Skocz do zawartości

American Belgian IPA


Dario

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są Wasze doświadczenia z warzeniem belgijskiej IPA, chmielonej amerykańskimi chmielami? W najbliższym czasie zamierzam coś takiego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zrobilem eksperymentalna warke 10-11 L i bylo to najlepsze piwo jakie udalo mi sie zrobic, w ciagu najblizszych tygodni bede wlasnie je powtarzal, tym razem jako normalna,duza warke. Moim zdaniem kluczem do sukcesu w tym piwie jest umiejetne zbalansowanie aromatow chmielowych oraz goryczy z elementami wnoszonymi przez drozdze, droga do nikad jest bezmyslne chmielenie w duzych ilosciach. Wg mnie drozdze powinny miec raczej owocowy profil, ktory dobrze zgra sie z owocowoscia z chmielu. Ja uzylem wowczas drozdzy WLP500 trappist ale (odpowiednikiem Wyeast jest 1214) - szczep ten daje profil zdecydowanie owocowy, oczywiscie przy zachowaniu odpowiedniej temperatury fermentacji. Poczatkowo tez obawialem sie, ze sporawe blg bedzie potrzebowalo czasu zeby sie 'ulozyc', a czas niekorzystnie wplynie z kolei na intensywny aromat chmielowy. Mysle, ze przy tym stylu nie nalezy sie tego obawiac - nawet jesli aromaty chmielowe troche oslabna, to tym samym nieco bardziej uwypukla sie estry, tworzac fantastyczna, zlozona calosc do degustacji a nie bezmyslnego zlopania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem eksperymentalna warke 10-11 L i bylo to najlepsze piwo jakie udalo mi sie zrobic, w ciagu najblizszych tygodni bede wlasnie je powtarzal, tym razem jako normalna,duza warke. Moim zdaniem kluczem do sukcesu w tym piwie jest umiejetne zbalansowanie aromatow chmielowych oraz goryczy z elementami wnoszonymi przez drozdze, droga do nikad jest bezmyslne chmielenie w duzych ilosciach. Wg mnie drozdze powinny miec raczej owocowy profil, ktory dobrze zgra sie z owocowoscia z chmielu. Ja uzylem wowczas drozdzy WLP500 trappist ale (odpowiednikiem Wyeast jest 1214) - szczep ten daje profil zdecydowanie owocowy, oczywiscie przy zachowaniu odpowiedniej temperatury fermentacji. Poczatkowo tez obawialem sie, ze sporawe blg bedzie potrzebowalo czasu zeby sie 'ulozyc', a czas niekorzystnie wplynie z kolei na intensywny aromat chmielowy. Mysle, ze przy tym stylu nie nalezy sie tego obawiac - nawet jesli aromaty chmielowe troche oslabna, to tym samym nieco bardziej uwypukla sie estry, tworzac fantastyczna, zlozona calosc do degustacji a nie bezmyslnego zlopania ;)

 

Jakie chmiele używałeś? Co do drożdży to planuję Trappist High Gravity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aromat uzylem w zasadzie Nelson Sauvin i Citre, sypalem jeszcze Rakau ale ten chmiel nie mial szans rozwinac sie przy tych dwoch wiec praktycznie nie ma znaczenia, po prostu taki mialem wtedy. Co ciekawe to Nelson zdominowal piwo, Citra byla slabsza. Ja do swojej BIPA nie sypnalbym raczej klasycznych amerykanskich odmian (igla, grejfrut, cytryna, pomarancz) bo estry ze szczepu WLP500 nie sa cytrusowe, a zamierzeniem bylo to zeby wszystko w miare sie komponowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne. W Can You Brew It sugerują użycie drożdży do witbiera w klonie Raging Bitch, ale ja mam zamiar zrobić coś podobnego na drożdżach do saisona.

 

http://www.homebrewtalk.com/f12/can-you-brew-recipe-flying-dog-raging-bitch-313458/

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne dwie warki miałem zaplonowane 40L IPA i 40L American Stout. Postanowiłem do jednego fermentora użyć US-05 a do drugiego jakiś drożdży belgijskich I zobaczyć co z tego wyjdzie.

Jeszcze zastanawiam się na dokładnym rodzajem belgijskich: WY3522 Belgian Ardenne, WY1214 Belgian Abbey, czy WY3944 Belgian Witbier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do takiego piwa, to tylko płynne - T58 nie dadzą tego co trzeba.

 

Sam też się przymierzam do takiego piwa. Podchodzą mi zwłaszcza takie BIPA gdzie są wyraźne aromaty rodzynek. Również szukam drożdży które by dobrze pasowały do takiego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie uwarzyłem BIPę na drożdżach WLP550 "Belgian Ale Yeast", zasyp jak w linku: KLIK.

Wyszło mi z tego chyba najlepsze piwo zeszłego sezonu.

Ze dwa lata wcześniej robiłem podobny eksperyment - koźlaka pszenicznego zaszczepiłem belgijskimi drożdżami (Wyeast THG) i było podobnie jak z BIPą.

 

Eksperymenty są fajne, nie bać się! :okey:

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się nada, tylko celowalbym w jasny syrop (jest instrukcja na forum jak taki syrop otrzymać).

 

W mojej Belgian IPA drożdże kompletnie przykryły aromat chmieli, stosowałem szczep ardenowy.

 

Edytowane przez Usiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę niedługo warzył Saisona na drożdżach Wyeast French 3711. Mam zamiar potem użyć gęstwy do zaszczepienia właśnie Belgian IPA. Z opisu drożdży wynika, że dają sporo cytrusów do aromatu, więc mam nadzieję, że ładnie zagrają razem z Cascadem, Centennialem i Amarillo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę niedługo warzył Saisona na drożdżach Wyeast French 3711. Mam zamiar potem użyć gęstwy do zaszczepienia właśnie Belgian IPA. Z opisu drożdży wynika, że dają sporo cytrusów do aromatu, więc mam nadzieję, że ładnie zagrają razem z Cascadem, Centennialem i Amarillo :)

Te drożdże to niezłe zarłoki, u mnie zeszły do 0,5 i pamietaj, ze one dają najlepsze efekty przy wysokich temperaturach ja fermentowałem w 30C.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drożdże to niezłe zarłoki, u mnie zeszły do 0,5 i pamietaj, ze one dają najlepsze efekty przy wysokich temperaturach ja fermentowałem w 30C.

 

Ooo to chyba jednak Saisona na lato odłożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy ktoś próbował zrobić piwo z tego zestawu i tych drożdży?? Szczerze mówiąc to jestem dosyć zielony w temacie. Poszperałem trochę w forum i nie znalazłem jeszcze opinii, które przekonałyby mnie do konkretnych drożdży. Myślę jeszcze o WLP575. Niestety ani chwalone tutaj WLP550 "Belgian Ale Yeast" ani Mangroves Jack Belgian Ale M27 nie są w tej chwili dostępne. Myślałem jeszcze o s-33..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.