Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

1kg sucharów z chleba razowego (najlepiej żytniego) i skórek z chleba białego (lekko przyrumienionych w piekarniku)

10l wody

przyprawy i dodatki wg smaku

drożdże inne niż piekarnicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, pora iść spać. Właśnie przypomniały mi się stare czasy, gdy z siecią łączyłem się za pomocą modemu. Dobre 11 lat temu. Pewnie wielu z Was nie wie co to modem w dawnym słowa znaczeniu, gdy transfer rzędu 56 kbps był marzeniem. 10 lat temu zainstalowaliśmy SDI, tam transfer maksymalny wynosił 128 kbps, a miesięczna przyjemność kosztowała wówczas 122 zł!!! W tej chwili są to niebotyczne pieniądze za dostęp do internetu, a przy zarobkach 10 lat temu... Rany, a rachunki za telefon w czasach modemowych... Oj nie chcę o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To były ciemne wieki ;) Mieszkam na wsi , na SDI czekaliśmy długo długo , ale w końcu skończyło się na gadaniu. A połączenie sie z netem w okolicach 22 graniczyło z cudem. Od 22 była tańsza stawka za każdą minutę połączenia więc żeby posiedzieć z godzinkę , trzeba było około 21 się łączyć . I ten niesamowity dzwięk podczas wybierania numeru przez modem ;) Pod tym względem skok technologiczny jest po prostu niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To były ciemne wieki ;) Mieszkam na wsi , na SDI czekaliśmy długo długo , ale w końcu skończyło się na gadaniu. A połączenie sie z netem w okolicach 22 graniczyło z cudem. Od 22 była tańsza stawka za każdą minutę połączenia więc żeby posiedzieć z godzinkę , trzeba było około 21 się łączyć . I ten niesamowity dzwięk podczas wybierania numeru przez modem ;) Pod tym względem skok technologiczny jest po prostu niesamowity.

A co powiecie na SDI dzielone na 4 sąsiadów ? :o

 

I ten numer dostepowy: 202122 ;)

 

A Internet w AD 97 ? - wirtualna polska korzystała z darmowego adresu wp.cnt.pl :P i długo długo nic... tylko irc i usenet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha , korzystałeś z IRCa ? Co prawda ja jeszcze wtedy gówniarz byłem.. ale :) Pamiętam to oczekiwanie w domu na rachunek telefoniczny. Gorsze nerwy niż przy wywiadówkach :)

Nad Ircem sie przesmyrnąłem :) takie głupie rozmowy o niczym wirtualnie mnie nigdy nie wciągnęły, zawsze wołałem po bożemu, knajpianie, krakowsko gadać o niczym:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lLKaNQyySY8

akcja od 1:40 :)

 

Ale usenet, listy dyskusyjne, to były czasy... Miałem konto mailowe od '97 na uczelni (z nazwą na 2 metry :-) i listy dyskusyjne z subskrypcją na maila - a mail tylko z komend na Unixie ;) trolli nie było, dzieci neostrady nie było, zgorzkniali życiem utrzymywali się na bezpiecznym 10% poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do puwowarstwa. Ze dwa tygodnie temu zatarlem 200 g na pozywke dla drozdzy Czesc poszla na dokarmianie a ponad litr wyladowal w butelkach po sokach Pozniej nie bylo mnie w domu i po dwoch tygodniach szczesliwie zerknalem do szafy Zakretka litrowej butelki wypukla tak, ze strach. Tradycyjnie sie zepsulo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Ircem sie przesmyrnąłem :) takie głupie rozmowy o niczym wirtualnie mnie nigdy nie wciągnęły

Mnie wciągnęły. :) Miałem taki etap, że szedłem rano na uczelnię na jakiś wykład, po wykładzie siadałem do komputera na pracowni i ircowałem aż do zamknięcia pracowni. I tak dzień w dzień... Irc oczywiście tylko z konsoli unixowej. Ale to były czasy gdy do internetu podłączone były tylko ośrodki akademickie Warszawy, Krakowa, Torunia i Wrocławia. Potem się jeszcze dołączył Lublin. I Poznań. Na ircu z Polski było może ze 20-50 osób. Można było spokojnie pogadać. Byłem nawet na spotkaniach ircowców w Toruniu i Lublinie... Ech. Fajne czasy były. Może dlatego tak mi się dobrze kojarzą, że to studenckie czasy były. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Irc oczywiście tylko z konsoli unixowej. Ale to były czasy gdy do internetu podłączone były tylko ośrodki akademickie Warszawy, Krakowa, Torunia i Wrocławia.

Oj! zapomniałeś o Gliwicach. Nieładnie ;)

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Irc oczywiście tylko z konsoli unixowej. Ale to były czasy gdy do internetu podłączone były tylko ośrodki akademickie Warszawy' date=' Krakowa, Torunia i Wrocławia.[/quote']

Oj! zapomniałeś o Gliwicach. Nieładnie :)

Pewnie nie ircowali w Gliwicach - to dla mnie wtedy "nie istnieli". ;) Albo może po prostu nie pamiętam.

Jacku a Ty bywałeś na ircu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, może kichać przez rurkę fermentacyjną(jak nie zostawisz miejsca na pianę), gorączkę pewnie będzie miało (o 2°C więcej niż temp otoczenia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarów nocne rozmowy zmieniły się na dzienne. ;)

Zawsze mnie interesowało piwowarów nocne rozmowy i chciałem dodać wątek dzienny, bo jak napisałem w dzień to nikt zazwyczaj nie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.