Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio kupiłem Bojana z browaru w Bojanowie i niestety piwo było tragiczne. Bez gazu, pomimo nalewania "z góry" piwo nie wytworzyło piany. Katastrofa. Później zakupiłem Toporka zapowiadanego jako mocny niefiltrowany lager. Po traumatycznym doświadczeniu z "wielkopolskim" nie spodziewałem się niczego pozytywnego. Tymczasem toporek jest bardzo ciekawym piwem. O wyczuwalnej goryczce ( w porównaniu do innych jasnych lagerów rzec można, że nawet wysokiej ), w aromacie pięknie współgra ze słodowością chmielowa nuta, lekka choinka. Bardzo ciekawe piwo. Pewnie jedno z lepszych jakie wyszło z naszych browarów regionalnych. Polecam.

A oto zdjęcie "wielkopolskiego".

post-938-0-78256800-1386701570_thumb.jpg

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wczoraj byłem 3 godzinki koło Borowca, uzbierałem dwa duże kosze podgrzybków, trochę kozaków i tylko 3 prawdziwki, chyba jeszcze nie jest ich pora... ale wysyp jest podgrzybka, nierobaczywego i małego, nazbierałem sporo na grzybki w marynacie, do tego jeszcze na suszenie i sos starczyło ;) Dziś ładowanie w słoiki ich. Sporo też jest Pieprznika czyli kurki, szkoda tylko że na kolanach trzeba ją zbierać :) Ale będzie na tartę z kurkami i do obiadku ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchomory czerwone są urodziwe.

Nie tylko urodziwe ale i obdarzone złowrogą mocą, patrz dr Jerzy Bąbel , Muchomorem karmione wilkołaki Odyna (nie pamiętam gdzie to było wydane, chyba w Archeologi Polski) :)

Przeżyłem dziś dziwną przygodę- poszedłem do Bierhalle napić się piwa, miałem ochotę napić się jakiegoś słodowego. Alt był (obok bocka którego już znałem) faworytem który mnie tam kierował, zamówiłem, czekam (trafiłem na jakąś godzinę szczytu) stawiany jest koło mnie pokal do weizenów z mętnym ciemnym, wnioskuję że dunkelweizen. Karta wymienia pils, weizen, bock, dunkel, alt.

Rozumiem że to dunkelweizen i czekam na swojego alta. Kelner tłumaczy że jestem w błędzie i to jest mój alt! Moje zdziwienie prostuje drugi pracownik który tłumaczy mi jak chłop krowie na granicy że alt to takie ciemne piwo pszeniczne górnej fermentacji. Na moje zdziwienie że wydawało mi się dotąd iż to dunkelweizen tłumaczy mi jak bardzo jestem w błędzie i że dunkel to takie jak pilzner tylko ciemne...

-rozumiem, dunkel lager?

-Tak dokadnie.

-no ale alt to hybrydowej fermentacji piwo półciemne a nie pszeniczniak!

-nie, alt to piwo pszeniczne...

No i mam reminiscencje z filmu Rejs scena z dupniakiem- "skoro nie pan to ja" Alt to dukkelweizen a jak pan myśli inaczej to to pana błąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.