Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że na szerokość zapewne wejdzie 2 kegi? Ciekawi mnie tylko ten regulator temperatury po prawej stronie ale myślę, że jest dostatecznie wysoko i nie powinien przeszkadzać.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku rozbierzesz go, zepniesz na krótko i do regulacji temperatury będziesz wykorzystywał jakiś sterownik.
A no racja :) ok dzięki za info. Jutro zadzwonię do sprzedającego i zamówię lodówę :)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja mam jak koledzy amica evks 16162 i jest o 2 cm węższa, więc musieliśmy docinać.
A Amica nie jest tych samych wymiarów co ten bosh?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka to siemens, model nie pamiętam, ale szerokość 55 cm. Ogólnie zauważyłem że 55 jest ok na dwa kegi jeśli zabudowa sprezarki kończy się w połowie szerokości. Czyli połowa dostępnych lodówek tak ma. Stetownik trzeba wypierniczyc żeby weszly dwa kegi, ale i tak podlaczalem stc1000. Jedna ważna sprawa, można w tej lodowce wiercic wszędzie oprócz w tylniej ściance, zalatwilem sobie tak jedną lodówkę i musiałem kombinować drugą:facepalm: (na całej powierzchni tylniej ścianki jest parownik, jak go uszkodzimy to dupa zbita). Butla co2 1.5 litra mieścić się w środku właśnie na tym zabudowaniu sprężarki tylko trzeba sobie dorobić mocowanie. Kolumny są zrobione z 2 calowych rur hydraulicznych, jedna chyba z tańszych opcji, mi wyszło za nie razem z malowaniem niecale 150 zl razem z narzędziami.

IMG_20171210_213031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej lodówce?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7204514983
Interesuje mnie docelowe umieszczenie dwóch keg.
 
Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Napisałem do niego i po małej spinie słownej dzisiaj przysłał mi wymiary wewnętrzne jeśli jesteś zainteresowany to mogę podać . Miałem ochotę na nią ale niestety finansowo musze w tym miesiącu odpuścić .

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przepraszam pomyliłem linki i lodówki.

Jeśli kogoś interesował by ten model http://allegro.pl/show_item.php?item=7227451535
To w załączniku wymiary .IMG_20180315_103039.jpgIMG_20180315_102926.jpgIMG_20180315_102859.jpg3bfb894602130a10b883fb952da4a1a2.jpg8cc8e93ccc8eb4dbdd98abda5176815f.jpg366d40e976bca38ad5dd16989676a020.jpg1b030156509fec6e94c98d1b8cc5420c.jpghttp://cloud.tapatalk.com/s/5aaa776500b20/ch%C5%82odziarka.pdf

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka to siemens, model nie pamiętam, ale szerokość 55 cm. Ogólnie zauważyłem że 55 jest ok na dwa kegi jeśli zabudowa sprezarki kończy się w połowie szerokości. Czyli połowa dostępnych lodówek tak ma. Stetownik trzeba wypierniczyc żeby weszly dwa kegi, ale i tak podlaczalem stc1000. Jedna ważna sprawa, można w tej lodowce wiercic wszędzie oprócz w tylniej ściance, zalatwilem sobie tak jedną lodówkę i musiałem kombinować drugą:facepalm: (na całej powierzchni tylniej ścianki jest parownik, jak go uszkodzimy to dupa zbita). Butla co2 1.5 litra mieścić się w środku właśnie na tym zabudowaniu sprężarki tylko trzeba sobie dorobić mocowanie. Kolumny są zrobione z 2 calowych rur hydraulicznych, jedna chyba z tańszych opcji, mi wyszło za nie razem z malowaniem niecale 150 zl razem z narzędziami.
IMG_20171210_213031.thumb.jpg.94162fc8548f1185b34e500c88c7b4e8.jpg
Bardzo ciekawie to wygląda tj oryginalnie troszkę styl rustykalny :)
A powiedz jak wmontowałeś krany w te mufy/rury ? Może jakieś foto detali?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brzegi_wanny napisał:

Lodówka to siemens, model nie pamiętam, ale szerokość 55 cm. Ogólnie zauważyłem że 55 jest ok na dwa kegi jeśli zabudowa sprezarki kończy się w połowie szerokości. Czyli połowa dostępnych lodówek tak ma. Stetownik trzeba wypierniczyc żeby weszly dwa kegi, ale i tak podlaczalem stc1000. Jedna ważna sprawa, można w tej lodowce wiercic wszędzie oprócz w tylniej ściance, zalatwilem sobie tak jedną lodówkę i musiałem kombinować drugą:facepalm: (na całej powierzchni tylniej ścianki jest parownik, jak go uszkodzimy to dupa zbita). Butla co2 1.5 litra mieścić się w środku właśnie na tym zabudowaniu sprężarki tylko trzeba sobie dorobić mocowanie. Kolumny są zrobione z 2 calowych rur hydraulicznych, jedna chyba z tańszych opcji, mi wyszło za nie razem z malowaniem niecale 150 zl razem z narzędziami.

IMG_20171210_213031.jpg

Świetny pomysł:) gratuluję kreatywności!

 

Czy w tych kolumnach masz chłodzenie??

Edytowane przez mpolak154
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a co myślicie o takiej lodówce? wysoka bo 88 cm i wydaje się, że z tyłu na dole dość sporo miejsca https://www.electrolux.pl/kitchen/cooling/refrigerators/built-in-refrigerator/ern1400aow/ szukam czegoś do zabudowy, mam już 1 kega wyższego czyli 63 cm a docelowo chcę 2 i do fermentacji oczywiscie

Sorry nie doczytałem, że lodówka była omawiana....

 

Edytowane przez white
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2016 o 21:29, RapTom napisał:

Wszystkie kegi jakie widziałem, a sporo ich ostatnio przerzuciłem mają 230 mm średnicy. Niewielkim mankamentem tej chłodziarki (Electrolux ERN1400AOW) jest to, że bez małej modyfikacji nie wejdą dwa kegi. Pierwsza banalna - trzeba je postawić na czym co zniweluje krzywiznę u podstawy - ja położyłem trzy kalendarze notesowe formatu B5. Druga modyfikacja niestety ingeruje w budowę lodówki - trzeba obciąć wypustki, na których montowane są półki. Generalnie temat to 30 min roboty, nożyk do tapet, silikon i jak ktoś chce biała naklejka do zamaskowania "zniszczeń" :) Grubość plastiku do wycięcia nie przekracza butelki PET, więc wystarcza zdolności małego majsterkowicza. Odległość jaka zostaje u mnie od góry to ok 190 mm (zdjęcie w załączniku). Cała wysokość w środku chłodziarki jaka jest do dyspozycji to 770 mm.

post-8314-0-53873300-1473362972_thumb.jpg

a jakie masz kegi? tzn średnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój kegerator brutalnie zakomunikował mi w niedzielę: "Nie, nie będziesz miał zimnego piwa na mundial i lato" i padł na ament. Fachman był i mówi "za pińćset można to zrobić panie kochany, ale to bez sensu". Lodówka nie chłodzi nic, a nic. Jakieś pomysły na alternatywę dla chłodzenia? Butelki z lodem dadzą radę? Kegi stały by w lodówce jak zawsze, bo krany w drzwiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 15.03.2018 o 12:36, brzegi_wanny napisał:

Lodówka to siemens, model nie pamiętam, ale szerokość 55 cm. Ogólnie zauważyłem że 55 jest ok na dwa kegi jeśli zabudowa sprezarki kończy się w połowie szerokości. Czyli połowa dostępnych lodówek tak ma. Stetownik trzeba wypierniczyc żeby weszly dwa kegi, ale i tak podlaczalem stc1000. Jedna ważna sprawa, można w tej lodowce wiercic wszędzie oprócz w tylniej ściance, zalatwilem sobie tak jedną lodówkę i musiałem kombinować drugą:facepalm: (na całej powierzchni tylniej ścianki jest parownik, jak go uszkodzimy to dupa zbita). Butla co2 1.5 litra mieścić się w środku właśnie na tym zabudowaniu sprężarki tylko trzeba sobie dorobić mocowanie. Kolumny są zrobione z 2 calowych rur hydraulicznych, jedna chyba z tańszych opcji, mi wyszło za nie razem z malowaniem niecale 150 zl razem z narzędziami.

IMG_20171210_213031.jpg

możesz przybliżyć sposób w jaki montowałeś rury z których są wykonane kolumny do blatu? chcę zrobić podobnie z tym, że kolumna będzie pojedyńcza a za kolankiem przedłużenie z kawałka rury a 2 krany w poprzek na ściance rury a zakończone podobnie jak u Ciebie. Ewentualnie może wrzucisz spis części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2014 o 19:58, RapTom napisał:

Muszę się "pochwalić" swoją przeróbką lodówki Electrolux ERN1400AOW. Właśnie do mnie przyszła i na pierwszy rzut oka wydawało się, że wejdą oba kegi. Myślałem że szlag mnie trafi, bo przeszkadzały te małe wypustki na półki. Wziąłem wiec skalpel i lodówka za 900 zł nadaje się już tylko na kegerator :D

Teraz już tylko otwór na górze. Mam nadzieję że tam nic nie ma, bo nowy sprzęt pójdzie na złom.

W temacie, lodówka Electrolux ERN1400AOW nadaje się na 2 kegi tylko po brutalnej przeróbce. Plusem jest to, że jest to sprzęt do zabudowy i można jej zrobić ładną obudowę. :beer:

post-8314-0-17831800-1419965107_thumb.jpg

post-8314-0-95544200-1419965130_thumb.jpg

post dość stary ale może go jeszcze przeczytasz. jakiej wielkości masz kegi? zastanawiam się czy się zmieszczą 2 różne czyli 21 i 23 cm średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 22:47, white napisał:

post dość stary ale może go jeszcze przeczytasz. jakiej wielkości masz kegi? zastanawiam się czy się zmieszczą 2 różne czyli 21 i 23 cm średnicy

Rozumiem, że chodzi Ci o nie obcinanie tych wypustek. Teoretycznie tak. W tej chwili mam w kegeratorze kegi 11L (21cm) i 19L (23cm) i jest 2 cm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2018 o 09:02, RapTom napisał:

Rozumiem, że chodzi Ci o nie obcinanie tych wypustek. Teoretycznie tak. W tej chwili mam w kegeratorze kegi 11L (21cm) i 19L (23cm) i jest 2 cm luzu.

 a jak wierciłeś od góry to nie ma tam niespodzianek w postaci instalacji chłodzącej? gdzie w ogóle w tej lodówce jest wymiennik który chłodzi? kolumna mi wypada w prawym dolnym rogu góry lodówki ale mogę wywiercić na środku, i wyjść do blatu w róg. jak z doświadczenia przy 2 kegach najlepiej przewiercić lodówkę? oglądałem w sklepie tę lodówkę i wiem tylko że da się uciąć lewy dolny tylny róg żeby lodówka zmieściła się w wyspie odwrotnie zamontowana tak żeby nie zahaczał cokół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, white napisał:

 a jak wierciłeś od góry to nie ma tam niespodzianek w postaci instalacji chłodzącej? gdzie w ogóle w tej lodówce jest wymiennik który chłodzi? kolumna mi wypada w prawym dolnym rogu góry lodówki ale mogę wywiercić na środku, i wyjść do blatu w róg. jak z doświadczenia przy 2 kegach najlepiej przewiercić lodówkę? oglądałem w sklepie tę lodówkę i wiem tylko że da się uciąć lewy dolny tylny róg żeby lodówka zmieściła się w wyspie odwrotnie zamontowana tak żeby nie zahaczał cokół

Dowiedziałem się u znajomego w serwisie AGD, że te modele mają instalację na plecach lodówki. Góra, boki i drzwi czyste. Na górze jest tylko pianka PU i cienki plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 17.07.2018 o 22:31, white napisał:

możesz przybliżyć sposób w jaki montowałeś rury z których są wykonane kolumny do blatu? chcę zrobić podobnie z tym, że kolumna będzie pojedyńcza a za kolankiem przedłużenie z kawałka rury a 2 krany w poprzek na ściance rury a zakończone podobnie jak u Ciebie. Ewentualnie może wrzucisz spis części?

Ponieważ kolega brzegi_wanny milczy to chciałem zapytać o pomysły jak przymocować kolumnę do blatu. blat 38 mm, jak wiadomo niewiele miejsca jest pod spodem bo lodówka. można dać tzw kołnierz podłogowy zwany kryzą ale to nie wygląda najlepiej. ładnie wygląda właśnie mufa i to taka do wspawania, bez zgrubień na końcach

kolnierz-podlogowy-kryza-floor-flange34-cala-398295957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.