Skocz do zawartości

Pszenica niesłodowana w Hefe-Weizen


santa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mniej więcej planuję zasyp:

2 kg pilzneńskiego

3 kg pszenicznego (którego mam 2,5 kg)

 

Brakuje mi 500 gr. słodu pszenicznego, a mam 500 gr. kaszy manny i 400 gr. płatków pszennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodawał ktoś około 25% pszenicy do weizena? Tyle chciałbym dodać pszenicy w zblizajacej się warce

 

Wysłane z mojego Nexus 7

 

przy 40% niesłodowanej pszenicy nie ma żadnej różnicy od weizena na 100% słodzie pszenicznym. Testowało kilka osób.

No może bardziej mętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki wpływ na efekt końcowy będzie miał dodatek 100-200 gram ześrutowanego owsa? Dodatek taki poprawiłby filtrację, ale zastanawiam się jaki będzie jego wpływ na efekt smakowy. Dorwałem centralę nasienną w okolicy, zaopatrzoną w większość zbóż, więc mogę sobie pozwolić na małe eksperymenty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owies

 

Niesłodowany owies jest stosowany głównie pod postacią płatków owsianych. Jest niezbędnym dodatkiem do piw w stylu Oatmeal Stout, stosuje się je również do belgijskich piw pszenicznych. Beta-glukany zawarte w owsie sprawiają, ze piwa z jego dodatkiem dają w ustach odczucie lepkości, oleistości, kremowości.... Płatki owsiane dodawane są także w celu polepszenia pienistości piwa.

źródło: http://www.wiki.piwo.org/Kategoria:Surowce_niesłodowane#Owies

Edytowane przez Wersowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile dodasz. Często dodaję około 100 g niesłodowanego owsa, celem poprawy filtracji. Nie widzę jakich strasznych efektów poza filtracyjnych, więc nie traktuję tego dodatku jako część zasypu i go nie kleikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co myślicie o zasypie

75% niesłodowana pszenica

25% pils

 

mam bardzo dużo płatków pszennych i kilka wolnych fermentatorów. Chce uwarzyć coś w ramach eksperymentu, dla sportu. Zastanawiam się czy mogło by wyjść coś pijalnego na wb-06?

A może znacie jakąś recepturę na maksymalne wykorzystanie niesłodowanej pszenicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie więcej niż 50% niesłodowanej pszenicy jest bardzo ryzykowne. W zacierze nie będzie wystarczającej ilości enzymów, które mogłyby rozłożyć skrobię. Możesz oczywiście wspomóc się dodatkiem preparatów enzymatycznych, tylko czy to nadal będzie piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodawał ktoś około 25% pszenicy do weizena? Tyle chciałbym dodać pszenicy w zblizajacej się warce

 

Wysłane z mojego Nexus 7

 

Piłem taką pszenicę 50/50 z browaru restauracyjnego. Bardzo przyjemna pszenica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze będzie piwo, przecież nie arbuz :-P

Przyjęło się uważać, że piwo to napój którego przynajmniej 50% zasypu stanowi słód. Coś co powstanie z surowców niesłodowanych, to jakiś napój alkoholowy, ale niekoniecznie piwo. Nieważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.