sa klejone?

 

Trudno jest mi powiedzieć bo nigdy takich nie miałem. Ale sam musisz określić czy dany fermentator ma dno doklejane, czy też jest wykonany z całości.

Powinno być widać łączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś beczki na kapuche do fermentacji? Jak się taka beczka sprawuje? Osobiście widziałem w sklepach beczki niebieskie od 10l. do 80l. Ceny różne. Ale np. 30l. kosztuje w granicach 35zł. Plastik jest dużo grubszy od takiego zwykłego fermentatora, i .... beczka jest wykonana z całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie - czy przezroczyste fermentatory tez sa klejone?

 

Ja mam przeźroczyste i nie wyglądają na klejone. według mnie są z jednego odlewu ale za to mają na dnie słaby punkt od wtryskiwarki na samym środku. Sam przenoszę ten fermentor z duszą na ramieniu w końcu 25 litrów trochę waży. Fermentor staram się jak najrzadziej podnosić i stawiam go na dywaniku żeby przesuwać swobodnie po kuchni bez podnoszenia i rysowania a co za tym idzie dodatkowego osłabiania dna. Swój kupiłem w Alepiwo i jeden podczas transportu został uszkodzony pękł uchwyt, w piątek wykonałem telefon w poniedziałek dostałem następny nieuszkodzony fermentor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to nieźle - ja zwykle warzę w kuchni na II piętrze w domku, chłodzę brzeczkę w wannie, zlewam do fermentora i potem lecę z pełnym po schodach do piwnicy, bo tam mam fajne warunki do fermentacji (15-17C) :) Nie ma co przesadzać z tą ostrożnością - to grozi paranoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam zamiaru przecież trzymać tego prosto na słońcu. Po prostu uważam, że nie jest to zły pomysł, żeby piwo chronić przed światłem na tyle, na ile to tylko możliwe i myślałem, że już ktoś wpadł na taki pomysł :-)

Ale skoro nie ma takich fermentorów w ofercie, to temat umarł (a nawet chyba nigdy nie żył ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to nieźle - ja zwykle warzę w kuchni na II piętrze w domku, chłodzę brzeczkę w wannie, zlewam do fermentora i potem lecę z pełnym po schodach do piwnicy, bo tam mam fajne warunki do fermentacji (15-17C) :) Nie ma co przesadzać z tą ostrożnością - to grozi paranoją :)

 

Ja chyba bym się zapłakał jakby mi pękł podczas znoszenia po schodach nie wspominając o myciu schodów do samej piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam zamiaru przecież trzymać tego prosto na słońcu. Po prostu uważam, że nie jest to zły pomysł, żeby piwo chronić przed światłem na tyle, na ile to tylko możliwe i myślałem, że już ktoś wpadł na taki pomysł :-)

Ale skoro nie ma takich fermentorów w ofercie, to temat umarł (a nawet chyba nigdy nie żył ;-))

 

Przecież sam możesz sobie czymś okleić z zewnątrz tam nie jest wymagana aż taka sterylność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie swoje wiadra i kleju nie stwierdziłem. Ta tańsze to po ile?

Masz na dnie takie logo ,jakie zaznaczyłem na foto czarnym okręgiem? logo ma napis " www.jokey.com?

Fermentatory kupowałem w różnych miejscach-na wszystkich mam logo www.jokey.com

Czerwonym okręgiem zaznaczyłem taki "rant" widoczny i wyczuwalny pod palcem-nie wiem,czy to jest miejsce klejenia/zgrzewania,czy to ślad po formie z wtryskarki-wewnątrz nic "nie czuć pod palcem" -wygląda na caliznę

post-2578-0-62124300-1397659542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.