Skocz do zawartości

Żart Prima Aprilisowy


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu wkrętka nie była zrobiona dzisiaj,

Bo jak by była zrobiona dziś to nikt by się nie nabrał :)

Ja też się nabrałem, chyba zbyt ufny jestem ;)

 

Chociaż, skoro akcje zarówno z chmielem, jak i ze sztobrami były zrobione kilka dni wcześniej, a dopiero w prima aprisilis zostały odwołane, myśląc logicznie, to odwołanie powinno być żartem primaaprilisowym, a nie same akcje :)

 

No cóż, pomysł niezły, ale zabrakło klasy, więc wyszło buractwo.

Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak by była zrobiona dziś to nikt by się nie nabrał

Wystarczyłoby, żeby informacja o nadmiarze chmielu została puszczona dzisiaj, to nie sądzę żeby ktoś przejrzał żart. Temat wisiał już parę dni, więc byłby "wiarygodny", ja bym też się złapał (tak myślę). Potem przy odpowiedzi na maila odpisać, że to żart - i nikt nie miałby pretensji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można żart prima aprilisowy robić 2-3 dni wcześniej, to może można i jutro na kolejny 1 kwietnia?

Też dałem się nabrać i zaznaczam, że mam poczucie humoru ale podszywanie się pod kogoś jest zdecydowanie poniżej pasa. Jak bym dostał odpowiedź: ha, ha ha dałeś się nabrać :) nie było by sprawy. Obecnie czuję się co najmniej ... zły.

 

Może niech cwaniak, który tak zrobił odpisze nam na nasze maile i przedstawi się z imienia i nazwiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się żart nie spodobał i podobnie jak niektórym wypowiadającym się w tym temacie zepsuł mi humor. Mam nadzieję, że administracja zrobi coś z żartownisiami, bo przez tą akcję trochę odechciewa mi się w ogóle udziału na tym forum skoro tak łatwo można wykorzystać użytkowników.

Edytowane przez ciafu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wiele osób idzie na łatwiznę i darmochę. Temat z USA czytałem, tego z testem jakoś nie zauważyłem niestety. Ze sztobrami prawie każda odp to 'wszystko zależy od ceny' itd. Prawie za darmo i wiele osób podjaranych. Czy były to żarty czy prawda, nieistotne, darmoszka przewaRzyła rozeznanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak dla mnie ludzie wykazali się sporym niezrozumieniem o co chodzi w tym dniu.

 

W prima aprilis nie chodzi o to żeby nabrać kogoś 3 dni czy tydzień wcześniej, a 1 kwietnia wyskoczyć z: "ta daaaam, prima aprilis!". Całą zabawa polega na tym, że potencjalne ofiary są tego dnia czujne, a nabierający musi się wykazać odpowiednim sprytem i inteligencją żeby żart się udał. To oczywiste, że tydzień wcześniej wkręt przejdzie, bo nie ma powodu żeby na przykład 27 marca nie mieć zaufania do różnych akcji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Lary. GB nie chodzi darmoszke nie jestem pazerny, chmiel Polski jest na tyle tani, że nie żal wydać mi 5 zł na niego. Tu chodziło o nową odmianę chęć spróbowania czegoś co w istotny sposób mogło zastąpić amerykańskie chmiele... Czesi mają Kazbeka, Niemcy Mandaria Bavaria, to dlaczego i my nie mielibyśmy mieć coś nowego? Tym bardziej że ostatnio pojawiają się jakieś informacje o nowych odmianach (maćko, zbyszko itp.) oraz zainteresowanie jest dość wielkie każdą nową odmianą chmielu... Zostaliśmy nabici w balona i co zrobić, osoby które żart przygotowały mają to w dupie i śmieją się z nas, zapowiadają, że na następny rok coś lepszego jeszcze zgotują, widać żadnej pokory i taryfy ulgowej, a piwowarstwo miało łączyć nie dzielić. No cóż trzeba przed prima aprilis nic nie brać na serio i tyle pozdrowienia dla loży szyderców z Team Speaka gdzie te ustalania odnośnie żartu padły, teraz ja wam popsuje zabawę ;)

 

Dobra moim zdaniem temat do zamknięcia bo do niczego dobrego on nie prowadzi. Ochłońmy wszyscy i napijmy się piwa nie ma co się złościć.

 

W sumie jest też dobry wydźwięk tej akcji może przez osoby, które napisały do IUNG z zapytaniem o ten nowy chmiel, zastanowią się w instytucie i jak zobaczą, że jest zapotrzebowanie to stworzą coś nowego :) Ale to już sfera marzeń.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z USA czytałem, tego z testem jakoś nie zauważyłem niestety.

Nie znam się, ale się wypowiem? To rzucę trochę światła - piwowar otrzymujący próbki miał się podzielić wrażeniami z wysyłającym, a poza tym - zapowiedziana była selekcja ze względu na doświadczenie piwowarskie i sensoryczne.

 

Czy były to żarty czy prawda, nieistotne, darmoszka przewaRzyła rozeznanie tematu.

No cóż, dla niektórych zgłaszanie się do "darmowej" i promocyjnej oferty uzyskania próbek to cebulactwo. Ale przy tym samym nie widzą "darmowej" pracy piwowarów - którzy niewielkim kosztem daliby bardzo dużo zróżnicowanej informacji zwrotnej, której nikt inny by nie dostarczył.

Mi trochę szkoda - bo mam dwóch niezłych plantatorów, których udało mi się ostatnio namówić na wydzielenie parunastu arów na nowe odmiany w przyszłym sezonie. Najwyraźniej trzeba będzie sztobry sprowadzać z zagranicy, bo u nas nowe odmiany chmielu to powód do żartów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.