Skocz do zawartości

FLOOD uwarzył. German Pils GP


Rekomendowane odpowiedzi

Piwko dość dawno degustowane ale na długo zapadło w pamięci. Posiłkując się jednak wyblakłymi notatkami nadmieniam, co następuje.

 

Ekstrakt 15°Blg

Trochę mało danych ale przecież każdy może odwiedzić odpowiednie miejsce. Zrobię to ponownie po niniejszym poście.

 

Piana średniej "granulacji", raczej trwała. Po 3..4 min kołderka.

Nasycenie poprawne, chyba mogłoby być nieco większe.

Zastanawia mnie ten balling. Jakiś czas temu zerknąłem do "Flood uwarzył" i conieco się wyjaśniło. Mogłeś rozcieńczyć bez obaw. No ale mamy tę pietnastkę. Przyznam, że nie czuć jej zbyt wyraźnie. Może dlatego, że piwko jest przednio wyważone, zharmonizowane. Nie dominuje ani alkohol, ani słodowość, ani nachmielenie. W zapachu delikatna słodowość, przyjemny acz słaby aromat chmielu. Smak powyższego kontynuacją.

Jedyny niedosyt po degustacji to fakt, że mimo starań nie mogłem doszukać się wad :) Nie zostało jednak wypowiedziane ostatnie słowo - w lodówce mam jeszcze jedną buteleczkę. Tak więc albo przekażę ją jakiemuś profesjonaliście (za tydz. szkolenie), albo ocenimy ponownie w większym gronie.

Jak na germana zbyt duża słodowość no i oczywiście balling. Nie jest więc w tym stylu. Ale to właśnie czyni przedmiotowe piwo bardzo pijalnym. Tak trzymać! Dzięki Flood!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po kilku miesiącach sięgnąłem jednak po następną butelkę Germana 15°Blg. Nie pamiętałem pierwszej degustacji jednak wyszukiwarka jest dobrym wynalazkiem.

Wszystko, co napisałem pół roku temu potwierdza sensoryczne doznania. Są jednak drobne różnice. Przede wszystkim zapach i posmak nieco kartonowy. Czy mógłby utworzyć się w butelce? Trochę dziwne. Jestem jednak przekonany, że istnieje i na dodatek plasuje się na pierwszym planie. Tło to delikatny aromat chmielu i ledwo wyczuwalny diacetyl. Też dziwne - ten drugi - nie było a jest. Jest jednak na tak niskim poziomie, że wzbogaca pełnię smaku. Piwo niesamowicie zharmonizowane, wywarzone, łagodne. Goryczka chmielowa mizerna. Mogła się nieco zredukować. Piwo stylem przypomina bardziej monachjskie jasne.

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.