Skocz do zawartości

[Piwny Garaż] Kawowy stout z browaru regionalnego


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze parę lat temu w sferze marzeń


Dzisiaj szybki strzał z biodra. Raz, że mam od groma przygotowań przed wyjazdem. Dwa to konkretne piwo jest warte tego, żeby je wrzucić w recenzje.


Kormoran ze swoją serią Podróże Kormorana trafił w dziesiątkę. Odważne, jak na dotychczasową ofertę browarów regionalnych, style. Do tego kapitalna szata graficzna i ogólny design butelki. Dla mnie są to zdecydowanie jedne z lepiej prezentujących się piw na sklepowych półkach, a zainwestowanie w tłoczone etykiety grubości hotelowego ręcznika było dobrym ruchem. Już na etapie wyboru w sklepie piwo sugeruje, że jest produktem przemyślanym i dopracowanym.



Kormoran Coffee Stout

kormoran

Piana: Wybitnie bujna i trwała. Brązowawa, drobno pęcherzykowata. Wolno opada i znaczy szkło.

Barwa: Azaliż jest to stout.

Zapach: Od razu po otwarciu butelki roztacza się aromat świeżej kawy. Dominuje, ale nie jest oczywiście jedynym. Zdecydowanie mamy tu do czynienia z pełnokrwistym stoutem. Lekkie estry, paloność, słody, wanilia i gorzka czekolada. Do tego lekka słodycz.

Smak: Średnie wysycenie i pełnia. Co ciekawe, bo spodziewałbym się trochę większej po takim zestawieniu ekstrakt/alkohol (14,5%/4,8%). Pierwszy akord brzmi słodowością i od razu lekko cierpkimi nutami kawy. W drugim kawowość zaczyna się rozwijać, podbita przez aromaty wanilii, gorzkiej czekolady, okrągłą owsianość. Finisz solidny jak porządne espresso. Dominują aromaty kawy, jej specyficzna cierpkość, wzbogacona jednak jest o słodszą podbudowę.

coffee stout

Wyborne piwo, niesamowicie pijalne, znika w zastraszającym tempie. Światowa liga bez dwóch zdań. Ostatnio pity przeze mnie kawowy Mikkeller zdecydowanie wymięka przy tym egzemplarzu, więc jest się z czego cieszyć. Fakt, że udało się nie skusić na wyższy poziom alkoholu również cieszy.


Przy okazji warto przypomnieć poprzednie piwa z Kormorana.


PS. Dzisiaj wieczorem/jutro koło południa pójdzie krótki vlog związany z wyjazdem. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście to warto zasubskrybować zarówno kanał na YouTube jak i mój profil na Instagramie :)



Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.