Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Unia to my :P reszta zależy od rządów danych państw

Unia to organizm powołany do życia przez kilka silnych krajów, reszta, tak jak My, to tylko tereny, które wykorzystują do własnych celów.

@Kopyr ale nie możesz nie widzieć dysproporcji między sytuacją rolników w Polsce i innych krajach na zachodzie. Owszem, w Polsce jest znacznie więcej rolników, niże w tamtych krajach, ale cóż każdy, w tym ja i Ty, dąży do tego, żeby było lepiej, a jak widać taką różnicę poziomów życia to się człowiek dopomina o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia to my :P reszta zależy od rządów danych państw

Unia to organizm powołany do życia przez kilka silnych krajów' date=' reszta, tak jak My, to tylko tereny, które wykorzystują do własnych celów.

@Kopyr ale nie możesz nie widzieć dysproporcji między sytuacją rolników w Polsce i innych krajach na zachodzie. Owszem, w Polsce jest znacznie więcej rolników, niże w tamtych krajach, ale cóż każdy, w tym ja i Ty, dąży do tego, żeby było lepiej, a jak widać taką różnicę poziomów życia to się człowiek dopomina o swoje.[/quote']

Zacznijmy od tego, że ja uważam, że system dopłat w UE jest chory i Polska nie powinna blokować jego zniesienia. Po drugie polskie rolnictwo mogłoby spokojnie konkurować jakością z zachodnim, gdyby potrafiło. To jest niestety analogicznie jak z małymi browarami. Nie da się wygrać z niemieckim/francuskim/holenderskim rolnikiem ceną, trzeba wygrać jakością. Konieczne jest zrzeszanie się rolników w grupy producenckie. U nas to niestety wygląda tak, że gościu ma 7ha i jest rolnikiem. On nie jest żadnym rolnikiem, on jest chłopem, względnie hobbystą. Jeżeli nastawi się na jakąś ciekawą niszę, to da radę, ale jeśli chce zasiać żyto i posadzić ziemniaki no to kurde nie może się to udać.

 

Co do samego chmielu. Niestety ale mści się sytuacja sprzed 3 lat, kiedy był kryzys. Rolnicy pozrywali umowy, bo na rynku można było ugrać więcej. No to z niepoważnymi ludźmi się więcej interesów nie prowadzi. Inna sprawa, że rynek chmielu za sprawą koncernów idzie też w stronę patologiczną. Prym wiodą odmiany supergoryczkowe, które są przerabiane na ekstrakt chmielowy. Ten problem dotyka nie tylko polskich rolników. W Niemczech ich chmielarze usiłują wyrobić markę dla chmielu Hallertau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura, hura, hura!!! Znów mam pracę :ble: Z tej okazji przefarbowałam się na fioletowo, a aby to uczcić otworzyłam oryginalnego Doppelbocka Weny z żywieckiego konkursu ;):ble: Pycha :)
Teraz się cieszę, ale pewnie za kilka tygodni będę Wam płakać, że nie wyrabiam śpiąc po 4h z przerwami i nie mając czasu na warzenie piwa...

Minął pierwszy miesiąc pracy i faktycznie czasami płakać mi się chce z niewyspania, ale ogólnie jest OK. Niestety czasu na warzenie, ani na udzielanie się na forum praktycznie nie mam, mając "baaardzo nienormowany czas pracy" i dziecko które rzadko zasypia przed 23cią. Mam jednak nadzieję, że uda mi się to wszystko jakoś poukładać :)

Dobrze że chociaż w piwnicy zgromadziłam dość pokaźne zapasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura' date=' hura, hura!!! Znów mam pracę :ble: Z tej okazji przefarbowałam się na fioletowo, a aby to uczcić otworzyłam oryginalnego Doppelbocka Weny z żywieckiego konkursu ;):ble: Pycha :)[/quote']
Teraz się cieszę, ale pewnie za kilka tygodni będę Wam płakać, że nie wyrabiam śpiąc po 4h z przerwami i nie mając czasu na warzenie piwa...

Minął pierwszy miesiąc pracy i faktycznie czasami płakać mi się chce z niewyspania, ale ogólnie jest OK. Niestety czasu na warzenie, ani na udzielanie się na forum praktycznie nie mam, mając "baaardzo nienormowany czas pracy" i dziecko które rzadko zasypia przed 23cią. Mam jednak nadzieję, że uda mi się to wszystko jakoś poukładać :)

Dobrze że chociaż w piwnicy zgromadziłam dość pokaźne zapasy :)

Chyba rzeczywiście brakuje Ci czasu, bo jak policzyłem to w marcu napisałaś tylko 34 posty :/

No ale odbijesz to sobie na urlopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mądra wie co dobre . ostatnio starsza córeczka stojąc przy kalendarzu

i sobie liczy pytamy sie co liczysz Tosiu . Tosia odp piwko będziemy robić taką mam kochaną rodzinkę

Też bym tak chciał.

A moje warzenie wciąż przekłada się na później. W połowie marca Weronika łapnęła ospę. W święta zaczęła gorączkować i ni z tego, ni z owego w poniedziałek miała prawie 40°C. I wyskoczyło zapalenie płuc. Od wtorku leży w szpitalu i tak sobie mieszkam na oddziale dziecięcym wymieniając się z żoną na nocnych dyżurach... W sumie mógłbym uwarzyć dziś w nocy, ale starter niezrobiony, a do tego mam parę dokumentów do opracowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni ruszył właśnie starter z 3068, a ja siedzę i bawię się w literata tworząc dokumenty dla konserwatora zabytków... Na wszelki wypadek nie chwytam piwa.

 

Do tego musiałem wrzucić trochę do kominka, bo zaczęło mi się robić chłodno.

 

Mam nadzieję, że macie ciekawsze zajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.