Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj uwarzyłem Pilsika na świeżutkim słodzie. Wyszła niezła wydajność. Z 18,8kg wyszło 101l 13,5Blg. Przy okazji zakegowałem pierwszego Pilsa z tego sezonu :beer:

W warzelni 3 pełne tanki, dobry koniec roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na szczęście wolne (zresztą jakoś to normalka ostatnio ;)) i po wczorajszym ślubie ojca dziś zaraz zabrałem się do pracy od 4 rano i tak po 11h byłem w domu-czyli normalna szychta.

 

Wesoły co to świerzutki słód- sam zrobiłeś? Wydajność to dziś też miałem dobrą, może taki dzień lub trzecia kwarta księżyca :)

 

Do Siego :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w domku ale warzenie zostawiam na jutro, mam rozładowane baterie :) To jest najcięższy weekend w roku jeśli chodzi o intensywność pracy a mnie się zachciało jeszcze piwo zrobić. Dam mu nazwę 23, 8, 0, 5 :beer: Najważniejsze że 1/3 za mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na szczęście wolne (zresztą jakoś to normalka ostatnio :beer:) i po wczorajszym ślubie ojca dziś zaraz zabrałem się do pracy od 4 rano i tak po 11h byłem w domu-czyli normalna szychta

To po tym ślubie tak nic? Czy od razu z imprezy poszedłeś warzyć.

Ja miałem w planie dzisiaj 2 warki, ale uwarzyłem tylko jedną, ale dwie wcześniejsze zabutelkowałem. Jutro muszę uwarzyć tą dzisiejszą zaległą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj uwarzyłem Pilsika na świeżutkim słodzie. Wyszła niezła wydajność. Z 18,8kg wyszło 101l 13,5Blg. Przy okazji zakegowałem pierwszego Pilsa z tego sezonu :beer:

W warzelni 3 pełne tanki, dobry koniec roku ;)

Fajnie, już myslałem, że się całkiem na wino przestawiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, już myslałem, że się całkiem na wino przestawiłeś

Z piwa nie zrezygnuje, mam nadzieje że zawsze znajdę czas na warzenie. W sezonie 2010/2011 już 7 warka dzisiaj, a w sumie styczeń-luty to najlepszy okres na dolną fermentacje i trochę mniej roboty na winnicy :beer:. W planach mam przebudowę warzelni, w sumie budowę nowej. Mam dwa fajne zbiorniki ze stali KO z płaszczami. Będzie na prąd, pompa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wczorajszej imprezie nowy gość znany mi tylko z widzenia, został zarażony piwowarstwem. Zawsze mi się podoba reakcja ludzi, którzy na początku jakby nie rozumieli, ze warzy sie piwo w domu. Trzeba powtórzyć drugi raz, że to moje piwo. Wtedy zaczynają łapać i sie dopytują. hehe Żona gościa jak spróbowała Stouta już nie chciała pić wódki :beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem dwudniowe warzenie - moje pierwsze zacierane warki. Pale Ale z zestawu BA i Marcowe według całkowicie własnej receptury. Wszystko właśnie umyłem i jestem padnięty bo spałem tylko 5 godzin. (Po chmieleniu zasnąłem, a brzeczka w wannie z zimną wodą leżała przez te 5-6 godzin - ciekawe czy granulat chmielu nie "przegoryczkuje" mi piwa ? ;) )

Idę się zdrzemnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast spać warzę i wędzę.

Od wczoraj na warsztacie jest piwo o roboczej nazwie Wielkopolskie Powstańcze. Styl oczywiście grodziski, warzone w 92 rocznicę zdobycia Mroczy przez powstańców.

eee... to my już dawno wyzwoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast spać warzę i wędzę.

Od wczoraj na warsztacie jest piwo o roboczej nazwie Wielkopolskie Powstańcze. Styl oczywiście grodziski' date=' warzone w 92 rocznicę zdobycia Mroczy przez powstańców.[/quote']

eee... to my już dawno wyzwoleni :)

A my byliśmy na chwilę. 5 zdobyto, a już 10 wojska powstańcze wycofały się na południe od Noteci. Trza było czekać do 20 stycznia 1920 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.