Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podaje dane lodówki którą posiadam która jest idealna pod kegerator może komuś w przyszłości pomoże można brać w ciemno nie widząc jej na żywo.

 

Chłodziarka SIMENS model: KT18R00/05 FD7103
Wymiary zew: H-85cm, Szer-60cm, Głęb-55cm
klasa N, pojemność 179L, Made in Germany

Zdj1. Odległość od kega do kraju lodówki ponad 10 cm
Zdj2. Odległość tj. głębokość szufladek na drzwiach niecałe 10cm Drzwi zamykają się z kegami bez konieczności ich ściągania
Zdj3. Głębokość w środku prawie 50cm bez kilku mm
Zdj4. Szerokość zagłębienia w w którym stoją kegi 52cm
Zdj5. Całkowita szerokość 54cm
Zdj6,7. Z butla Co2 1,5kg oraz zamontowanym reduktorem podwójnym, spokojnie można by było położyć drugi taki sam po drugiej stronie co do butli 2kg nie wiem jaka jest wysoka więc nie wiem czy się zmieści ale podejrzewam że tak.
Zdj8. Poglądowe, lodówka pracuje bardzo cicho i super chłodzi.

 

 

Edytowane przez Mrzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

No i wielki finał kegeratora !!! Było trochę strachu z wierceniem otworu pod kolumnę ale na szczęście okazało się że sama pianka i plastik. Następny zonk to za krótka rurka z gwintem to przykręcenia kolumny, ale pomogła przedłużka hydrauliczna 1".

 

Podsumowanie kosztów - podkreślam, że wszystko było nowe (oczywiście oprócz kegów i butli co2)

 

- lodówka do zabudowy - 800 zł

- 2 kegi + 2 kpl szybkozłączek + 5m węża 6x2,5mm + zaciski - 260 zł

- kolumna podwójna + 2 krany - 450 zł

- ociekacz - 30 zł

- butla co2 2kg - 150 zł

- reduktor potrójny 110 zł (wykręciłem jeden reduktor z manometrem, będzidzie na zapas)

- płyty meblowe z oklejeniem - 200 zł

- akcesoria meblowe (kółka, relingi, zawiasy, kratka wentylacyjna itp.) - 100 zł

 

W sumie 2.100 zł, ale warto było.

Teraz tylko nalać piwo do kegów i .... smacznego.

Mam taka sama lodowke. Czy pan moze podac wymiary do zabudowy. I jeszcze jedno pytanie. Czy z gory lodowki sa jekies trabki? Czy smialo wolno robic dziure?

A moze pan ma projekt tej szafki?

Edytowane przez axl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i wielki finał kegeratora !!! Było trochę strachu z wierceniem otworu pod kolumnę ale na szczęście okazało się że sama pianka i plastik. Następny zonk to za krótka rurka z gwintem to przykręcenia kolumny, ale pomogła przedłużka hydrauliczna 1".

 

Podsumowanie kosztów - podkreślam, że wszystko było nowe (oczywiście oprócz kegów i butli co2)

 

- lodówka do zabudowy - 800 zł

- 2 kegi + 2 kpl szybkozłączek + 5m węża 6x2,5mm + zaciski - 260 zł

- kolumna podwójna + 2 krany - 450 zł

- ociekacz - 30 zł

- butla co2 2kg - 150 zł

- reduktor potrójny 110 zł (wykręciłem jeden reduktor z manometrem, będzidzie na zapas)

- płyty meblowe z oklejeniem - 200 zł

- akcesoria meblowe (kółka, relingi, zawiasy, kratka wentylacyjna itp.) - 100 zł

 

W sumie 2.100 zł, ale warto było.

Teraz tylko nalać piwo do kegów i .... smacznego.

Mam taka sama lodowke. Czy pan moze podac wymiary do zabudowy. I jeszcze jedno pytanie. Czy z gory lodowki sa jekies trabki? Czy smialo wolno robic dziure?

A moze pan ma projekt tej szafki?

 

Informację co do wymiarów z rysunkami wrzuciłem na priva. Można wiercić od góry bez ograniczeń. Nie ma żadnych trubek (rurek) :) Całość instalacji jest z tyłu na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć wszystkim!

 

Przeszukałem internet pod kątem wymienionych tu lodówek i nic nie mogę dostać. Czy ktoś może podać jeszcze inne modele? Coś co jest w sprzedaży. Chodzi mi o modele które pomieszczą 2 kegi Cornelius 19L i butlę z gazem. Lodówka będzie stała 2 metry od kanapy w salonie więc jak by była dodatkowo cicha (czy istnieją bezdźwięczne?) to było by bosko:)

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę się "pochwalić" swoją przeróbką lodówki Electrolux ERN1400AOW. Właśnie do mnie przyszła i na pierwszy rzut oka wydawało się, że wejdą oba kegi. Myślałem że szlag mnie trafi, bo przeszkadzały te małe wypustki na półki. Wziąłem wiec skalpel i lodówka za 900 zł nadaje się już tylko na kegerator :D

Teraz już tylko otwór na górze. Mam nadzieję że tam nic nie ma, bo nowy sprzęt pójdzie na złom.

W temacie, lodówka Electrolux ERN1400AOW nadaje się na 2 kegi tylko po brutalnej przeróbce. Plusem jest to, że jest to sprzęt do zabudowy i można jej zrobić ładną obudowę. :beer:

 

RapTom, chyba (niestety) kupię taką samą lodówkę. Kegi występują ponoć w dwóch rozmiarach. Napisz czy ciąłeś lodówkę mając średnicę kega 210mm czy 230mm.

 

[EDIT]

Jeszcze jedna sprawa, ten wąski jest wyższy. Razem ze złączką 637mm - wejdzie taki do Twojej lodówki? Sprawdzisz? Thx!

Edytowane przez malpitrzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kegi jakie widziałem, a sporo ich ostatnio przerzuciłem mają 230 mm średnicy. Niewielkim mankamentem tej chłodziarki (Electrolux ERN1400AOW) jest to, że bez małej modyfikacji nie wejdą dwa kegi. Pierwsza banalna - trzeba je postawić na czym co zniweluje krzywiznę u podstawy - ja położyłem trzy kalendarze notesowe formatu B5. Druga modyfikacja niestety ingeruje w budowę lodówki - trzeba obciąć wypustki, na których montowane są półki. Generalnie temat to 30 min roboty, nożyk do tapet, silikon i jak ktoś chce biała naklejka do zamaskowania "zniszczeń" :) Grubość plastiku do wycięcia nie przekracza butelki PET, więc wystarcza zdolności małego majsterkowicza. Odległość jaka zostaje u mnie od góry to ok 190 mm (zdjęcie w załączniku). Cała wysokość w środku chłodziarki jaka jest do dyspozycji to 770 mm.

post-8314-0-53873300-1473362972_thumb.jpg

Edytowane przez RapTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2 kegi (23cm). Po lodówkę chyba jutro pojadę bo dziś mi się nie chce.

 

Mam jeszcze takie pytanie: kolumna z kranami wystaje poza lodówkę. Nalewam sobie dziś piwko i przez tydzień nie używam kranu. Co się stanie z tym piwem w kolumnie? Skwaśnieje? Spleśnieje? Czy nic się nie stanie? Zastanawiam się czy nie zamontować małych kranów (na przykład taki albo taki) wewnątrz lodówki na wężykach - żeby wszystko było w chłodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co się stanie z tym piwem w kolumnie? Skwaśnieje? Spleśnieje? Czy nic się nie stanie?

Pomyśl,

to samo co z piwem w KEG'u :D

Piwo jest pod ciśnieniem, cały sprzęt wysterylizowany to co się tam ma dziać innego niż to co w całym piwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co się stanie z tym piwem w kolumnie? Skwaśnieje? Spleśnieje? Czy nic się nie stanie?

Pomyśl,

to samo co z piwem w KEG'u :D

Piwo jest pod ciśnieniem, cały sprzęt wysterylizowany to co się tam ma dziać innego niż to co w całym piwie?

 

 

No tak się głośno zastanawiałem bo lagery lubią zimno a ja wczoraj na przykład miałem 28 stopni w mieszkaniu:( Ale skoro tak to wstawię kolumnę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy czy ktoś spotkał się lub użytkował już taki produkt ?

 

http://www.saturn.de/de/product/_exquisit-bk160-1059142.html

 

Jest to normalnie dostępne w niemieckich sklepach za ok 300 - 350 euro.

W Polsce browar Reden ze Świętochłowic handlował czymś podobnym. Nic szczególnego. Jak ktoś nie potrafi sobie zrobić kegeratora to jest to ciekawa propozycja ale ja uważam, że lepiej samemu coś takiego złożyć.

 

Wysłane z mojego NX511J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień nic się nie stanie z piwem. Jedynie na pewno kran zaschnie i ciężko będzie nim ruszyć.

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

Serio? używam kegatora chyba 4 sezon, czasem stoi nie używany 1-2 miesiące i nigdy kran nie zasechł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RapTom, da się bez cięcia wsadzić dwa kegi:)

 

https://goo.gl/photos/GPUWNwe9be83r22n6

 

Chyba, że z jakichś powodów trzeba trzymać kegi idealnie prosto. Tak na oko to butla CO2 też powinna wejść (w pionie, ale przed zamówieniem jeszcze pomierzę).

 

Nie chcę tego obcinać nie dla tego, że stracę gwarancję bo ją i tak pewnie stracę jak zrobię dziurę na kolumnę. Bardziej chodzi mi o to, żeby w razie czego móc wstawić do tej lodówki półki i korzystać jak z normalnej:)

 

Fermentor też się mieści więc jeśli dwa kegi będę akurat miał puste to jeden fermentor trafi do kegeratora a drugi do normalnej lodówki. Jeszcze tego nie uruchomiłem a już się cieszę:D 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.