Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] All Hallows Brewery z Goodmanham

Recommended Posts

Chyba tęskno mi za zachodnią Frankonią, jeżeli będąc w północno-wschodnim Yorkshire wszędzie odnajdowałem podobieństwa do tej ziemi. Nie dość, że rolnicze są to obszary, to dodatkowo tamtejsi mieszańcy podobnie jak i Frankończycy ubóstwiają dobre piwo.

Po lewej browar, po prawej karczma

Po lewej browar, po prawej karczma

 

Jednym z takich miejsc, gdzie człowiek może odpocząć od znoju dnia codziennego jest karczma „Goodmanham Arms”, znajdująca się w wiejskiej osadzie Goodmanham, położonej w niewielkiej odległości od miasteczka Market Weighton. Właśnie tam, w otoczeniu wiejskiej sielanki funkcjonuje od wielu lat lokal, który nie dość, że pełni rolę wiejskiego domu kultury ale również pełni rolę jadłodajni, której popularność sięga daleko poza granice okręgu. Ale to nie wszystko. Gospoda ta, dodatkowo pełni rolę pubu, która to serwuje z ośmiu pomp piwa z okolicznych browarów rzemieślniczych. Żeby dodać temu faktowi odrobinę pikanterii, napiszę, że z trzech pomp płynie piwo, które pochodzi z ich własnego browaru” All Hallows Brewery”, znajdującego się w sąsiednim budynku

 Browar powstał w sierpniu 2012 roku, w niewielkiej komórce służącej pierwotnie jako składzik maszyn rolniczych. Warzelnia o jednorazowym wypuście sześciu beczek nadaje temu miejscu niebywałej urody. Z pewnością dodatkowym atrybutem tego miejsca, są także trzy zbiorniki fermentacyjne, o identycznej wielkości co naczynia warzelne.

 

 Jak przystało na miejsce, gdzie kultywuje się anglosaską tradycję, warzy się tutaj iście tradycyjne gatunki wyprodukowane wyłącznie z wyspiarskich składników. Piwną ofertę otwierają Bitter (3,8% alk.) i Pale Ale (4,2% alk.) a zamykają Mild (3,6% alk.) oraz Dark Ruby (5,2% alk.). Prawda, że brzmi wybornie!

 

 Wszystkie ich piwa, smakowały wybornie, ale gdy połączyłem to z jadłem serwowanym z tamtejszej kuchni okazało się, że przed nami znajdowały się wybitne piwa. W szczególności przypadł nam do gustu ich Mild, który charakteryzował się w smaku słodką czekoladą z orzechami. Pełnię szczęścia uzupełniał zniewalający zapach słodkiej wanilii.

 

 Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia, tym bardziej, że serwują tam wyjątkowo smaczną kuchnię.

Warzelnia

Warzelnia

.

Fermentatory w kłębach gorącej pary

Fermentatory w kłębach gorącej pary

.

Od lewej Mild, Dark Ruby

Od lewej Mild, Dark Ruby

.

Wnętrze karczmy

Wnętrze karczmy

.

DSC00465

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2658 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.