Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiego czasu jestem na forum. Warzę też mniej więcej od pół roku.

Urodziło się już co najmniej 8-10 warek zacieranych. Myślałem, że czegoś się powoli uczę,ale widzę że należy uderzyć się w pierś.

Mam problem z wszelkiej maści chmielami amerykańsko-nowozeladzkimi.

Piwa na nich wychodzą po prostu niesmaczne. Bez względu na mieszankę zawsze piwo smakuje podobnie. Smakuje jakby po prostu miało wadę. Aromat moich rzekomych AIPA nie jest podobny ani trochę do znanych przedstawicieli stylu typu dr.citra czy choćby delikatniejszy acz zacny Pacific Artezana.

Zaznaczę, że piwa niechmielone chmielami "nowofalowymi" piję ze smakiem. Aromatem może też nie grzeszą,ale na pewno nie wyczuwam tego dziwnego smako-aromatu.

Szukałem przyczyny w higienie,ale warunki mam powtarzalne a owa nieprzyjemna "nuta" pojawia się tylko przy chmielach amerykańskich i to przy chmieleniu na zimno.

Czy ktoś miał choć trochę podobny problem? Czy moze zmienić żródło chmielu?

Może ktoś doświadczony chciałby poświęcić podniebienie i powiedzieć w czym tkwi problem. Mogę nawet wysłać butlę żeby tylko się dowiedzieć co robię nie tak.

Darz chmiel!!

 

 

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś żadnych cech wady to ciężko pomóc :)

A gdzie mieszkasz? Może podrzuć jakiemuś sędziemu albo komuś kto potrafi identyfikować wady.

Jak nie masz nikogo w okolicy to możesz mi wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym,że nie bardzo potrafię to opisać. Chmielu sypię nie więcej niż 100g zazwyczaj. Trzymam max 4dni. Ostatnio na balkonie,więc w niskiej temperaturze.

Jednak wcześniejsze zamierzone AIPA stąło z chmielem na cichej w 19C. Zaraz po otwarciu butelki zapach był w miarę podobny do jakichś najbardziej żywicznych AIPA,ale dosłownie minute potem stawał się nieprzyjemny. Nie umiem za bardzo oceniac i nzaywać tych zapachów. Raczej operuje pojeciami smaczne, aromatyczne itd.

Jeden z kolegów już zaoferował się przetestować piwo i może coś więcej bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem,że wszystkiego te piwa chmielone amerykancami pachną i smakują głównie chmielem. Ale nie aromatem konkretnego chmielu a po prostu zielenina. Tyle,że gorzką zieleniną. Nie mogę zarejestrować ani grama tropikow czy grejpfruta.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez Bartek Śliwiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.