Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, nike21 napisał:

przy szerokości wewnętrznej 48 cm zmieścisz 2 kegi pod warunkiem że uskok na dnie lodówki na agregat nie zajmuje całej szerokości tylko jakoś do połowy. 

Lodówka wygląda tak:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7194550115

 

Może być problem? Z tego co na zdjęciu widać to jest chyba pełna szuflada. Pisałem do sprzedającego żeby podesłał więcej zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato chcę zrobić kegerator z lodówko zamrażarki Amica, którą mam na zbyciu. Generalnie wszystko ok, ale czy da się zrobić tak żeby chodziła sama lodówka a zamrażalnik na dole nie? Chodzi mi o jakiś prosty i niezbyt inwazyjny sposób. Jak będzie ten zamrażalnik chodził, to nie ma problemu, ale wolałbym jednak samą lodówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Byłem pod wielkim wrażeniem z efektów pracy kolegów. Świetna i piękna robota, która zainspirowała mnie do zrobienia własnego kegeratora. Dlatego kupiłem amice evks 16162 i zastanawiam się jak to wszystko posklejać... 

1) Czy ktoś mógłby mi poradzić jak ją przyciąć, żeby niczego nie zepsuć?

2) Czy można również zamówić gdzieś przez internet zabudowę?

3) Znacie jakiś dobry i optymalny cenowo sklep do zakupu nalewaków?

 

Właśnie robię mojego pierwszego Hefeweizena na FM41 i chciałbym go skosztować z własnego kegeratora :) 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Byłem pod wielkim wrażeniem z efektów pracy kolegów. Świetna i piękna robota, która zainspirowała mnie do zrobienia własnego kegeratora. Dlatego kupiłem amice evks 16162 i zastanawiam się jak to wszystko posklejać... 

1) Czy ktoś mógłby mi poradzić jak ją przyciąć, żeby niczego nie zepsuć?

2) Czy można również zamówić gdzieś przez internet zabudowę?

3) Znacie jakiś dobry i optymalny cenowo sklep do zakupu nalewaków?

 

Właśnie robię mojego pierwszego Hefeweizena na FM41 i chciałbym go skosztować z własnego kegeratora  

 

Pozdrawiam serdecznie,

Radek

Na Olx jest gość ktory sprzedaje nalewaki za 60 zł (71 z wysyłka) za chwile zedytuje i wstawię linka.

 

EDIT: Kran do piwa, nalewak

https://www.olx.pl/oferta/kran-do-piwa-nalewak-CID628-IDq7cdh.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Olx jest gość ktory sprzedaje nalewaki za 60 zł (71 z wysyłka) za chwile zedytuje i wstawię linka.
 
EDIT: Kran do piwa, nalewak
https://www.olx.pl/oferta/kran-do-piwa-nalewak-CID628-IDq7cdh.html
Ja również zakupiłem u tego sprzedawcy kran i również polecam ale koledze chyba chodziło bardziej o kolumnę a nie sam kran.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem u tego sprzedawcy kran i również polecam ale koledze chyba chodziło bardziej o kolumnę a nie sam kran.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


Z tego co pamietam to ma tez jakaś kolumnę w ofercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem kiedyś fotkę .Dwa kegi  w środku bez ingerencji w ściany lodówki.Drzwi powycinane jak widać pokryte ekranem zagrzejnikowym sam nie wiem po co tak zrobiłem . Z tyłu  butla Co2,  akurat z jednym reduktorem ale podwójny się mieści mam dwa na stanie. Wąż podpięty pod jeden keg ale mam wyjście  na dwa. Piwo w kegach z jednej warki 40 litrowej. Więc akurat podpięty tylko jeden keg bo taki sam płyn ;) . Ps.  U mnie nic nie traci na walorach często spijam ;) i po sprawie. 

IMG_20180302_190741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota, ja dzisiaj byłem się zaopatrzyć w komisie sprzętu AGD w chłodziarkę. Polecam rozejrzeć się u siebie w mieście czy takowe się znajdują, ja pojechałem z dwoma kegami i mierzyłem, znalazłem bez problemu i nawet nie muszę nic przerabiać. Napewno pewniejsze to niż zamawianie z internetów (sam nad tym myślałem), no chyba że ktoś nie ma wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej półce jest chociażby agregat, a jakiekolwiek modyfikacje mogą skończyć się tak że lodówka przestanie być szczelna. Jeśli chciałeś zmieścić 2 kegi to powinieneś szukać lodówki ze stopniem na połowę jej szerokości, no i mniejszej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybka pomoc :) to jak koledzy wcześniej lepiej wyciąć te koślawe plastiki przednie czy boki?. Szkoda że niepotrzebnie kupiłem tą wielką butle CO2... W szerokości się nie mieści -47,5cm...

20180309_161424.jpg

20180309_163536.jpg

Edytowane przez vision34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się pochwalić kegatorem z lodówki Liebherr KT 1740 którą kupiłem w opłakanym stanie ale na chodzie. Zabudowa oraz blat zrobiony u zaprzyjaźnionego stolarza za przysłowiowe piwko. W zabudowie schowana butla co2. 2kg oraz reduktor cornelius z trzema zegarami. Docelowo będą dwa kegi i krany. Coby lagera przepić stoutem lub odwrotnie. Okleina orzech jasny. Na foto trochę kupowato wygląda ale na żywo jest ok. 

20180311_222201.jpg

20180312_203637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo butli CO2. W sobotę skończyła mi się pierwsza butla - kupiłem na Allegro już nabitą. Policzyłem mniej więcej ile udało mi się kegów nagazować i wypić z tej butli i wyszło że:

 

- nabiłem 10 kegów 19L z czego 2 stoją pełne i czekają jeszcze na wyszynk

- nabiłem i rozlałem 8 kegów 9L

 

Na tej butli jeszcze rozlewałem w butelki wcześniej nagazowany cydr który dość mocno się pienił, wylatywał z butelek, więc obstawiam że sporo CO2 na tym straciłem. Koszt nabicia tej butelki 1,5kg to 9zł - SUPON w Przeźmierowie. Dzisiaj właśnie jadę ją nabić, wczoraj dzwoniłem do nich w tej sprawie Dla mnie większa butla niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SUPON, korzystam z ich usług. Nabijają od ręki ;) Jakby co to nie jest ten budynek mieszkalny po lewej stronie tylko garaże po prawej w głębi  działki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.