Skocz do zawartości

Pacific IPA sprawdzenie receptury


nwcares

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się powoli do uwarzenia 3 warki, pierwszej do której składniki chcę dobrać sam. Wybór padł na

Pacific IPA, mam już wstępny zasyp i chmielenie i chcę, aby ktoś życzliwy rzucił okiem czy czasem nie popełniłem

jakichś podstawowych błędów. Z góry dzięki :)

 

PACIFIC IPA

 

Na 22L

według BS2:

IBU: 56

BLG: 15,8

ALV: 6,7 %

EBC: 24,4

 

Zasyp:

5.5 kg Pale Ale Castle Malting

0.5 kg Crystal 40L

0.5 kg Vicoty Malt

 

Chmielenie:

15g Waimea 60 min

15g Galaxy 30 min

20g Rakau 15 min

20g Waimea 5 min

 

Whirpool 30 min 15g Waimea + 15g Galaxy

 

Na zimno 5-7 dni 15g Rakau + 15g Kohatu

 

Będę miał do dyspozycji 50g Waimea, 50g Kohatu, 50g Rakau, 50g Galaxy. Zastanawiałem się jakiego

chmielu użyć na goryczkę. Myślałem o Green Bullet i Pacific Gem, ale czytałem średnie opinie w internecie.

Chciałbym uwarzyć piwo nie powalające goryczką, ale o bogatym bukiecie smakowo-zapachowym, który

dają te chmiele :) Liczę na jakąś małą pomoc w sprawdzeniu tej receptury. Zastanawiam się czy wykorzystanie

aż tylu chmieli jednocześnie to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacific Jade daje dość sensowną goryczkę jeśli celujesz w chmiele nowozelandzkie i australijskie.

 

Ten kilogram karmelowych to moim zdaniem spore przegięcie. Ja bym takie piwo zrobił znacznie bardziej wytrawne - 200g karmelowego żeby dodać odrobinę ciała i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

 

Utnę słód karmelowy i zostawię tylko 300 g victory. Z waimeą chyba się pożegnam i skupię się na Rakau i Galaxy,

a Pacific Jade użyję na goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waimea smakuje jakby się jadło granulat chmielowy więc nie polecam - chyba, że znasz ten chmiel i go lubisz

A to ciekawe. Szkoda, że w wątku o tym chmielu jeden wielki off top.

Mam go właśnie na burzliwej wraz z mozaikiem i jak bulgorurkę wącham to czuje zapach malin. O smaku wypowiem sie za 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racje ma cml - Waimea kapeć, Rakau najtanszy chmiel w NZ - ciezko to ogarnac nam laikom przed kupnem bo w twojbrowar wszystek kosztowalo tyle samo - Waimea, Nelson, Rakau, Kohatu - czlowiek wrzucal do koszyka spragniony nowosci jak kiedys jeansy w peweksie. Pewnie przy nastepnej dostawie juz troche te ceny spozycjonuja no bo przecie Nelson czy chociazby Kohatu to zdecydowanie duzo lepsze chmiele niz ta cala raka - waka. Zreszta juz inni spozycjonowali - patrzac na Centrum Piwowarstwa 100 g szyszki Nelsona kosztowal 28 zl! Kosztowalo, bo juz go nie ma, zszedl na pniu..

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.