Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na Youtube pod hasłem kegerator. Są filmiki, smaruje się czymś blat i włącza lodówkę, robią się linie i widać gdzie biegną rurki z czynnikiem.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem na olx amica ac 151 za 80 zł. Jest to chłodziarka do zabudowy, wysoka na 86 cm. Sprawdzałem i po zdjęciu dwóch półek z drzwi wchodzą dwa kegi pepsi oraz butla co2 - 3 kg. Wszystko ładnie wchodzi dzięki temu, że sprężarka wewnątrz zajmuje mniej miejsca niż w innych lodówkach. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem sprężarkę. Teraz tylko zrobić zabudowę i znaleźć za rozsądną cenę kolumnę na dwa krany. Tak zbudowany kegerator zastąpi mój dotychczas używany, oparty na lodówce z osobnym zamrażalnikiem. Zamrażalnik jest mi zbędny i lodówka jest przez to trochę prądożerna. Wreszcie przeniosę się z kegeratorem z garażu do domu. Nie ma to jak pifko w zasięgu ręki :)

post-6938-0-07650800-1419974682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze piwo już prawie się kończy. Wczoraj na imprezie było 18 osób :tort:

Parę uwag co do nagazowania, żeby nie było przykrych niespodzianek.

Chciałem zrobić to sposobem na szybko przez turlanie.

Piwo w 24h schłodziłem do 6st, a następnie podpiąłem butlę co2 z ciśnieniem 3 bary.

Turlałem po podłodze dokładnie 5 minut, a następnie na 12h do lodówki, żeby się "uleżało"

Na następny dzień rano (w dniu imprezy) PORAŻKA - leci sama piana.

Wyszynk zaczynałem od 0,5 bara kończąc prawie na 3,0 Przy wyższym ciśnieniu zaczynało być jak by lepiej.

Wniosek - mocno przegarowane. Za parę godzin goście, a piwo nie nadaje się do nalania.

Czytałem, że piwo się długo rozgazowuję i to w cieple. Mit, zrobiłem to w 2 godziny, prawie do zera.

Potrząsałem butlą kilka sekund, potem 15 min odczekać, upuścić gaz i tak 6-8 razy.

Pod koniec można już zauważyć, że tego gazu uchodzi niewiele i krótko Ttrzeba to robić delikatnie, bo piana wychodzi zaworem.

Teraz mam na stałe podpięte 1 bar i nalewa się doskonale.

Wydaję mi się, że przy metodzie szybkiego nagazowania dla zimnego piwa 6st i 3 barów wystarczy 2 max 3 minuty.

post-8314-0-73827300-1422210576_thumb.jpg

post-8314-0-26364700-1422210588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem na olx amica ac 151 za 80 zł. Jest to chłodziarka do zabudowy, wysoka na 86 cm. Sprawdzałem i po zdjęciu dwóch półek z drzwi wchodzą dwa kegi pepsi oraz butla co2 - 3 kg. Wszystko ładnie wchodzi dzięki temu, że sprężarka wewnątrz zajmuje mniej miejsca niż w innych lodówkach. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem sprężarkę. Teraz tylko zrobić zabudowę i znaleźć za rozsądną cenę kolumnę na dwa krany. Tak zbudowany kegerator zastąpi mój dotychczas używany, oparty na lodówce z osobnym zamrażalnikiem. Zamrażalnik jest mi zbędny i lodówka jest przez to trochę prądożerna. Wreszcie przeniosę się z kegeratorem z garażu do domu. Nie ma to jak pifko w zasięgu ręki :)

Zastanawia mnie czy wyższe modele też będą odpowiadać wymaganiom, dosyć podobnie wyglądają w środku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wielki finał kegeratora !!! Było trochę strachu z wierceniem otworu pod kolumnę ale na szczęście okazało się że sama pianka i plastik. Następny zonk to za krótka rurka z gwintem to przykręcenia kolumny, ale pomogła przedłużka hydrauliczna 1".

 

Podsumowanie kosztów - podkreślam, że wszystko było nowe (oczywiście oprócz kegów i butli co2)

 

- lodówka do zabudowy - 800 zł

- 2 kegi + 2 kpl szybkozłączek + 5m węża 6x2,5mm + zaciski - 260 zł

- kolumna podwójna + 2 krany - 450 zł

- ociekacz - 30 zł

- butla co2 2kg - 150 zł

- reduktor potrójny 110 zł (wykręciłem jeden reduktor z manometrem, będzidzie na zapas)

- płyty meblowe z oklejeniem - 200 zł

- akcesoria meblowe (kółka, relingi, zawiasy, kratka wentylacyjna itp.) - 100 zł

 

W sumie 2.100 zł, ale warto było.

Teraz tylko nalać piwo do kegów i .... smacznego.

 

Witam.Przeszukałem internet (może za mało intensywnie),ale nie znalazłem nigdzie podobnych cen za kolumne z kranami i ociekacz.Bylbym wdzięczny za namiary.Czy napewno są nowe?Ja taka kolumne znalazłem za 640zł,a najtańszy ociekacz 130zł,także różnica spora.

 

 

 

Chciałbym dodac coś od siebie w sprawie wyszynku piwa.Może akurat się komuś przyda taka informacja.Też miałem jakiś czas temu impreze i piwo w kegu dla gości.Wcześniej podłaczyłem kega z piwem pod Co2 2bar i po trzech dniach przy wyszynku tez miałem 2bar.Piwo było dobrze nagazowane i umiarkowanie się pieniło przy nalewaniu.Keg stał przed imprezą w piwniczce (ok.14 stopni),nie turlany ani nie potrząsany.

Edytowane przez schumi85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiar na nowy ociekacz przesłałem parę postów wczesniej. Teraz jest po 39 zł. Link do aukcji z allegro na kolumnę mogę przesłać ale to raczej wiele nie da, bo gość miał tylko jedną - nowa z fakturą. Na beerservice.pl w grudniu były podwójne kolumny po 540 zł. Zapytaj może tak sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeszukałem internet (może za mało intensywnie),ale nie znalazłem nigdzie podobnych cen za kolumne z kranami i ociekacz.Bylbym wdzięczny za namiary.Czy napewno są nowe?Ja taka kolumne znalazłem za 640zł,a najtańszy ociekacz 130zł,także różnica spora.

 

 

W załączniku masz ofertę jaką dostałem od firmy Bolid.

Na 7 stronie jest nowa kolumna dwukranową za 490 zł.

Ja nie skorzystałem bo dorwałem nową na allegro za 450.

Katalog Bolid 2014 PLN.pdf

Edytowane przez RapTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odzew.Ociekacz już zamówiłem ;) Tylko nie wiem jaką kolumne?Używana czy może jednak nowa?Podobają mi się chromowane cobry.Myślicie że warto pakować się w używkę? Co powiecie na tą: http://www.piwo.org/...owa-typu-cobra/

 

Jam masz możliwości finansowe to dołóż i kup nową. Cholera wie co w środku siedzi i jak była użytkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Wszedłem w posiadanie lodówki POLAR EK 178 którą chcę przerobić na kegerator. Czy lepiej jest zdemontować zamrażalnik (czego nie potrafie samodzielnie zrobić) czy też puscić węże przez zamrażalnik (obawiam się, że piwo może zamarznąć w wężu)?

post-6101-0-64187500-1423075298_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz demontować zamrażalnik? Przecież to Twój element chłodzeniowy w lodówce. A już puszczenie węży przez zamrażalnik to fatalny pomysł.Wydaje mi się patrząc na zdjęcie, ze ten Polar dość wysoki jest i nawet z zamrażalnikiem nic nie trzeba będzie robić. Keg, czy 2 kegi na wysokość się zmieszczą. Nie wiem jednak czy 2 kegi na szerokość się zmieszczą? Zamrażalnik natomiast możesz wykorzystać do przechowywania chmieli, czy czegoś innego. W niższych lodówkach (86 cm) z zamrażalnikiem potrzeba jednak rozebrać taki zamrażalnik z części plastikowych, a jego samego odgiąć delikatnie nie łamiąc rurek na ścianę lodówki.

 

EDIT:

A jeśli ten pomysł demontażu jest z powodu chęci umieszczenia kolumny na kegeratorze (lodówce), to można bawić się w odginanie zamrażalnika. Ja jednak osobiście bym ten pomysł porzucił. W tym przypadku można umieścić krany na drzwiczkach u góry. Tak miałem w starym kegeratorze. Wcale nie trzeba się tak nisko schylać :)

post-6938-0-78878300-1423079237_thumb.jpg

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka jest dostatecznie wysoka. Z trudem ale zmieszczą się dwa kegi i butla na szerokość, jest za to trochę za niska na standardową 6kg butle CO2. Problem jest właśnie taki, że chciałbym kolumnę wyprowadzić górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.