Skocz do zawartości

"KOCIOŁEK Z LIDLA" czyli KOCIOŁEK ELEKTRYCZNY - OPCJE BUDOWY


q600

Rekomendowane odpowiedzi

Przy warce 12Blg i 50g granulatu oplot dziala znosnie, choc filtruje sie powoli.

Im wiecej granulatu, im bardziej slodka (lepka) brzeczka i chyba im wiekszy przelom tym czesciej filtracja brzeczki zatrzymywala sie. Tj. Robisz wir, stozek chmielin piekny ale oplot jest ciasny i po prostu zatyka/zalepia sie.

 

Dodatkowo: kranik jest wyzej niz dno, wiec zeby odfiltrowac maksymalnie duzo - musisz pochylic gar. Odkrywasz wtedy przeciwlegly koniec oplotu, wtedy kran bedzie zasysac powietrze zamiast brzeczki. Szczegolnie kiepsko wyszlo gdy chmielilem szyszka i filtrowalem oplotem (w szyszkach zostalo bardzo duzo plynu).

 

Druciak, filtruje chmieliny oferujac duzo wiekszy przeplyw, a po przechyleniu gara wciaz jest w calosci przykryty plynem - duzo wiecej odfiltrowuje nim i przy granulacie i przy szyszkach (splywa z nic wiekszosc).

 

Mi pasuje, bo latwo odkrecam sraczwezyk po zacieraniu. Sprobuj ze sraczwezykiem a dla porownania mozesz zassac czesc gumowym wezykiem z zawiazanym na koncu druciakiem :-)

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek też się doczekał małego upgradu ;-)

Baaaaardzo ładnie mieszające mieszadło

post-6660-0-93871600-1396547858_thumb.jpg

 

Filtrator z miedzi, pierwszą warkę z 6 kg słodu filtrowałem i wysładzałem w ciągu 30 min, dla mnie bomba

post-6660-0-18117300-1396547949_thumb.jpg

 

Silniczek Passat B3, zasilanie z zasilacza ATX. Mocno silniczek się grzeje, chyba muszę mu zrobić obudowę z chłodzeniem.

post-6660-0-71455100-1396548104_thumb.jpg

 

Zawór KO, 3/8 i do niego jest filtrator na sztywno przykręcany, znaczy połączenie sztywne, ale demontowalne w każdej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bardzo właściwych ;-) Obudowę dostanie i będzie chłodzony, to żaden problem.

 

W ramach uzupełnienia załączam "Krótki film o zacieraniu", proszę wybaczyć mi jakość, to moje pierwsze kroki operatorskie i montażysty ;-)

 

 

Ale za cholerę nie wiem jak to zamieścić, żeby tu odtwarzać, jest link zewnętrzny...

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

 

 

czy da się to sprzężyć z boleckim

1, dlaczego bolecki?

2. szklaną kulę mam na przeglądzie ;)

3. jak się da dobrać do elektrycznych bebechów to się da podłączyć każdy steronik

(nie mówię, że będzie łatwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

 

 

Czy ktoś wymieniał ten plastikowy kranik w kociołku lidlowym? Kran 1/2'' z zaworem kulowym chciałem założyć i nie wchodzi.

chyba wielu wymieniało.

Ja zamontowałem swój z użyciem redukcji z/z 1/2" na 3/8" i w/z 3/8" na 3/4" wewnątrz gara. (oczywiście z uszczelkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś dołożył do kociołka lidlowego garnek w garnku z fałszywym dnem? Do tego pompka i mamy 'prawie' Braumeistera za grosze.

Wyeliminowane bylyby też dodatki typu filtratory, mieszadła.

 

Zastanawia mnie z czego zrobić taki kontener? boki z jakiej grubej blachy i jakie dno (jakaś siatka metalowa, czy podłużne szczeliny wycinane laserem? Czy jakieś wzmocnienia do tego, uchwyty itp.?

 

No i co z pomiarem temperatury w czasie zacierania? czy da radę ten czujnik na dnie lidlowego kociołka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.