Jump to content

FLOOD uwarzył. German Pils GP


Infam
 Share

Recommended Posts

Piwko dość dawno degustowane ale na długo zapadło w pamięci. Posiłkując się jednak wyblakłymi notatkami nadmieniam, co następuje.

 

Ekstrakt 15°Blg

Trochę mało danych ale przecież każdy może odwiedzić odpowiednie miejsce. Zrobię to ponownie po niniejszym poście.

 

Piana średniej "granulacji", raczej trwała. Po 3..4 min kołderka.

Nasycenie poprawne, chyba mogłoby być nieco większe.

Zastanawia mnie ten balling. Jakiś czas temu zerknąłem do "Flood uwarzył" i conieco się wyjaśniło. Mogłeś rozcieńczyć bez obaw. No ale mamy tę pietnastkę. Przyznam, że nie czuć jej zbyt wyraźnie. Może dlatego, że piwko jest przednio wyważone, zharmonizowane. Nie dominuje ani alkohol, ani słodowość, ani nachmielenie. W zapachu delikatna słodowość, przyjemny acz słaby aromat chmielu. Smak powyższego kontynuacją.

Jedyny niedosyt po degustacji to fakt, że mimo starań nie mogłem doszukać się wad :) Nie zostało jednak wypowiedziane ostatnie słowo - w lodówce mam jeszcze jedną buteleczkę. Tak więc albo przekażę ją jakiemuś profesjonaliście (za tydz. szkolenie), albo ocenimy ponownie w większym gronie.

Jak na germana zbyt duża słodowość no i oczywiście balling. Nie jest więc w tym stylu. Ale to właśnie czyni przedmiotowe piwo bardzo pijalnym. Tak trzymać! Dzięki Flood!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Po kilku miesiącach sięgnąłem jednak po następną butelkę Germana 15°Blg. Nie pamiętałem pierwszej degustacji jednak wyszukiwarka jest dobrym wynalazkiem.

Wszystko, co napisałem pół roku temu potwierdza sensoryczne doznania. Są jednak drobne różnice. Przede wszystkim zapach i posmak nieco kartonowy. Czy mógłby utworzyć się w butelce? Trochę dziwne. Jestem jednak przekonany, że istnieje i na dodatek plasuje się na pierwszym planie. Tło to delikatny aromat chmielu i ledwo wyczuwalny diacetyl. Też dziwne - ten drugi - nie było a jest. Jest jednak na tak niskim poziomie, że wzbogaca pełnię smaku. Piwo niesamowicie zharmonizowane, wywarzone, łagodne. Goryczka chmielowa mizerna. Mogła się nieco zredukować. Piwo stylem przypomina bardziej monachjskie jasne.

Jeszcze raz dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.