Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Jacer świetny tekst ;) Czy mógłbyś napisać skąd jest ten cytat?

"Wybór" Wiktor Suworow

..Już się nauczyłem na pamięć ;)

super

do tych "mądrości" dodam ustawę odnośnie warzenia piwa domowego i w przyszłej kadencji będę premierem !!!

P.S.

Spoko luzik, fentel brzydzi się polityką ;)

Edytowane przez fentel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nici z dłuższego spania. Moja roczna córeczka zapomniała przestawić zegar :)

Fentel się brzydzi i nie chodzi na wybory, a ludzie i wyborcy pokroju "Gasipiesa" się cieszą, że Fentel nie chodzi, bo oni się nie brzydzą i chodzą głosować na ruch poparcia Gasipiesa :ble:

Wydaje mi się że swoją wypowiedzią możesz tu paru ludzi obrazić. Choć pewnie nie jeden chciałby by pokroju gościa w którego rękach jest Polmos.

Edytowane przez Pauler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie maglujemy z Weroniką klocki (?) PUS. Super sprawa, zmuszająca do logicznego myślenia. Zestawy są zarówno dla przedszkolaków jak i dorosłych dzieci.

Warto się zainteresować sprawą. Nawet trzylatka nieźle sobie z tym radzi (z mniejszą czy większą pomocą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pisze bez polskich znakow, brakuje liter w tekscie to znaczy, ze nadaje z kompa z uszkodzona klawiatura.

Jest to efekt użycia niewłaściwego sterownika klawiatury. By rozwiązać problem należy zedytować plik Autoexec.bat. Po otworzeniu pliku w Notatniku proszę znaleźć linijkę:

 

KEYB pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\KEYBRDX.SYS

 

Pod "X" należy wpisać inny numer. Czyli zamienić Keybrd2.sys na Keybrd4.sys

Lub taki objaw to zwykle przechwytywanie skrótu klawiaturowego przez inny program, ładujący się ze startem Windowsa lub pracujący w tle. Może być to np. jakiś Download Accelerator lub sterownik graficzny który predefiniuje te kombinacje liter dla swoich działań. Dwa standardowe przypadki:

 

 

 

Alt + L = Ł............... nie działa

 

Problemem są skróty klawiaturowe Intel Extreme Graphics Driver. Są trzy sposoby na obejście:

 

1. Skróty klawiaturowe wyłączyć w ustawieniach karty: Graphics Properties (Opcje Grafiki) >>> Hot Keys (Skróty klawiszowe) >>> Disable (Wyłącz)

 

2. Wykluczyć ze startu proces zarządzający skrótami klawiaturowymi: Start >>> Uruchom >>> msconfig i w zakładce Uruchamianie odznaczyć hkcmd (Intel's Hotkey Command Module). Zatwierdzić wszystkie zmiany i przeładować kompa.

 

3. Pobrać i zainstalować łatkę korygującą: fix-polish.reg, która zedytuje rejestr w następujący sposób:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Intel\Display\igfxcui\igfxsrvc\resources]

"2860"="Disable"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Spróbuję, acz obawiam się, że może to być wina dezynfekcji kompa. Co prawda żona twierdzi, że gazik był wilgotny a nie mokry, ale kto wie. No i pytanie czy 70% spirytus może aż tak spustoszyć klawiaturę.

Pobranie sterownika klawiatury nic nie dało. Problem zgrupował się wokół klawiszy l ; m oraz spacji. L wybija się razem z ;, m oraz spacja służą jako właściwy klawisz oraz alt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pisze bez polskich znakow, brakuje liter w tekscie to znaczy, ze nadaje z kompa z uszkodzona klawiatura.

Jest to efekt użycia niewłaściwego sterownika klawiatury. By rozwiązać problem należy zedytować plik Autoexec.bat. Po otworzeniu pliku w Notatniku proszę znaleźć linijkę:

 

KEYB pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\KEYBRDX.SYS

 

Pod "X" należy wpisać inny numer. Czyli zamienić Keybrd2.sys na Keybrd4.sys

Lub taki objaw to zwykle przechwytywanie skrótu klawiaturowego przez inny program, ładujący się ze startem Windowsa lub pracujący w tle. Może być to np. jakiś Download Accelerator lub sterownik graficzny który predefiniuje te kombinacje liter dla swoich działań. Dwa standardowe przypadki:

 

 

 

Alt + L = Ł............... nie działa

 

Problemem są skróty klawiaturowe Intel Extreme Graphics Driver. Są trzy sposoby na obejście:

 

1. Skróty klawiaturowe wyłączyć w ustawieniach karty: Graphics Properties (Opcje Grafiki) >>> Hot Keys (Skróty klawiszowe) >>> Disable (Wyłącz)

 

2. Wykluczyć ze startu proces zarządzający skrótami klawiaturowymi: Start >>> Uruchom >>> msconfig i w zakładce Uruchamianie odznaczyć hkcmd (Intel's Hotkey Command Module). Zatwierdzić wszystkie zmiany i przeładować kompa.

 

3. Pobrać i zainstalować łatkę korygującą: fix-polish.reg, która zedytuje rejestr w następujący sposób:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Intel\Display\igfxcui\igfxsrvc\resources]

"2860"="Disable"

czekaj, czekaj..bardzo złe dialogi..Ty mówisz a ja he(?!) Ty dalej a ja co(??)

a tak w ogóle to straciłem watek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, maxhot ma trochę racji, ale nie zrozumiał, czemu klawiatura nie działa. Jeszcze ze dwa lata temu (a może i więcej, nie pamiętam) laptopy ze zintegrowaną kartą intela miały w sterownikach skrót klawiszowy ALT+L do czegoś-tam i na nich nie działało "ł" - trzeba było w opcjach pogmerać, żeby to zmienić. Podobnie miały sterowniki do Radeonów (zwykłych, nie laptopowych), tylko ona miały skrót ALT+N lub +C - nie pamiętam, też to był tzw. hot-key i w związku z tym nie działało z polskimi ogonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób, w razie czego służę pomocą, a po uruchomieniu podzielę się spostrzeżeniami.

Wczoraj siedziałem w garażu do godz. 23. W końcu stwierdziłem, że trzeba iść spać. Jak odstawiłem ustrojstwo w tymczasowe miejsce wetknąłem dymogenerator, by zobaczyć jak to wygląda. Oj robi się poważnie. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze ją pomaluję by było bardziej profesjonalnie :smilies: Zdjęć nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś myślałem żeby sobie wędzarnie sprawić. Myślę o takiej murowanej z grillem która dodatkowo będzie ozdobą ogrodu. Ale może na łatwiznę na razie pójdę, mam szpind i z 2,3 godziny roboty i buduje taką wędzarnie

postrach ogrodu :smilies: Mają ludzie pomysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak policzył majster 70 ton betonu dziś polalim w pracowni- wreszcie jutrzenka nadziei, jak zastygnie to reszta zabawy z wylewką i można się urządzać :beer:

Na co dzień metaloplastyka, od święta warzelnio- fermentatownia :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.