Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Spora część małych lodówek ma na dole taki jakby stopień, w którym schowany jest agregat. Czy to nie spowoduje że kegi się po prostu nie zmieszczą?

Większość, które przedstawiłem mają ten stopień na pół szerokości chłodziarki. Takich szukaj. Na nim u mnie spoczywa butla. A w pozostałej części mieszczą się bez problemu dwa kegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/chlodziarka-lodowka-bez-zamrazalnika-do-zabudowy-i6731153822.html- 300zł z dowozem. warto czy cena niespecjalna?

 

jest jeszcze http://allegro.pl/lodowka-i6598810363.html- wizualnie chyba starsza, jakaś plama rdzy na dole ale 100zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł to imho za dużo. Nie widzę tej rdzy w drugiej. 200 to już lepiej. 

Można kupić za 50zł ale raczej większe i w gorszym stanie. Jak do domu to odpada.

Poszukaj jeszcze firmy zajmującej się utylizacją takiego sprzętu. Może być najtaniej i najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do domu, do mieszkania konkretnie. ma być w zabudowie

 

ta tańsza ma rdze na fotce która jest w miniaturce na dole w narożniku

 

od 2 tyg obserwuje Allegro i Olx i doopa. nic ciekawego nie ma do zabudowy a jak już szukam i czekam to nie będę brał z zamrażalnikiem i tego przerabiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w końcu mam chłodzenie :) lodówka taka sama jak Amica AC 151. wchodzą 2 kegi i butla bez żadnych przeróbek. zmieści się też wiadro z Leroy Merlin 15L i jeden fermentor 33L. idealnie do lagerowania 40L pilsa :)

 

9jzmmd.jpg

2lm8dih.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka przyjemność? Z obserwacji allegro wyszło mi że lodówka w sensownym stanie, razem z kosztami wysyłki, wychodzi jakieś 350zł. Niestety ale na OLX w mojej okolicy nie ma kompletnie nic i pogodziłem się z tym że za tą przesyłkę będę musiał zapłacić.

 

PS. wysokość ~80 czy ~110?

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam z tyłu wejdzie tylko butla 2kg czy większa np. 6kg również? i druga sprawa - do czego powinny się zmieścić 3 kegi? są jakieś szersze lodówki? :roll:

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

jakiś czas temu wpadła mi w ręce taka zamrażarka jak w linku(zdjęcia z neta):

http://pokazywarka.pl/wxhbku/

Mieszczą się 2 petainery i kilkadziesiąt butelek piwa, do tego butla z gazem. Już pomijam fakt jak zajebisty jest to sprzęt bo chodzi mi o przeszkloną górę.

Ciepło jakoś z niej nie ucieka szybko, ale średnio mi się podoba to, że za każdym razem otwieram lodówkę żeby wyjąć kran i nalać sobie piwa. Dziury w szklanej górze nie wywiercę. Wiercić w samej lodówce też nie chcę bo gdyby kiedyś mi przestała służyć (za rok ślub i pewnie wyprowadzka) to będzie służyła jako zwykła zamrażarka.

 

Chciałbym spytać, czy jest jakiś inny sposób żeby kran zamontować na zewnątrz na stałe? Myślałem o tym, żeby zdjąć to srebrne obramowanie ze szkłem, do lodówki zamontować ''ramę'' z desek i to na tej ramie założyć ponownie to srebrne obramowanie z szybami. W deskach mógłbym wiercić otwory i założyć tam 2 krany.

 

Pytanie tylko, czy deski trzeba przykręcać do lodówki czy może wystarczy tylko silikon? Jak z trzymaniem chłodu przy takim rozwiązaniu? Może ktoś ma inny pomysł jak wyprowadzić kran bez uszkadzania lodówki?

 

Muszę się jeszcze zastanowić jak wprowadzić tam sondę od termostatu stc1000 żeby też uniknąć dziur. Może otworem do spuszczania wody z lodówki.

 

Pozdrawiam i proszę o rady, może ktos miał oszkloną lodówkę i jakoś sobie z tym poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spora część małych lodówek ma na dole taki jakby stopień, w którym schowany jest agregat. Czy to nie spowoduje że kegi się po prostu nie zmieszczą?

Większość, które przedstawiłem mają ten stopień na pół szerokości chłodziarki. Takich szukaj. Na nim u mnie spoczywa butla. A w pozostałej części mieszczą się bez problemu dwa kegi.

 

 

Electrolux ERN 1672 do zabudowy już nieakatualna, poszła za 250 zł i stoi u mnie.

Sprawa ze stopniem wygląda tak:

 

1d6ac8ffcf12b98fgen.jpg

 

Na razie mam 1go kega ale drugi powinien wejść na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakie macie patenty na zamontowanie butli CO2 wewnątrz lodówki czy chłodziarki? Moja chłodziarka ma taki stopień jak na zdjęciu powyżej ale trochę niższy więc jak stoi na tym podwyższeniu to jest mniej więcej wysokości kega. Myślałem żeby po prostu ją połączyć z kegiem za pomocą taśmy ale boję się że jak keg będzie pusty to się wszystko razem przewróci.

Edytowane przez opeciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Kto mi zrobi taki kegerator haha :D

Nie było ZPT w szkole ?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

Było było oczywiście już szukam lodówki i powiedzcie ile tak minimalnie musi mieć żeby zmieścić 2 kegi i ewentualnie jaka butle co2 polecacie jeśli chodzi o pojemność?

Edytowane przez demonik83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.