Skocz do zawartości

Śrutowanie


Swiezy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jak na razie kupuje słody ześrutowane, ale co raz częściej zaczynam myśleć o samodzielnym śrutowaniu, tym bardziej że widzę iż niektórzy z Was robią to przy pomocy wiertarki :) i właśnie ku takiemu rozwiązaniu się skłaniam. Jest może jakies opracowanie na forum jak zrobić taki "wiertarkowy śrutownik" ? I jakie są wasze opinie na temat takiego śrutownika, daje radę ?

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tu chodzi o urzycie wiertarki jako napędu srutownika, a sam srutownik trzeba kupić. Ja tak zrobiłem i urzywam wiertarki zamiast korbki, jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, Potrzebujesz śrutownik (nowy lub używany), wiertarkę, śrubę, przegub kardana i odpowiednią nasadkę. Jak to wszystko połączysz, to zamiast kręcić korbką napędzisz młynek wiertarką. Zamiast 30 minut poświęcisz 5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego śrutownika nic nie potrzebowałem żeby połączyć go z wiertarką ;) Na zdjęciu tego nie widać dokładnie ale na "tej końcówce" są 3 spłaszczenia i wygląda to tak że jest montowane jak wiertło.

prod_mm2_img4_lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chyba więcej osób używa "młynka" i tam sama wiertarka to za mało.

eee... co Ty?

ostatnio śrutowałem ok,10 kg słodu młynkiem od znajomego i napędzałem go starą wkrętarką 14,4V zasilaną z ładowarki do aku, samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak myślicie nada się takie coś na prowizoryczny śrutownik ?

 

http://allegro.pl/ml...4110868238.html

 

mam podobny młynek. śrutowałem kiedyś nim 1,8 kg pszenicy niesłodowanej. męka pańska, trwało to dłuuugo, a ręka chciała odpaść i bolała ze dwa dni. no, ale jak kto lubi.

Edytowane przez kowalczyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Chodziło mi bardziej o to czy da się taką machiną w miarę poprawnie ześrutować bo i tak bym ją jakoś usprawnił bo mam w domu kilka różnych silników elektrycznych a i znajomy tokaż sie znajdzie jeśli będzie potrzeba jakieś koło zębate i coś by się z tego wymyśliło żeby nie robić ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sie da ześrutować? tak. ale nie wiem czy jest sens to usprawniać, ponieważ zasyp tego młynka to dosłownie kilka łyżek stołowych. nawet jeśli wyeliminujesz pracę ręczną to i tak będzie to długo trwało. aha. i czarna śruba dociskowa szybko się odkręca, ale na to pewnie ma wpływ stan spręzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypownik to nie problem zastanawiam się tylko nad tą śrubą no zobaczę jak to będzie bo koszt tego to 0,1 kosztu konkretnego śrutownika więc może warto pokombinować a poza tym radość z realizacji czegoś takiego to też argument przemawiający na korzyść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu podobny w 1/2h przerobiłem.

Zasyp z peta po wodzie, napęd wkrętarka aku z zasilaniem z prostownika do aku samochodowego podłączona przez bit nasadowy 13 do łba śruby + nakrętki dystansujące do ustalania szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zawsze kupuję słody ześrutowane, ale tym razem zapomniałem zamówić usługi śrutowania.

Czy będzie jakimś wielkim grzechem użycie zwykłej maszynki do mielenia mięsa? Mam 2 kilogramy słodu do przerobienia.

Skleroza ze mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie namoczyć? Do wody (zimnej? ciepłej?) na ileś minut, czy zwilżyć?

Może do blendera? Żeby lekko przemielić?

 

A może ktoś zna lepsze wyjście awaryjne?

 

Namocz przez noc, co zwiększy wydajność. Mokry słód zachowa w większości całe łuski, co dobrze wpłynie na smak (mniej garbników o ile dobrze pamiętam), a zmiel czym chcesz. Stosowałem maszynkę do mięsa - maskra. Albo słaba śruta, albo znowu na mąkę. Blender o wiele szybszy, ale mieli wszystko równo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.