Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

dziś miałem straszny sen - śniło mi się że znów pracowałem w debrasilu. Najgorsze było to że ktoś wymyślił że będziemy mieli otwarte fermentory, ale zawsze wychodziło tak że fermentujące piwo się z nich wylewało i potem trzeba było sprzątać morze piany i jeszcze wszystkie piwa się zakażały :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dziś święto postanowiłem wymienić anodę magnezową w bojlerze. To pierwsza wymiana po trzech latach używania. Musze powiedzieć, że się pozytywnie rozczarowałem. Ubyło, ale bez dramatu, pewnie dlatego, że bojler rzadko wpięty jest do elektryczności.

Z tej okazji wymyśliłem, że trzeba rozejrzeć się za pokazowym ze sklepów (takim z wyciętym sporym fragmentem płaszcza), mogłaby być z niego ciekawa kadź zacierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najczęściej płaszcz jest emaliowany. Cena jest zagadką. Trzeba byłoby pochodzić po sklepach hydraulicznych i popytać, albo spróbować uderzyć do przedstawicieli handlowych poszczególnych producentów. Takie pokazowe bojlery mają w castoramie. Wyciętą mają zazwyczaj 1/4 boku, tak, by można było zajrzeć do środka. Myślę, że gdyby położyć go w poziomie byłby niezły otwór zasypowy, z podłączeniem filtratora też by pewnie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Pisze w tym wątku gdyż dziś o 13 z hakiem całkowicie mi się ściemniło :lol: jedna chwila nieuwagi i odwijana rura hdpe zwinęła się z powrotem trafiając mnie końcówką w głowę. Maiłem ubrana czapkę i dobrze że tam gdzie robiliśmy nasypało sporo śniegu to ustałem na nogach ale prze chwile nic nie widziałem. Szczęściem było też że rura byłą ucięta równo a nie do szpica.

Mój tato maił śmiertelny wypadek 13-tego, moze ja nie powinienem w ten dzień chodzić do pracy :lol::okey:

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Jacer rura hdpe fi 40 mm, koniec krążka więc mocno zwinięta i mocno sprężynująca.

Kopyr jak rozumiem pijesz do łysiny bo on sobie trafił w policzek :okey::lol: I on się chyba nazywał Przybyła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Jacer rura hdpe fi 40 mm, koniec krążka więc mocno zwinięta i mocno sprężynująca.

Kopyr jak rozumiem pijesz do łysiny bo on sobie trafił w policzek :okey::lol: I on się chyba nazywał Przybyła ?

ludzie tragedię przeżywają a wy sobie jaja robicie... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.