Skocz do zawartości

Kradzież danych osobowych


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

@bnp będąc kiedyś na poczcie facet się awanturował bo co kilka dni za pośrednictwem poczty i kurierów facet dostawał pralki,lodówki, telewizory oraz drobny sprzęt AGD płatne oczywiście przy odbiorze. . Z tego co wiem to sprawę zgłosił na policje. Wydaje mi się że też tak powinieneś zrobić, zanim inne ciekawsze rzeczy zacznie kurier/listonosz Ci przynosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zobaczyłeś zamówienie na 8 tys PLN to od razu idź z tym na policję.

 

chciałem tak zrobić ale mam awersję do Policji w naszym mieście, jeżeli sytuacja się będzie powtarzała zgłoszę do prokuratury, może tam inaczej do sprawy normalnego człowieka podejdą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Prokuratura może przyjąć zawiadomienie o możliwości popełnienie przestępstwa i zacznie się machina, która potrwa. Tymczasem Ty możesz dostać wezwanie do zapłaty - i co? Dlatego trzeba takie sprawy zgłaszać na policję i prosić o notatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosisz w Prokuraturze, sprawę będzie prowadziła Policja.

 

i tak mi kazał postąpić adwokat :smilies:

Policja nie lubi petentów bo dodają im pracy- rzecz normalna, a prokuratura to nie petent :smilies:

 

swoją droga byłem w ostatnim roku z 10 razy na Policji i żaden z przesłuchujących mnie policjantów nigdy się nie przedstawił - to normalna praktyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi operatorami może coś być na rzeczy, ostatnio gadałem z kumplem który był przez 10 lat był przedstawicielem w Orange, nie dogadał się z pracodawcą i jak już się pożegnał z nimi to sprzedał swoją bazę klientów właśnie Play, wszystkie dane dostali z parę groszy za rekord :(

To nie jest nic dziwnego. Ja mam bazę 3 milionów ludzi łącznie z peselami, numerami telefonów, adresami mail i innymi bardziej wartościowymi marketingowo informacjami i trzymam ją na czarną godzinę. Oczywiście nie w domu, gdyby co. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bazę 3 milionów ludzi łącznie z peselami, numerami telefonów, adresami mail i innymi bardziej wartościowymi marketingowo informacjami i trzymam ją na czarną godzinę.

 

chcesz popełnić przestępstwo w przyszłości ? prawdziwy z Ciebie patriota :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz przestępstwo? Tylko takie zabezpieczenie.

Zresztą mogę np. założyć firmę, która będzie wydzwaniała po tych ludziach i oferowała produkty konkurencji. Jest wiele innych możliwości.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz przestępstwo? Tylko takie zabezpieczenie.

Zresztą mogę np. założyć firmę, która będzie wydzwaniała po tych ludziach i oferowała produkty konkurencji. Jest wiele innych możliwości.

 

Dobrze jesteś Prawdziwym Polakiem

to już wiem jak to działa, są tam może moje dane ? :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosisz w Prokuraturze, sprawę będzie prowadziła Policja.

 

i tak mi kazał postąpić adwokat :smilies:

Policja nie lubi petentów bo dodają im pracy- rzecz normalna, a prokuratura to nie petent :smilies:

 

swoją droga byłem w ostatnim roku z 10 razy na Policji i żaden z przesłuchujących mnie policjantów nigdy się nie przedstawił - to normalna praktyka ?

 

Raz byłem i te dane znane mi były na etapie przesłuchania. Dziś to już nie pamiętam. Masz prawo wiedzieć, kto Cię przesłuchuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to nie istnieje coś takiego jak kradzież danych osobowych. Kradzież to pozbawienie kogoś jego własności. Danych osobowych nie można w takim razie ukraść, podobnie jak nie można ukraść piosenki czy filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że wartość intelektualna nie jest żadną wartością - tak.

No ale jest, więc sorry, ale nie masz racji.

 

Piszę to z pozycji kogoś kto pracował na przykład jako grafik - gdyby kopiowanie mojej pracy nie było kradzieżą to byłbym w czarnej d..ie.

 

 

EDIT:

Ogólnie mówiąc działa to tak, że jeśli możesz coś bezkarnie kopiować, to osoba posiadająca do tego prawa traci własność wynikająca z określonej wartości jaką reprezentują te dane. To wymaga minimum wyobraźni, ale da się zrozumieć ten mechanizm. ;)

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradzież definiuje artykuł 278 KK. Nie ma tam nic o grafice i kopiowaniu.

No chyba, że złodziej ukradł wszystkie źródła tej grafiki - wtedy jest to kradzież, bo już nie masz tej grafiki i nie możesz jej odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawem rzymskim nie ma co się zasłaniać, bo mamy wiek XXI a nie II i czy ci się to podoba czy nie kwestie wartości przesuwają się z tego ile kto posiada wołów / wsi / złota w kierunku tego kto dysponuje jaka informacją. Świat się cipeczkę zmienił od czasów rzymskich. Nie zauważyłeś?

 

Prowadzę podobne dyskusje od lat i jestem w tym całkiem niezły, ale dziś już mi się nie chce. Piątek jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak ja.

 

ps. Informacja dzisiaj to zestaw zer i jedynek. Teoretycznie, nawet małpa może ułożyć taką informację z kartek z zerami i jedynkami. Albo wiatr. W krańcowym przypadku '01' to też informacja. Więc trudno sobie rościć pretensję do bycia jej jedynym właścicielem.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że wartość intelektualna nie jest żadną wartością - tak.

No ale jest, więc sorry, ale nie masz racji.

 

Piszę to z pozycji kogoś kto pracował na przykład jako grafik - gdyby kopiowanie mojej pracy nie było kradzieżą to byłbym w czarnej d..ie.

 

 

EDIT:

Ogólnie mówiąc działa to tak, że jeśli możesz coś bezkarnie kopiować, to osoba posiadająca do tego prawa traci własność wynikająca z określonej wartości jaką reprezentują te dane. To wymaga minimum wyobraźni, ale da się zrozumieć ten mechanizm. ;)

a co traci taka osoba podczas kopiowania? nie mówię o skopiowaniu i wykorzystaniu jako własnego dzieła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak ja.

 

ps. Informacja dzisiaj to zestaw zer i jedynek. Teoretycznie, nawet małpa może ułożyć taką informację z kartek z zerami i jedynkami. Albo wiatr. W krańcowym przypadku '01' to też informacja. Więc trudno sobie rościć pretensję do bycia jej jedynym właścicielem.

 

A dom, ziemia, obraz generalnie rzeczy to zbiór atomów, które przez miliony lat wędrowały przez kolejne gwiazdy i modyfikowały swoją struktuę. Co gorsza nasze rzeczy się w końcu rozpadną i znowu utworzą nowe struktury. Ciężko rościć sobie pretensje do bycia właścicielem zbioru atomów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że wartość intelektualna nie jest żadną wartością - tak.

No ale jest, więc sorry, ale nie masz racji.

 

Piszę to z pozycji kogoś kto pracował na przykład jako grafik - gdyby kopiowanie mojej pracy nie było kradzieżą to byłbym w czarnej d..ie.

 

 

EDIT:

Ogólnie mówiąc działa to tak, że jeśli możesz coś bezkarnie kopiować, to osoba posiadająca do tego prawa traci własność wynikająca z określonej wartości jaką reprezentują te dane. To wymaga minimum wyobraźni, ale da się zrozumieć ten mechanizm. ;)

a co traci taka osoba podczas kopiowania? nie mówię o skopiowaniu i wykorzystaniu jako własnego dzieła...

 

Sama łatwość wykonania kopi nie jest usprawiedliwieniem.

 

Twórca ma prawo zarządzać własną własnością jak mu się podoba. Czyli może sobie NIE życzyć by wykonywać kopie tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosisz w Prokuraturze, sprawę będzie prowadziła Policja.

 

i tak mi kazał postąpić adwokat :smilies:

 

 

Adwokat wie co mówi, doniesienie złożone do Prokuratury skutkuje przekazanie przez Prokuraturę sprawy do wyjaśnienia przez Policję. Dla Policji czynności zlecone przez Prokuraturę są priorytetowe i jest szansa do dogłębne wyjaśnienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.