Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wymiary wewnątrz ma ta lodówka?
Mieści się jeden keg czy może na agregacie wejdzie drugi ?
Jakiej pojemności butlę CO2 tam mieścisz?

 

Edytowane przez Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mikołaj w tym roku odwiedził mnie trochę wcześniej :] lodówka to Amica EVKS  16162 .Kolumna i krany z naszego forum kupie - sprzedam piwo.org

Szczerze polecam tą lodówkę pod  kegerator.

Co prawda wszystko mieści się na styk ale  daje radę.Cena  200 zł  na aukcji, stan ideał.

Podziękowania dla ludzi z forum za pomoc przy budowie.

DAMTRY,  WAJCHA,  MALINOWY JĘCZMIEŃ, BENGUBAR :]

Żona  mówi  mi  kiedyś to przynajmniej wstawałeś do lodówki a teraz z leżąca :]

IMG_20171208_213903.jpg

IMG_20171208_193230.jpg

IMG_20171208_220720.jpg

Edytowane przez xenon75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda z zewnątrz i dobrze komponuje się z resztą mebli  Możesz wrzucić jeszcze jakieś zdjęcie wnętrza, żeby można było ocenić jak bardzo na styk jest wszystko ustawione?
Mam taką samą i nie mieści się na styk tylko trzeba dość sporo ciachać lodówkę.
Butla co2 1,5kg i podwójny reduktor mieści się z tyłu za kegami. (Akurat oddałem do nabicia wiec nie ma na zdjęciu)
Na dole z lewej i prawej strony tam gdzie normalnie jest pojemnik na warzywa trzeba sporo docinać. Mój kegerator jeszcze nie jest gotowy bo czekam na krany z Chin. 88309bfa70c4c63fa0f476a786eb7fe1.jpgdebe990622af6f247ae937f157d18310.jpgc3297ec00e9d692beb67b7732ce2683c.jpg

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kegami mam dwie grube książki,jedna jest wyższa od drugiej[trochę pomaga] boków nie scinałem tylko wszystkie wypustki z drzwi poszły do wycięcia.

Wzorowałem się na  budowie kegeratora MALINOWY JĘCZMIEŃ zrobiłem dokładnie tak samo w środku.

Problemem są dla mnie węże piwne każdy ma około 3m i jest dość sztywny do tego podwójny reduktor .Jest ciasno ale daje radę. aktualnie mam jednego kega w lodówce ale jak podepnę dwa zrobię fotki.

ps.Problemem jest teraz spożycie, idzie u mnie tego naprawdę dużo :]  Kiedyś jak piwkowałem  to liczyłem  ile butelek wypijam.[w tygodniu nie pije wcale]

Ale na weekendzie troszkę tego idzie,po butelkach wiedziałem  czy wypiłem dwa czy cztery lub więcej.A teraz  nalewam szklaneczkę  i kolejną i kolejną :] zapominam o liczeniu.

Trzeba się teraz bardziej pilnować.Jak przytargałem to ustrojstwo do domu to żona złapała się za głowę.Cały dzień marudzenia stękania fochów i innych problemów.

Ale teraz mówi że nie jest tak tragicznie.Przyzwyczai się :]

Dla mnie jest super.Dlatego polecam jeśli macie chęć na budowę kegeratora to róbcie go :] polecam każdemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kegerator dostał oświetlenie ledowe .Żona twierdzi że już całkowicie zwariowałem, ciągle patrzę w jego stronę :]

W każdym razie mam problem z butlą z reduktorem podwójny ODL jest cieżki i przechyla butle niebezpiecznie[Nie jest sabilnie] ..Macie jakiś pomysł jak zamocować butlę w rogu lodówki?

 

IMG_20171219_173302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kegerator dostał oświetlenie ledowe .Żona twierdzi że już całkowicie zwariowałem, ciągle patrzę w jego stronę :]
W każdym razie mam problem z butlą z reduktorem podwójny ODL jest cieżki i przechyla butle niebezpiecznie[Nie jest sabilnie] ..Macie jakiś pomysł jak zamocować butlę w rogu lodówki?
 
IMG_20171219_173302.thumb.jpg.cb26edeaeef9ed3c1b1ad648e181c428.jpg
Opaska na rzepa. Łatwo później przy wymianie rozpiąć i zapiąć.

https://m.ceneo.pl/28143793



Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat, sądzicie że któraś z tych lodówek nada się na kegerator na dwa kegi i małą butlę?

 

http://allegro.pl/chlodziarke-privileg-do-zabudowy-i6950563502.html

 

http://allegro.pl/41-lodowka-chlodziarka-privileg-160-l-i7151459014.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 2 kegi nie wejdą w żadną. zobacz jak jest zbudowane dno lodowki. za szufadą masz zabudowe pod agregat na całej szerokości. szukaj takiej lodówki co ma zabudowany agragat tylko połową szerokości dna lodówki jak np tu 11b523d24f13ae1856bf6e9aa438

 

dobrze też jak nie ma termostatu z boku tylko u góry albo na przednim panelu. zobacz jak to wyglada u mnie 

 

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten element nie bedzie przeszkadzał żeby wepchnąć dwa kegi. image.png.6a010b7c479b96e988ffe7c0097e663f.png

 

no i pozostaje jeszcze kwestia szerokości wewnątrz. ja jak szukałem lodówki to prosiłem o zmierzenie i ludzie mi mierzyli ją wewnątrz :D ale dzięki temu nic nie musiałem wycinać...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To jeszcze moje pytanie . Czy jest szansa zmieszczenia 2 petainerów  do chłodziarki  (kegeratora) ?  

Sam petainera nigdy nie miałem, ale z tego co widziałem to skurczybyki sa naprawdę całkiem spore Wiec lodówka podblatowa napewno odpada. Jakaś chłodziarka moze? Sporo takich chodzi na Olx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jun22 napisał:

To jeszcze moje pytanie . Czy jest szansa zmieszczenia 2 petainerów  do chłodziarki  (kegeratora) ?  

Z tego co mi wiadomo pety maja ponad 30cm wiec moze byc ciezko. Tez szukalem na 3 kegi i butle lodowy, chlodziarki ale z mizernym skutkiem niestety i za namową kolegi Maćka i z jego też pomocą robie kezeer bo jednak chciałbym mieć więcej niż dwa kegi w lodówce dlatego wybrałem taką opcję i w 70% mam już wszystko gotowe. Myślę że na dniach wstawie zdjęcia gotowego sprzętu, zamrazarka ma 250l przez co miejsca nie zabraknie :) skromnie licząc wejdzie mi z 5 kegow. Ewentualnie można wrzucić mnóstwo butelek lub fermentowac dolniaki.

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ansyn napisał:

dan737 a jak z temperaturą wewnątrz ? Masz jakiś sterownik na zasadzie on/off?  

Na ta chwile z temperatura nie ma problemow ze wzgledu na pogode jaka mamy na zewnatrz. Tak jest to zrealizowane przez sterownik stc 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje porady chcę zrobić  kegerator  u siebie w domu. Kegerator na piwa dostępne narynku. Potrzebuje rozmiary kegów 20, 30, 50 litrowych dostępnych w hurtowniach. Rozmiary te potrzebne Mi są tak aby dobrać wielkość lodówki aby zmieścił się tam  keg i butla co2. Znalazłem lodówkę Amica która ma wymiary wys: 51 cm, szerokość 59,5 i głębokość 42 cm, czy zmieszczę się z instalacją?

Z góry dziękuję za poradę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) 

Też mam pytanie odnośnie lodówki. 

Znalazłem lodówkę Amica która ma wymiary wewnętrzne:

Cyt.

"szerokosc 48
wys 76 
gle nie da sie tak zmierzyć dokladnie po wyjeciu w drzwiach polek ma kolo 52 od tego uskokku
Po wyjęciu szuflad 29 długość"
 
Taką wiadomość otrzymałem o lodówce.
 
 
I teraz pytanie, czy zmieszczę tam 2 kegi cola i butle z gazem?? Nie mam jak w tej chwili zmierzyć ile mają razem kegi obok siebie.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.