Skocz do zawartości

Jaka lodówka na kegerator?


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym posiadaczy takowego sprzętu o podanie modelu razem ze zdjęciem wnętrza lodówki. Chodzi mi o to żeby może stworzyć taką bazę lodówek do których mieszczą się dwa kegi 19l i butla CO 6kg albo inna. Może ułatwić to szukanie sprzętu co sądzicie? Wiem żę tego typu informacje są w wątkach z zapiskami browarów domowych ale jednak przekopywanie się przez wszystkie wątki jest lekko nie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, mam ten sam problem - poluję na jakąś niewielką lodówkę, która pomieściłaby na styk 2 kegi cornelius 19L i butle z CO2 - może być nawet 1.5L (średnica chyba z 10cm).

 

Szukam na Allegro, wydzwaniam do ludzi, dopytuję się - niestety nigdzie nie podają rozmiarów wewnętrznych komory chłodzącej więc jest to droga przez mękę, a i tak na razie nie znalazlem czegoś co bez problemu by zmieściło 2 kegi i nie było olbrzymie (chciałbym coś w miarę możliwości w rozmiarze max 60x60 (im mniej tym lepiej), wysokość podblatowa do 80-90cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lodówek do których mieszczą się dwa kegi 19l i butla CO 6kg albo inna

Pakowanie w lodówkę butli 6kg to dla mnie hardkor... butlę zawsze lepiej mieć poza lodówką, ale sam też chciałem mniejszą butlę i "żeby się zmieściła z kegami" ;-) Z tego co ja zapisałem sobie na boku podczas szukania lodówki (ostatecznie nie mam kegeratora tylko schładzarkę):

 

1. Pojemność min. 130litrów

2. Wymiary wewnętrzne: 65cm wysokości / 42cm szerokości

 

 

PS.

Zdarzały się stare (nie wiem jak z prądożernością) zgrabne zamrażarki skrzyniowe (takie bardziej "pionowe"), ale przy tych niedużych agregat na dole skutecznie przeszkadzał w zmieszczeniu kega ;(

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lodówek do których mieszczą się dwa kegi 19l i butla CO 6kg albo inna

Pakowanie w lodówkę butli 6kg to dla mnie hardkor... butlę zawsze lepiej mieć poza lodówką, ale sam też chciałem mniejszą butlę i "żeby się zmieściła z kegami" ;-) Z tego co ja zapisałem sobie na boku podczas szukania lodówki (ostatecznie nie mam kegeratora tylko schładzarkę):

 

1. Pojemność min. 130litrów

2. Wymiary wewnętrzne: 65cm wysokości / 42cm szerokości

 

 

PS.

Zdarzały się stare (nie wiem jak z prądożernością) zgrabne zamrażarki skrzyniowe (takie bardziej "pionowe"), ale przy tych niedużych agregat na dole skutecznie przeszkadzał w zmieszczeniu kega ;(

 

KEG ma wysokość około 58 cm tak więc wysokość lodówki 65 cm to tylko marzenie...

 

W lodówka dolna część ograniczona jest przez sprężarkę dlatego aby zmieścić dwa lub trzy kegi należy szukać lodówek o wysokości conajmniej 100 cm. Mam tutaj na myśli lodówki z drzwiami otwieranymi na boki a nie "ładowanymi od góry". Jestem na etapie budowy własnego kegeratora i mam nadzieje zmieścić do niego trzy kegi i małą butlę CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny jest LIEBHERR FKU 1800 http://www.liebherr....290/?path=100|1, ale trudno go upolować w rozsądnej cenie, mieści się do tego wszystko, nawet kegi DIN. Ja trafiłem na używkę na allegro za 300 zł.

Edytowane przez Magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny jest LIEBHERR FKU 1800 http://www.liebherr....290/?path=100|1, ale trudno go upolować w rozsądnej cenie, mieści się do tego wszystko, nawet kegi DIN. Ja trafiłem na używkę na allegro za 300 zł.

 

mam identyczną :) mieszczą się 2 kegi i butla 6,3kg (z lekkiego stopu) jak będzie potrzeba mogę pstryknąć fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pojemność min. 130litrów

2. Wymiary wewnętrzne: 65cm wysokości / 42cm szerokości

KEG ma wysokość około 58 cm tak więc wysokość lodówki 65 cm to tylko marzenie...

 

jak już pisałem - wymiary WEWNĘTRZNE :P

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie... napisane jest elektroniczny display, w mojej jest analogowy termometr. Może to być podobny ale młodszy model.

Ja mam właśnie "elektroniczny display" czyli termometr tablicowy :-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak wygląda sytuacja z lodówką z zamrażalnikiem wraz z zewnętrznym sterownikiem. Lodówka będzie pracować w około 10°C więc jak wtedy będzie zachowywać się zamrażalnik? Czy nie będzie problemów ze skroplinami i lejącą się z niego wodą?

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lodówkę z zamrażalnikiem z zewnętrznym sterownikiem. Nie ma żadnych problemów. W zamrażalniku trzymam chmiele i pety z wodą, które są cały czas zamrożone. Sterownik nastawiony na 8°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę się "pochwalić" swoją przeróbką lodówki Electrolux ERN1400AOW. Właśnie do mnie przyszła i na pierwszy rzut oka wydawało się, że wejdą oba kegi. Myślałem że szlag mnie trafi, bo przeszkadzały te małe wypustki na półki. Wziąłem wiec skalpel i lodówka za 900 zł nadaje się już tylko na kegerator :D

Teraz już tylko otwór na górze. Mam nadzieję że tam nic nie ma, bo nowy sprzęt pójdzie na złom.

W temacie, lodówka Electrolux ERN1400AOW nadaje się na 2 kegi tylko po brutalnej przeróbce. Plusem jest to, że jest to sprzęt do zabudowy i można jej zrobić ładną obudowę. :beer:

post-8314-0-17831800-1419965107_thumb.jpg

post-8314-0-95544200-1419965130_thumb.jpg

Edytowane przez RapTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.