Skocz do zawartości

Nagazowanie piwa w kegu


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlewam zimne piwo do kega, dobijam 3 bary, mieszam parę minut, dobijam drugi raz, mieszam, zostawiam w zimnym na parę dni i jest OK. W ekstremalnym przypadku po drugim nabiciu i wymieszaniu podłączyłem i piłem - gaz był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega franc pisze,że zimne i 2,5 bara ciągle podawane, więc przy tym ciśnieniu i zimnie 5-8stopni (tak zakładam) to powinno być już przegazowane. A gaz w butli jest???. morze keg przepuszcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo w temperaturze 18 stopni kek trzyma dobrze wpuszczam 2,5 bara przez 3 dni - 3 dni podpięte do butli nic nie przepuszcza.

To chyba będzie z powodu temperatury.

 

Zwykle gazuje się w kegeratorze, czyli temp1-4°C.

 

Masz kilka sposobów sztucznego gazowania:

1. 2 bary przez 2 dni

2. 1.5 bara przez 3 dni

3. ciśnienie serwowania danego piwa (np. 0.7 bar) przez 2 tygodnie (najlepsze)

4. "na szybko": 2 bary, turlasz keg po podłdze przez 5-10 min (najgorsze)

Przy tych wszystkich sposobach piwo musi być zimne :(

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

 

skooby

 

3. ciśnienie serwowania danego piwa (np. 7 bar) przez 2 tygodnie (najlepsze)

 

ty chyba rakiety robisz???

 

Źle to przeliczyłem z PSI. Miało być 0.7 Bar, oczywiście. Czego jest się łatwo domyśleć :)

Już poprawiłem ten post.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Piwa w kegach nagazowuje w następujący sposób:

 

1. Piwo zlane do kega, zadane ciśnienie co2, 2,5 bara

2. po 3 dniach dobijam ciśnienie co2, 2 bara

 

po ok 2 tygodniach nagazowywania piwo serwuje podając 1,2 bara.

Niezależnie w jakiej temperaturze piwo jest nagazowywane piwo ma małą zawartość Co2, pienistość jest ok.

 

czy Wasze piwo z kega jest nagazowane na poziomie piwa komercyjnego, czy w warunkach domowych jest możliwe takie nagazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie w jakiej temperaturze piwo jest nagazowywane piwo ma małą zawartość Co2

hmmm... IMHO, to jakaś nowa teoria w fizyce powstała. Chyba czas mi cofnąć się z 40 lat i powtórzyć jakieś opuszczone lekcje z podstawówki ;)

bo pamiętam, że rozpuszczalność gazów w płynie jest w dużym stopniu zależna od temperatury.

 

Ja się jednak nie znam, ja tylko lubię dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wasze piwo z kega jest nagazowane na poziomie piwa komercyjnego, czy w warunkach domowych jest możliwe takie nagazowanie.

 

A przypadkiem nie porównujesz swojego piwa beczkowego z komercyjnym butelkowym?

 

Przemysłówka z kija to najcześciej lodowata woda bez gazu i bez piany.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa w kegach nagazowuje w następujący sposób:

 

1. Piwo zlane do kega, zadane ciśnienie co2, 2,5 bara

2. po 3 dniach dobijam ciśnienie co2, 2 bara

 

po ok 2 tygodniach nagazowywania piwo serwuje podając 1,2 bara.

Niezależnie w jakiej temperaturze piwo jest nagazowywane piwo ma małą zawartość Co2, pienistość jest ok.

 

czy Wasze piwo z kega jest nagazowane na poziomie piwa komercyjnego, czy w warunkach domowych jest możliwe takie nagazowanie.

 

1. Posiadasz kegerator? Jeśli tak, to krany montowane na drzwiach czy na kolumnie?

2. Jakich wężyków do wyszynku używasz?

3. Długość wężyków piwnych od złączki do krany wynosi ...

4. Może jakieś fotki.

 

U mnie wpływ temperatury ma decydujące znaczenie. Wiadomo im temperatura piwa niższa tym większe nagazowanie. Tego nie zmienisz :)

 

Generalnie też jestem zdania, że moje piwa z kegeratora są słabiej nagazowane niż te w butelkach. Nie porównuje tego absolutnie to przemysłówki butelkowanej czy też z kega, bo to już zupełnie inna bajka.

Jednak porządnie nagazować piwa w kegu nie potrafię. Ten poziom nagazowania, który mam jest wystarczający. Gdybym jednak chciał kiedyś nagazować porządnie pszenicę to mogę mieć z tym problem. Gazuję ciśnieniem max. 2 bar. Gdy zwiększałem ciśnienie CO2 często przegazowywałem piwo a wiemy czym to się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podepnę się pod temat, bo jednego nie mogę nigdzie znaleźć:
Załóżmy że podłączam np. 1 bar na tydzień i wiem że powinno się podnieść delikatnie ciśnienie do wyszynku. Ok podnoszę do 1.2, nalewam, i co dalej? Skręcić z powrotem do 1 bar, odpiąć gaz zupełnie? Bo chyba nie zostawić na 1.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bezproblemowego nagazowania piwa w kegu polecam ten sposób i  w ciągu 1 godziny masz sprawę załatwonią :)

 

Po krótce:

1. Przelewasz do kega schłodzone do ok 5C piwo

2. Dobijasz co2 i wypuszczasz przez zawór bezpieczeństwa tlen (powtórzyć 2 razy)

3. Ustawiasz 2,5-2,7 Bar na manometrze i bujasz kegiem 3min

4. Na 30 min wrzucasz keg do lodówy

5. Upuszczasz ciśnienie do ok 1 bara i wyszynkujesz bez żadnego problemu

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja znalazłem 3 inne metody. sam jeszcze nie testowałem ale mam w planach, szczególnie wersje 3 minutową

 

https://www.clawhammersupply.com/blogs/moonshine-still-blog/quck-carb-how-to-carbonate-a-keg-in-30-minutes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A jak poprawnie nagazować kega jeśli nie mam jak schłodzić piwa do 5 stC?

Tzn. piwo zlane do corneliusa leży w piwnicy temp. ok 19 stopni. wg kalkulatora ciśnienie w tej temp do nagazowania na poziomie 2,3 Vol (APA) powinno być puszczone granicach 1,6 bara z butli CO2.

Czy tutaj tak samo moge zrobić np. 2-3 strzały na wyższe ciśnienie ok 2bary poturlać itd żeby je szybko nagazować a potem odstawić i czekać do wyszynku? PIwo chce rozlewać w sobote, dzisiaj jest wtorek.

 

Piwo będzie serwowane w temp raczej około 6-8 stopnie ale dopiero w miejscu spożywania, obecnie jak czeka to nie mam jak tego schłodzić. Czy nagazowanie z poziomu 2.3 vol się zmieni przy zmianie temperatury piwa? Raczej tylko ciśnienie w kegu zmieni się w zależności od temp a nie nagazowanie (o ile już jest wystarczające nasycenie CO2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam - na ile starcza butla 1,5kg jeżeli chodzi o obsługę jednego kega - ile potrzeba CO2, żeby nagazować oraz rozlać zawartość kega 19 L? 

 

Może warto kupić od razu dwie butle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.