Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby na pewno? Z punktu widzenia ergonomii uchwyt kranu dla tego układu może być jednak o te 10 cm za wysoko. Wiem, że dzisiejszy standard blatów kuchennych 85 cm jest już za niski dla średniego wzrostu obecnej populacji i prawdopodobnie powinien już wynosić 90 cm.

 

Tak zamrażalnik będzie jedynym elementem chłodzącym w tej lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jako, że znalazłem chwilę wolnego czasu zamieszczam ilustrowana historię z budowy mojego Kegeratora. Długo zbierałem do niego materiały z tzw. okazji, ale za to jego montaż zajął mi dwa wieczory. Zostaje jeszcze obsadzenie uchwytu do drzwiczek, muszę do tego dobry frez wypożyczyć (pewnie zajmę się tym po sezonie) puki co Piwo leci jak trzeba tylko jeszcze nad pianą muszę zapanować. Wszystkim "majsterkowiczom" polecam zapowiada się dużo frajdy z użytkowania (muszę tylko o większej butli CO2 pomyśleć).

post-8023-0-26783400-1430075702_thumb.jpg

post-8023-0-89931500-1430075714_thumb.jpg

post-8023-0-71002400-1430075729_thumb.jpg

post-8023-0-15268200-1430075739_thumb.jpg

post-8023-0-29297500-1430075752_thumb.jpg

post-8023-0-49244900-1430075761_thumb.jpg

post-8023-0-67845000-1430075771_thumb.jpg

post-8023-0-62558400-1430075779_thumb.jpg

post-8023-0-42157300-1430075787_thumb.jpg

post-8023-0-10558600-1430075801_thumb.jpg

post-8023-0-40216400-1430076063_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że znalazłem chwilę wolnego czasu zamieszczam ilustrowana historię z budowy mojego Kegeratora. Długo zbierałem do niego materiały z tzw. okazji, ale za to jego montaż zajął mi dwa wieczory. Zostaje jeszcze obsadzenie uchwytu do drzwiczek, muszę do tego dobry frez wypożyczyć (pewnie zajmę się tym po sezonie) puki co Piwo leci jak trzeba tylko jeszcze nad pianą muszę zapanować. Wszystkim "majsterkowiczom" polecam zapowiada się dużo frajdy z użytkowania (muszę tylko o większej butli CO2 pomyśleć).

Dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem sobie lodóweczkę Liebherr UKU 1800 i w tym tygodniu zabieram się do montażu. Lodówka nie jest przeznaczona do zabudowy zamierzam ją włożyć do szafki (oddzielne drzwiczki szafki). Myślałem nad tym aby zrobić wspólne drzwi (drzwi szafki przymocowane do lodówki) poprzez patent listwy przesównej, ale wtedy wyjdzie mi szpara przy nawiasach szafki. Szukałem na temat zabudowy lodówek wolnostojących ale nic nie znalazłem ciekawego.

W związku z powyższym czy ktoś może doradzić jak sobie zrobić zabudowę lodówki tak aby wszystko ładnie było dopasowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem sobie lodóweczkę Liebherr UKU 1800 i w tym tygodniu zabieram się do montażu. Lodówka nie jest przeznaczona do zabudowy zamierzam ją włożyć do szafki (oddzielne drzwiczki szafki). Myślałem nad tym aby zrobić wspólne drzwi (drzwi szafki przymocowane do lodówki) poprzez patent listwy przesównej, ale wtedy wyjdzie mi szpara przy nawiasach szafki. Szukałem na temat zabudowy lodówek wolnostojących ale nic nie znalazłem ciekawego.

W związku z powyższym czy ktoś może doradzić jak sobie zrobić zabudowę lodówki tak aby wszystko ładnie było dopasowane?

Krany montowane na drzwiach czy kolumna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem sobie lodóweczkę Liebherr UKU 1800 i w tym tygodniu zabieram się do montażu. Lodówka nie jest przeznaczona do zabudowy zamierzam ją włożyć do szafki (oddzielne drzwiczki szafki). Myślałem nad tym aby zrobić wspólne drzwi (drzwi szafki przymocowane do lodówki) poprzez patent listwy przesównej, ale wtedy wyjdzie mi szpara przy nawiasach szafki. Szukałem na temat zabudowy lodówek wolnostojących ale nic nie znalazłem ciekawego.

W związku z powyższym czy ktoś może doradzić jak sobie zrobić zabudowę lodówki tak aby wszystko ładnie było dopasowane?

 

Ojciec ma lodówkę do zabudowy i wymyślił sobie taki właśnie montaż płyty do drzwi i użytkowanie tego to mordęga, która trwa już kilka lat - generalnie unikałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krany montowane na drzwiach czy kolumna?

 

 

Kolumna...

 

 

Ojciec ma lodówkę do zabudowy i wymyślił sobie taki właśnie montaż płyty do drzwi i użytkowanie tego to mordęga, która trwa już kilka lat - generalnie unikałbym.

 

 

Mówisz o tej listwie? Możesz rozwinąc temat bo nie za bardzo łapię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o montaż płyty drzwiczek zabudowy lodówki do drzwi lodówki na prowadnicach co miałoby umożliwić współpracę zawiasów tejże obudowy z zawiasami drzwi lodówki. Jeśli tak to to działa słabo przynajmniej w naszym wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o montaż płyty drzwiczek zabudowy lodówki do drzwi lodówki na prowadnicach co miałoby umożliwić współpracę zawiasów tejże obudowy z zawiasami drzwi lodówki. Jeśli tak to to działa słabo przynajmniej w naszym wykonaniu.

 

Dobra dzięki :)

Czyli zostaję przy lodówce w szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, ale ja mam lodówkę do zabudowy. W przypadku zwykłej lodówki jeżeli ma proste drzwiczki to nie widzę problemu dlaczego by to nie miało działać. Oczywiście trzeba sprawdzić czy przy otwarciu drzwi (90stopni) drzwi nie wystają poza obrys lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podpiąć pod temat lodówkowy. Szukam właśnie jakiejś małej do fermentacji. Większość tych małych lodówek posiada na górze mini-zamrażalnik. Czy powinno się go jakoś zdemontować? Zakładając, że fermentor mi wejdzie bez żadnej ingerencji to zostawić zamrażalnik w spokoju? Można wyłączyć jego chłodzenie? A jeśli fermentor nie wejdzie to jest możliwość jakiegoś bezpiecznego demontażu? Średnio znam się na lodówkowych sprawach to proszę o pomoc, chodzi o lodówkę jak w załączniku i zależy mi na czasie żeby ją zaklepać.

 

 

post-11515-0-51508300-1431365872_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to pomysł ale od biedy jeden zamrażalnik już mam w lodówce "domowej". Bardziej mnie martwi, że mi fermentor nie wejdzie bez wyrzucenia tego zamrażalnika z lodówki i czy nie będzie problemem pozbycie się go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale zamrażalnik to chyba jedyny element chłodzący w takiej lodówce. Nie da się go zdemontować bo nie będzie miało co chłodzić.

 

EDIT: można jednak stuningować jak napisał kolega poniżej   ;)

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić, musisz po prostu rozebrać zamrażalnik tak że zostanie tylko element chłodzący i potem wygiąć go pod tylną ścianę. Ja tutaj tak właśnie zrobiłem. Oczywiście, bądź ostrożny wyginając rurkę żeby się nie złamała albo nie "zmarszczyła", bo wtedy zablokuje dopływ freonu. Najlepiej w czasie wyginania podłóż coś pod rurkę, i.e. kombinerki, etc.

IMG_20140530_201102_639.jpg

 

IMG_20140531_134924_982.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam i ja! Dzięki nieocenionej pomocy kolegi Malinowy Jęczmień, który prowadził i dzielił się wiedzą, mam swój własny kegerator.

Chętnie podzielę się doświadczeniami z budowy. Lodówka, którą kupiłem to Liebherr KT1930.

 

Załączam kilka fotek.

 

post-8831-0-91713100-1432546640_thumb.jpg

post-8831-0-63458700-1432546642_thumb.jpg

post-8831-0-28179400-1432546638_thumb.jpg

post-8831-0-67742600-1432546633_thumb.jpg

post-8831-0-99053500-1432546635_thumb.jpg

post-8831-0-91461100-1432546639_thumb.jpg

Edytowane przez Wozik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.