Skocz do zawartości

American Belgian IPA


Dario

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się, że nie za bardzo się nadadzą. Z tego co pamiętam (raz ich użyłem) to drożdże te są dedykowane tylko do Wita. Produkują mało fenoli oraz estrów, które są pożądane w BIPA.

Ale niech wypowiedzą się osoby, które mają większe doświadczenie z tymi drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę zaproponować taką recepturę. Piwko wyszło bardzo dobre.

 

- Słód Pilzneński 5 kg

- Słód Monachijski 0,7 kg

- Słód Biscuit 0,3 kg

- Słód Caramunich 0,25 kg

- Słód Special B 0.2 kg

- Słód Abbey 0.2 kg

- Chmiel Lubelski Selekt 20 g

- Chmiel Magnum 16 g

- Chmiel Vic Secret 30 g

- Drożdże WLP500 Trappist Ale

 

Co do drożdży, nadadzą się każde do piw klasztornych. Piwka nie chmieliłem na zimno, ale nie zaszkodzi sypnąć z 20 g na 5 dni.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakieś wskazówki odnośnie zacierania ? :) przerw? (jestem dopiero po swojej pierwszej warce więc wybacz jak pytam o głupoty :))

 

Zajrzyj do bloga, który kolega ma w podpisie. Końkretnie to tu: http://browarczarnalapa.blogspot.com/p/12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwarzyłem mój Belgian IPA jako warkę podzieloną pół-na-pół z mojej receptury na Drunken Jedi. Połowę uwarzyłem z drożdami WLP051 California Ale Yeast V, czyli jako "normalne" IPA, a 2gą połowę zrobiłem z dodatkiem belgijskiego syropu kandyzowanego i z drożdami WLP051 Belgian Ale. Na zimno chmieliłem Amarillo w obu fermentorach.

W smaku Belgijskie IPA wyszło bardzo dobre, "klasyczne" amerykańsko-belgijskie IPA jak z tutejszych browarów rzemieślniczych. Pod tym względem trafiłem w 100%. Amarillo bardzo ładnie się żeni z WLP051 (to samo co WY 3522 Belgian Ardennes). Syrop kandyzowany dodaje klasycznego dla piw belgijskich przypieku w gardle i alkoholu w posmaku.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielki z tego wpisu pożytek w kontekście komponowania receptury. Raz że nie ma wniosków z degustacji, a dwa że to piwo to w sumie nie za bardzo jest belgijska AIPA.

Belgijska AIPA na pewno to to nie jest, ale IPA już prędziej. Choć muszę przyznać, ze brakuje troszkę aromatu chmielowego. Początkowo miał to być Dubbel IPA, ale z Dubble niewiele wyszło :).

Ale czy w tym piwie nie chodzi o kompromis pimiędzy Belgian a IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek mamy o American Belgian IPA i do takiego klimatu się odnoszę.

 

Zdecydowanie zgadzam się, że w takim piwie chodzi o odpowiednią równowagę, ale tu mamy raptem 30g chmielu na aromat (dodajmy że niezbyt intensywnego w porównaniu z niektórymi amerykańcami) i bardzo delikatne chmielenie na goryczkę. Ogólnie mówiąc, dla mnie IPA z 66g chmielu to jak lager na górniakach - cieszę się że piwo było dobre, ale nie sądzę żeby trzymało się stylu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uzupełnij jeszcze wrażenia z degustacji, bo bez tego ani rusz. Z samej receptury wychodzi poniżej 30 IBU, więc bliżej dubbla niż IPA. Aromat VicSecret w ogóle się przebił spod słodu i drożdży?

 

Temat mnie interesuje - właśnie szlifuję recepturę bo w sobotę robię swoje pierwsze podejście do belgijskiego IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W najbliższym czasie planuje uwarzyć Saisona na Odkryciu Sezony z FM i pomyślałem, że warto na gęstwie coś uwarzyć, a że dubble, tripple mi średnio podchodzą to wymyśliłem, że Saison IPA może być ciekawym pomysłem. Ułożyłem sobie taką recepturę:

 

Słodownia Strzegom - pale ale 6,000 kg

Słodownia Strzegom - pszeniczny 200,000 g

Abbey 40-50 400,000 g

Caramel/Crystal Malt - 120L 250,000 g

Cukier 300,000 g

 

Wybicie około 27-28L, blg wyliczone 16,9. Nad chmieleniem jeszcze nie myślałem, ale może ktoś coś doradzi jeśli chodzi o zasyp? Bedzie okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.