Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

heh

 

Muszę się pochwalić. Dostałem nową pracę. Pierwsze kroki w IT będę stawiał od przyszłego roku. ;)

Trochę żałuję,że będę musiał się pożegnać z laboratorium, ale w końcu dobrze jest zdobyć doświadczenie w kierunku w którym studiuję!

 

Z tej okazji piję porto, ale zaraz przerzucam się na IPA i AIPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Milicza do Poznania. Teraz pytanie do wogoszy, kiedy ją nam oddadzą?
Wogosze zabrali?

Nie po to zładowaliśmy do Berlinga w drodze powrotnej z ostatnich WWP we Wrocławiu, aby teraz oddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymenty na żywych (w tym przypadku - jeszcze) organizmach, są podobno zakazane :) , ale...

Jestem właśnie przy kolejnej porcji (0,5l) pewnej koncernówki.

Dawno takich wyczynów :/ już nie miałem. Pomijając odczucia zapachowo/smakowe, koleją zmorą jest ciągłe przypominanie (się) o wysokim nagazowaniu owego płynu...

Strach pomyśleć co będzie po obudzeniu.

... co będzie, to już trudno ;) , ale znowu wiem, dlaczego warto zadać sobie trochę trudu przy warzeniu własnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niederlandy z lotu ptaka - nowy film dokumentalny. Tydzień temu zgromadził 1,5mln ludzi przed telewizorami.

 

wiele szokujących liczb podają, np. codziennie rano między 7.00-9.00 pod prysznicami ludzie zużywają 400mln litrów wody.

Niżej zajawka odcinka o kanałach i transporcie wodnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdzieram tapetę w łazience. Idzie mi wolno a chcę pomalować tą łazienkę przed świętami (to jest łazienka "gościnna"). Jak ktoś zna jakieś sztuczki jak to zrobić szybciej to podzielcie się nimi bo idzie mi to jak krew z nosa :D Do zdzierania używam "maszyny parowej" czyli wallpaper steamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdzieram tapetę w łazience. Idzie mi wolno a chcę pomalować tą łazienkę przed świętami (to jest łazienka "gościnna"). Jak ktoś zna jakieś sztuczki jak to zrobić szybciej to podzielcie się nimi bo idzie mi to jak krew z nosa :D Do zdzierania używam "maszyny parowej" czyli wallpaper steamer.

 

Malowana jest tapeta? Może winylowa albo jakoś inaczej "gumowana"? Jeśli tak czasami pomaga nacięcie drobno tapety a następnie praca z maszyną parową i szpachelką. Możesz spróbować chemii do zrywania tapet ale jesli nie jest w stanie przedostać się przez powierzchnię to nić niestety nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta tapeta ma warstwę winylu na wierzchu. Próbowałem ją nacinać, ale okazało się że jest łatwiej po prostu zedrzeć winyl i potem nasączyć papier pod winilem parą i zdzierać to za pomocą szpachelki. Tylko że to idzie bardzo wolno. Koleś,od którego pożyczyłem tej maszyny parowej twierdzi że u niego to poszło szybko. Chyba ja mam inny rodzaj tapety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł Tomek, dzieńki! Właśnie to spróbowałem, nie z pędzlem ale z rolką. Sama rolka nie jest szybsza, ale pomaga szybko "przed-moczyć" tapetę, potem idzie szybciej z maszyną parową. Na dzisiaj daje sobie spokój, skończę to jutro po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.