Skocz do zawartości

Piwo Miodowe


Maryush

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie popijam Ciechana Miodowego, bardzo smaczne piwo.. Myślę, że moim kobietom też by posmakowało, ale w wersji domowej, oczywiście ;) Zatem moje pytanie.. czy ktoś z Was wie jak uwarzyć piwo o podobnym smaku i aromacie? Czy samo dodanie miodu do refermentacji da taki efekt? Bo są głosy, że miód jest fermentowany w całości i nie pozostawia miodowych posmaków.. Jaki rodzaj piwa jest bazą, do zrobienia miodowego? Czyżby Pils?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a gdyby zrobić tak: zabutelkować z dodatkiem miodu do refermentacji (z nadwyżką), co kilka-kilkanaście dni sprawdzać nagazowanie. Jak będzie OK, to butelki w gar z gorącą wodą (jak przetwory owocowe) pasteryzacja i miodowe gotowe ;) dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jak Ciechan nie zrobisz, bo to jest piwo pasteryzowane. Miód do piwa miodowego, to IMO po pierwsze miód sztuczny, po drugie miód gryczany.

To jest to, czego potrzebują piwowarzy domowi! Sztuczny miód gryczany! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jak Ciechan nie zrobisz' date=' bo to jest piwo pasteryzowane. Miód do piwa miodowego, to IMO po pierwsze miód sztuczny, po drugie miód gryczany.[/quote']

To jest to, czego potrzebują piwowarzy domowi! Sztuczny miód gryczany! ;)

Nie no generalnie miód sztuczny, a jeśli już prawdziwy, to tylko gryczany. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zrobilem "miodnik" jakis czas temu. Jest zdecydowanie miodowy... Tyle, ze slody calkowicie zastapilem miodem

 

- 600g miodu

- woda do 5l obj. w sumie

 

najpierw trzeba zagotowac, zbierajac szumowiny. Jak sie wyszumi to dopelniam do 5l i zaczynam chmielenie, normalnie jak w przypadku zwyklego piwka - ilosc chmielu wg upodoban. Ja dalem ok. 25g marynki i 30g lubelskiego.

 

nastepnie do PET-a po wodzie mineralnej, tydzien burzliwej, potem 2 tygodnie cichej i 2 tyg. lezakowania w butelkach. Pysznosci!! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś dostałem na urodziny m.in Ciachana Miodowego. Jak go otworzyłem to intensywnie się spienił (dziwne - kiedyś czegoś takiego nie zauważyłem), a potem na dnie butelki znalazłem duuużo osadu drożdżowego.. To jak to jest z tą pasteryzacją Ciechana Miodowego? W dodatku ekspedientka w sklepie podobno ostrzegała, żeby ostrożnie otwierać to piwo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Znalazłem ciekawy artykuł o piwach miodowych, zawiera nawet tabelkę do jakich piw jakie miody stosować; niestety, miody głównie amerykańskie

 

http://www.honey.com/images/downloads/beer.pdf

 

jest tam też trochę receptur np:

 

http://www.honey.com/nhb/recipes/recipe-details/?RecipeID=1332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.