Skocz do zawartości

Powitanie


Stasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zachęcony przez dori postanowiłem się przywitać. :/

 

Do piwowarstwa zaradził mnie prawie rok temu kumpel (tu się chyba jeszcze nie zarejestrował). Korzystam zarówno z jego rad, jak i sprzętu. Zacząłem od razu z procesem zacierania. Mam o tyle dobrze, że warki z zacieraniem warzę u niego (dzięki Infam).

Widok jest śliczny, gdy na dwóch kuchenkach stoją dwa wielkie gary i w obu zaciera się słód. A na trzeciej kuchence w kolejnych kilku garnach przygotowuje się woda do wysładzania...

Na razie mam na koncie 6 warek z zacieraniem. W tym jedna niestety kwas. :/

 

W domu mam płytę grzejną - tak więc na zacieranie raczej małe szanse, ale gdy "przypadkiem" na aukcjach na forum WES zakupiłem tanio ekstrakty, to w domu postanowiłem spróbować z nich warzyć. No i w ten sposób mam też na koncie już 7 warek z ekstraktów. :/

 

I to nie koniec, bo własnie wylicytowalem kolejną partę ekstraktów.

A z warzenia z zacieraniem też nie zamierzam rezygnować.

 

Reasumując: chyba "wsiąkłem" w ten temat na dobre. :/

 

Pozdrawiam,

 

Jacek S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeszcze raz :/

doświadczenie widzę, że masz już niemałe.

Zazdroszę, że masz z kim warzyć. U mnie w rejonie piwowarów jest jak na lekarstwo :/. A szczerze to nie znam żadnego, który mieszkałby na tyle blisko, by można było wspólnie warzyć lub chociażby chmielu pożyczyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.