Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.07.2018 o 09:02, RapTom napisał:

Rozumiem, że chodzi Ci o nie obcinanie tych wypustek. Teoretycznie tak. W tej chwili mam w kegeratorze kegi 11L (21cm) i 19L (23cm) i jest 2 cm luzu.

a nie zmieściłby się 3 szt: dwa duże i jeden 11l z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

w ikea Targówek jest lodówka  Electrolux ERN1400AOW, nazywa się inaczej ale to ta sama lodówka. Cena myślę, że przystępna bo taniej o 80 zł niż ja kupiłem z allegro czyli wychodzi 479 zł. Lodówka na dziale sprzedaży okazyjnej

IMG_20181126_130832.jpg

IMG_20181126_130826.jpg

Edytowane przez white
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czuję się w obowiązku podziękować wszystkim uczestniczącym w tej dyskusji za pomoc w realizacji mojego projektu Kegerator. Informacje wyczytane na forum bardzo pomogły mi w zbudowaniu własnego.

Wykorzystałem lodówkę Amica EVKS 16172 i to bez żadnych przeróbek (oprócz kranu i termostatu oczywiście). Po prostu używam kegi o mniejszej średnicy tj. ok 21.5cm. Trudniej je kupić i są niestety nieco wyższe ale za to nie trzeba nic wycinać w lodówce. A dwie sztuki doskonale pasują. I mieści się bez problemu butla CO2 2kg wraz z podwójnym reduktorem. Termostat elektroniczny włączyłem w szereg z termostatem lodówkowym. Przy sprężarce jest kostka z wpiętym zasilaniem i tam można łatwo się podłączyć. Oczywiście termostat lodówkowy ustawiony na maksimum, a termostat elektroniczny sobie reguluje. Wszystko działa bez zarzutu.

Poniżej przedstawiam zdjęcia.

 

DSC_3756.thumb.JPG.4f586ec70e7133236e4d16f9e62c36f3.JPGDSC_3781.thumb.JPG.1ff38487da1eeda493a74a441653a63a.JPG

DSC_3783.JPG

DSC_3810.JPG

DSC_3811.JPG

DSC_4048.JPG

DSC_4117.JPG

DSC_4118.JPG

DSC_4161.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 3/15/2019 at 11:29 AM, BobTheBrewer said:

Czuję się w obowiązku podziękować wszystkim uczestniczącym w tej dyskusji za pomoc w realizacji mojego projektu Kegerator. Informacje wyczytane na forum bardzo pomogły mi w zbudowaniu własnego.

Wykorzystałem lodówkę Amica EVKS 16172 i to bez żadnych przeróbek (oprócz kranu i termostatu oczywiście). Po prostu używam kegi o mniejszej średnicy tj. ok 21.5cm. Trudniej je kupić i są niestety nieco wyższe ale za to nie trzeba nic wycinać w lodówce. A dwie sztuki doskonale pasują. I mieści się bez problemu butla CO2 2kg wraz z podwójnym reduktorem. Termostat elektroniczny włączyłem w szereg z termostatem lodówkowym. Przy sprężarce jest kostka z wpiętym zasilaniem i tam można łatwo się podłączyć. Oczywiście termostat lodówkowy ustawiony na maksimum, a termostat elektroniczny sobie reguluje. Wszystko działa bez zarzutu.

Poniżej przedstawiam zdjęcia.

 

DSC_3756.thumb.JPG.4f586ec70e7133236e4d16f9e62c36f3.JPGDSC_3781.thumb.JPG.1ff38487da1eeda493a74a441653a63a.JPG

DSC_3783.JPG

DSC_3810.JPG

DSC_3811.JPG

DSC_4048.JPG

DSC_4117.JPG

DSC_4118.JPG

DSC_4161.JPG

Gdzie dostałeś wysokie kegi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chryz86 napisał:

Gdzie dostałeś wysokie kegi? 

kegepsi na allegro miał w zeszłym roku. Teraz chyba już nie ma. Ale pewnie można spróbować do niego napisać. Może by coś się udało zorganizować. 

 

Ostatnio też trafiłem 1szt na allegro. Nówka z drugiej ręki. Trzeba po prostu szukać. Czasami bywają na Olx. W zeszłym roku kupiłem 2szt 11-litrowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się w obowiązku podziękować wszystkim uczestniczącym w tej dyskusji za pomoc w realizacji mojego projektu Kegerator. Informacje wyczytane na forum bardzo pomogły mi w zbudowaniu własnego.

Wykorzystałem lodówkę Amica EVKS 16172 i to bez żadnych przeróbek (oprócz kranu i termostatu oczywiście). Po prostu używam kegi o mniejszej średnicy tj. ok 21.5cm. Trudniej je kupić i są niestety nieco wyższe ale za to nie trzeba nic wycinać w lodówce. A dwie sztuki doskonale pasują. I mieści się bez problemu butla CO2 2kg wraz z podwójnym reduktorem. Termostat elektroniczny włączyłem w szereg z termostatem lodówkowym. Przy sprężarce jest kostka z wpiętym zasilaniem i tam można łatwo się podłączyć. Oczywiście termostat lodówkowy ustawiony na maksimum, a termostat elektroniczny sobie reguluje. Wszystko działa bez zarzutu.

Poniżej przedstawiam zdjęcia.

 

DSC_3756.thumb.JPG.4f586ec70e7133236e4d16f9e62c36f3.JPGDSC_3781.thumb.JPG.1ff38487da1eeda493a74a441653a63a.JPG

DSC_3783.thumb.JPG.15466aec559225be4353d573b6e6d2ac.JPG

DSC_3810.thumb.JPG.3d64b796639a54a43a8dbb829a4ae274.JPG

DSC_3811.thumb.JPG.f99d6f981f5cda956444f9f6081920dd.JPG

DSC_4048.thumb.JPG.ace04033f901192b8da355f24335c3bc.JPG

DSC_4117.thumb.JPG.b690a4e3bf36cd833a7fe1991cc5bc6e.JPG

DSC_4118.thumb.JPG.96ea32aafb068ec63b6a88b3aa02d886.JPG

DSC_4161.thumb.JPG.b8802d2ed0c3993295a8edae0161b0ec.JPG

2 pytania

Czy z tylu tez lodowka zabudowana, czy otwarta calkowicie dla wentylacji, i druga sprawa, gdzie znalezc taki podwojny reduktor, szukam na portalu aukcyjnym i nic default_hmm.png

 

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 06:00, Marchelli napisał:

2 pytania

Czy z tylu tez lodowka zabudowana, czy otwarta calkowicie dla wentylacji, i druga sprawa, gdzie znalezc taki podwojny reduktor, szukam na portalu aukcyjnym i nic default_hmm.png

 

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Żeby dużo się nie rozpisywać to zdjęcia poniżej:

 

A reduktor to trafiłem na OLX. To była okazja bo za nowy zapłaciłem 150zł. I to dedykowany do piwnych instalacji firmy TOF.

Nowy mozna kupić tu np.:

http://winohobby.biz/pl/p/Reduktor-OXYTURBO-podwojny-do-butli-CO2-3-manometry/2747

ale cena nieco zaporowa.

 

DSC_4401.JPG

DSC_4402.JPG

DSC_4403.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BobTheBrewer:jakie ta lodówka ma wymiary wewnętrzne? 

Przy okazji zapytam: mam trzy corneliusy (dwa wysokie i jeden niski) - szukalem lodówki (ktora planuje postawić w salonie) do ktorej weszly by wszystkie, ale chyba to raczej mission imposible (nadawała by się jedynie taka witryna chłodnicza z podstawą 60x60 o wysokości 180, ale średnio będzie pasować do salonu), wiec ogranicze się do lodówki w której zmieszczą się dwa kegi i będę nimi rotowal. Ktos jest w stanie polecić model lodówki (najlepiej do zabudowy, bo wtedy "wpasuje" ja do salonu) gdzie weszly by dwa wysokie, badz jeden niski i jeden wysoki i żeby nie trzeba było nic w srodku wycinać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o poradę. Co bardziej doświadczeni koledzy sądzą o kegeratorze od Mangrove Jacks:
https://twojbrowar.pl/pl/kraniki-syfony/2693-3-tap-kegerator-grainfather-5420069805463.html
Wiem wiem, trochę drogo, ale to ma być na widoku i na lata, poza tym używane lodówki w UK nie są niestety tak tanie jak w Polsce. Poza tym ciężko znaleźć taką na 3 kegi, a na tym mi zależy najbardziej.
Ciężko znaleźć w necie cokolwiek, dlatego proszę o opinie.
Załączam też instrukcję, tam widać więcej co i jak.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.grainfather.com/media/wysiwyg/PDFs/MJ_Kegerator_Manual_WEB_spreads.pdf&ved=2ahUKEwjb052tyb3hAhWFUxUIHXjWDbEQFjABegQIARAB&usg=AOvVaw3D8hw70TfI6fuVD1dwuogs&cshid=1554626097889

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 19:53, vpatyk napisał:

BobTheBrewer:jakie ta lodówka ma wymiary wewnętrzne? 

Przy okazji zapytam: mam trzy corneliusy (dwa wysokie i jeden niski) - szukalem lodówki (ktora planuje postawić w salonie) do ktorej weszly by wszystkie, ale chyba to raczej mission imposible (nadawała by się jedynie taka witryna chłodnicza z podstawą 60x60 o wysokości 180, ale średnio będzie pasować do salonu), wiec ogranicze się do lodówki w której zmieszczą się dwa kegi i będę nimi rotowal. Ktos jest w stanie polecić model lodówki (najlepiej do zabudowy, bo wtedy "wpasuje" ja do salonu) gdzie weszly by dwa wysokie, badz jeden niski i jeden wysoki i żeby nie trzeba było nic w srodku wycinać? 

Niestety nie mogę od ręki zmierzyć, gdyż do końca tygodnia jestem poza domem. Sprawdzę w weekend wymiary i dam znać. 

Co prawda już teraz mogę napisać, że wg mnie to nie wejdzie wyższy keg i niższy. Zabraknie pewnie ok. 1cm. Na pewno wchodzą dwa wysokie co widać na moich zdjęciach. O trzecim można na pewno zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam wymiary wewnętrzne:

Wysokość całkowita 760mm

Wysokość od dolnej półki w górę (na pełnej głębokości) 550mm

Szerokość całkowita 475mm - tu trzeba odjąć po 10mm z każdej strony na wypustki do wsuwania półek. Zatem szerokość rzeczywista to będzie 455mm. Więc może i teoretycznie wysoki i niski KEG cornelius dałby radę. Ale może być na wcisk. 

Głębokość powyżej dolnej półki (pełna głębokość) to 425mm.

Glebokosc poniżej dolnej półki 295mm.

Glebokosci były mierzone do brzegu lodówki przy otwartych drzwiach. 

Trzeba pamiętać że na drzwiach też są wystające elementy służące do mocowania półek na drzwiach.

 

Mam nadzieję że to pomoże. 

Edytowane przez BobTheBrewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po długim czasie poszukiwań zdecydowalem się na opcję: ZAMRAŻARKA ELECTROLUX EC 2200 AOW2. U Chińczyka zamówiłem sterownik w3001 i dodatkową sondę. Całość czeka jeszcze na ładne wykończenie. Jej największy plus jest taki, że do środka zmieszczą się nawet cztery cornelius kegi  (+ butla w poziomie).  Całość paradoksalnie nie zajmuje aż tak wiele miejsca i jak na razie jestem bardzo zadowolony (mam już ponad miesiąc); dodatkowo do środka zamiast kegów zawsze można wrzucić fermentor. Jedyny minus, to kwestia ew. montażu kolumny, ale ja od dłuższego czasu nie bawię się już w piwne przewody, tylko  przepinam tylko sam kranik i takie rozwiązanie wydaje mi się najbardziej optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 17:39, Marcin Ciotucha napisał:

Podpowie ktos czy zmiesci sie w lodówce Amica EVKS 16172 standardowy pojemnik fermentacyjny?

Odpisałem na priva.

Generalnie odpowiedź brzmi TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale jeżeli chciałbym zrobić sobie keezer to czy zamrażarka potrzebuje jakichś przeróbek, czy po prostu podpinam sterownik i heja? Nie uszkodzi to w jakiś sposób zamrażarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.07.2019 o 12:10, Ramnic napisał:

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale jeżeli chciałbym zrobić sobie keezer to czy zamrażarka potrzebuje jakichś przeróbek, czy po prostu podpinam sterownik i heja? Nie uszkodzi to w jakiś sposób zamrażarki?

 

Ja żadnych przeróbek nie robiłem (kupiłem u Chińczyka dłuższą sondę, żeby nie robić wiercenia w zamrażarce). Chodzi już drugi miesiąc bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

może się przydać, nie sprawdzałem czy działa ta metoda, tu cały artykuł : https://www.instructables.com/id/How-to-build-a-Kegerator-1/

"This step is crucial because if you cut into a refrigerant line you will be shopping for a new fridge!

The refrigerant lines run along the top of the fridge and are covered up by insulation, and can be hard to find.

There are a few ways to locate the lines, but someone way smarter than me came up with the clever idea of using cornstarch and vodka.

- Remove the plastic top of the fridge (I ended up throwing it away in favor of the black metal finish)

- Plug in the refrigerator and let it run for about 30-40 minutes

- mix cornstarch and vodka together into a paste (about the consistency of sour cream)

- spread the paste around the (top) surface of the fridge

- the refrigerant lines are hot and will cause the vodka to evaporate from the mixture faster than the surrounding areas, leaving a lighter colored line that indicates where the refrigerant line is.

- mark this location with tape, then clean up your mess

Once you find where the lines are located, you can layout where you want to position your hole."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.