Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem kto czuje się na siłach powinien w pracy wyuczyć się porządnie swojego fachu jaki by on nie był i przejść na swoje.

Urzędy pracy dają dotację 19400, Unie więcej ale załatwiania dużo więcej i szansa mniejsza, 2 lata mały ZUS i ogólnie prościej zacząć niż jeszcze niedawno.

 

W swoim biznesie nie liczysz nadgodzin tylko zyski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaginam w sobotę, niedziele system4zmianowy mam już dość :smilies::lol::smilies::lol:

Heh, ja mam system 2-zmianowy, wolna tylko wigilia:D mniej więcej po 10-12h na zmianę:smilies:

 

A co do własnego interesu... w moim fachu jestem dobrze obcykany, ale żeby otworzyć kino, to ta dotacja to grosze:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A ja zostałem zmuszony do przejścia na system pracy 12/12/48. Od kwietnia. Nie jestem zbyt szczęśliwy z tego powodu :smilies:

Tym bardziej że wypada mi nocka z 16/17 kwietnia :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A ja zostałem zmuszony do przejścia na system pracy 12/12/48. Od kwietnia. Nie jestem zbyt szczęśliwy z tego powodu :smilies:

Tym bardziej że wypada mi nocka z 16/17 kwietnia :smilies:

Toż to wypada Ci zlot:( a ja właśnie rozpoczynam 6 h zmiany;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A ja zostałem zmuszony do przejścia na system pracy 12/12/48. Od kwietnia. Nie jestem zbyt szczęśliwy z tego powodu :smilies:

Tym bardziej że wypada mi nocka z 16/17 kwietnia :smilies:

Biedaku ty w pracy, a my przy piwie. Rzuć tą pracę. Robota to głupota, picie to jest zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym liczeniem zysków to nie jest tak do końca, zazwyczaj, to czas pracy jest nielimitowany, jeśli się chce utrzymac na powierzchni, a zyski raz są, a innym razem jeśli są, to są minimalne. Pracując u kogoś o wielu sprawach nie musisz myślec, powiem tak trochę nie elegancko "czy się stoi czy się .........." :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak !

Roy ma rację. Ja co prawda też pewnie będę musiał przejść na swoje niedługo (taki niestety zawód) ale jak dotąd to nie narzekam na pracę, gdzie po 8 godzinach zamykam biurko i nie myślę o tym, co w nim tam leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym liczeniem zysków to nie jest tak do końca, zazwyczaj, to czas pracy jest nielimitowany, jeśli się chce utrzymac na powierzchni, a zyski raz są, a innym razem jeśli są, to są minimalne. Pracując u kogoś o wielu sprawach nie musisz myślec, powiem tak trochę nie elegancko "czy się stoi czy się .........." :smilies:

Własna działalność dobrze wygląda w gazetach i telewizji. W życiu bywa różnie. Pracowitością można wiele zdziałać, ale to nie wszystko. Liczy się dziedzina, pomysł i co najważniejsze szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielok, dopiero kwartał za nami. Bierz urlop i w drogę, jak nie to "na telefon". A już na pewno w sobotę to będziesz miał zatrucie alkoholowe, więc i l-4 dostaniesz :smilies:

Musisz coś załatwić, bo Ty już tam jesteś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to rozbawiają moi szefowie, szef wszystkich szefów w telewizji, czy tam dla gazety mówił o tym że na kryzysie mieliśmy zwiększony zysk, że ludzie coraz więcej pieniędzy u nas zostawiają, podnieśli ceny o 1-2zł . A na pytanie o podwyżkę odpowiadają że kryzys, że słaba sytuacja firmy, że wszystko drożeje i nie ma mowy o podwyżkach. Tylko etaty tną coby przyoszczędzić na pracownikach. A zarobki to.... hmm mam dwa lata stażu i zarabiam mniej niż początkujący składacz kanapek w makdonaldzie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno chciało by się coś swojego najlepiej robić to co się lubi i jeszcze ma się z tego jakiś grosz i w tedy jest ok :smilies::smilies:

a całą biurokracje i tych co nad nad nami wystrzelić kosmos

Ja myślę, że należałoby w pierwszej kolejności miec jakieś doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, a potem dopiero kogoś "wystrzelic w kosmos". Zawsze istnieje ichyba będzie istniał konflikt interesów pracodawców i pracobiorców, tak więc chyba dobrze byloby postawic się w roli tych pierwszych(oczywiście konstruktywnie). Ponadto znam kilka firm w regionie, które to firmy zostały położone przez związki zawodowe, tak ochoczo walczące o swoje prawa, ale za to bez wyobraźni. Tobie Zbyszek, jeśli masz dobry pomysł (i nie tylkoo Tobie), życzę sukcesu, bo nic mnie tak nie cieszy, jakt to,ze ktoś ma pomysł i potrafi go wprowadzic w życie z powodzeniem. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy jeszcze nie zrobili nic przy swojej działalności mają inne spojrzenie niż Ci którzy juz działają. Praktycznie to woda i ogień - wiadomo tego nie da się połączyć.

Zajmowałem sie w moim życiu różnymi profesjami. Przepracowałem w państwowej firmie (w miedzyczasie niby prywatnej) ponad 20 lat. Nie narzekam bo było znośnie. Zarobki małe, ale można było coś działać w trakcie. Pracując po 12-16 godzin dziennie na różnych kierunkach można się było czegoś dorobić. Np. zawału serca. Ale trzeba czasami zwolnić tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy jeszcze nie zrobili nic przy swojej działalności mają inne spojrzenie niż Ci którzy juz działają. Praktycznie to woda i ogień - wiadomo tego nie da się połączyć.

To prawda Wena, a mam najlepszy przykład wśród znajomych, i w większości przypadków się trchę reflektuja jak romzowa dochodzi do punktu, ile to trzeba wyłozyc z własnej kieszeni, i czego trzeba bezwzględnie pilnowac praktycznie na okrągło. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.